Çevre Felaketini Anlatan Karikatürler

Çevre Felaketini Anlatan Karikatürler

Çevre Felaketini Anlatan Karikatürler konulu yazımızda kendi ellerimizle dünyayı nasıl yaşanmaz hale getirdiğimizin utanç verici karelerini utana sıkıla sergiliyoruz. Bu utanma ve sıkılma bizden kaynaklı olmasa da insan kaynaklı olması, dolayısı ile de bizim familyamızdan birileri tarafından yapılmasından dolayıdır.

Düşüncesizce güya temizlik malzemesi üretmek amacı ile ormanların yok edilmesi akıllı insan işi midir?

Mega yapılarla şehirleri doldururken yeşili yok etmek, beton yığınları arasında ruhsuz gökdelenler yapmak akıllıca iş midir?

Karada yaşayan canlıları yok etmek yetmezmiş gibi denizlerin dibindeki canlıları bile tehdit eder boyutlara ulaşmak, bunun sonucunda da deniz canlılarının yok olmasına seyirci kalmak ahmakça değil de nedir?

Çevre kirliliği ile ilgili karikatürler

Yaşadığı gezegeni zehirli atıklarla doldurup diğer canlı türlerini yok ederken aslında kendinin de diğer canlıların bir parçası olduğunu unutan insan olabilir mi?

Sırf para kazanma hırsı yüzünden oksijen kaynaklarını kurutup kendini güvensiz ortamlara hapseden zavallı yaratık kim olabilir?

Fosil yakıtları bilinçsizce tüketirken dünyanın dengesini bozmaya devam edip, küresel ısınma, güneşin zararlı ışınlarından bizi koruyan filtre tabakaları zayıflatan yine bizim türümüz değil midir?

Gezegenimiz dünya can cekişirken hiç umursamazca yaşayan çevre felaketine seyirci kalanlara ne demeli? Dünya sessiz kalındıkça daha da kötü sonlara doğru sürüklenirken, kendinin de yaşam hakkının yok edildiğini bilerek susan kimlerdir?

Olayın sıradan bir çevre kirliliği olmadığını, dünyanın su döngüsünün bozulduğunu, kuraklıkların arttığını, canlı türlerinin hızla azaldığını geleceğimizin çalındığını anlayalım ve elimizden geldiğince çevre örgütlerine destek vermeye başlama zamanı geldi , geçiyor bile.

Siz de destek olmak isterseniz bazı çevreye duyarlı sivil toplum örgütleri aşağıdadır. Duyarsız kalmayın!

Greenpeace Türkiye

DenizTemiz – Turmepa

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtm

Çevko Çevre Koruma Derneği

Bir önceki yazımız olan ÇOCUK YA DA KARDEŞ SAYISI AZALIYOR başlıklı makalemizde çocuk sahibi olma düşüncesi, çocuk yardımı ve Kardeş sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook’ta Bize Destek Olun