İnsanı Anlatan Veciz Sözler

İnsanı Anlatan Veciz Sözler

Yaşamı gerçek manada canlıların ortamına dönüştürmek uğraşmış ünlülerin İnsanı Anlatan Veciz Sözleri saymakla pek bitecek gibi değildir. Bu sorunun çözümüne kafa yoran insanlar her daim vardı olmaya devam edecekler. Toplumsal sorunlara eğilmek sosyolojik problemlerin ne kadar derin etkiler bıraktığını da gösteriyor.

Kendini her şeyden üstün görenlere ders verir nitelikte uyarıda bulunan Necip FAZIL, OĞUZ ATAY, ÖZDEMİR ASAF birkaç örnek olabilir. Keza Can YÜCEL sürekli fırıldak insanlara dem vurmuş, yüssüzlüklerle mücadele etmek için hiç susmamıştır. Yeri gelmiş terbiyesiz insanların anlayacağı dilden de yazmıştır.

Düyaca ünlü yazarlardan TOLSTOY da boş konuşup zamanı geçiren kesime serzenişlerde bulunmuştur. Dünyalık kötülüklerine karşı uyanık olmak gerektiğini söyleyen düşünürler de vardır. Fransız BALZAC ise çıkarcı ve yalakalık hastalığından korunmanın önemini vurgulamışlardır. Victor HUGO da güvensizlik çok tehlikeli bir hastalık olarak insanlığın sonunu getirebileceği uyarında bulunuyor. Gülme ve gülümsemenin de büyük bir ihtiyaç olduğunu nedensiz yere de bu insani ihtiyacın giderilmesi elzem olduğu gerçeğinden bahsedenler de mevcuttur.

Kendini vazgeçilmez sanan zavallılara da dikkat çekilmekte bu dünyanın sonsuz olmadığı hatırlatılmaktadır. İnanç ve prensiplerin insanı taşıdığı ve ayakta kalmasını sağladığını elbette ünlü bir fizikçi Albert Einstain OLABİLİR DEĞİL Mİ…

Konuşmak için ağız yeterli değildir, dolu bir beyin en önemli ihtiyaçtır diyenler de bulunuyor. İyilik, kötülük asalet, sevgi, güven, bencillik, gibi psikolojik ve sosyolojik sorunlara parmak basan ünlülerin insanı anlatan ünlü sözlerinden bir demet hazırlanmıştır. Beğendiklerinizi paylaşın…

Bir önceki yazımız olan Anıtkabir Ne Zaman ve Nasıl Yapıldı başlıklı makalemizde Anıtkabir için ne kadar harcandı, Anıtkabir tasviri ve Anıtkabir'deki kuleler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook’ta Bize Destek Olun