Saçların Yağlanmasına Çözüm

Saçların Yağlanmasına Çözüm

Erkek olsun, kadın olsun yağlı saçlar gününüzün kötü geçmesine sebep olan etkenlerden biridir. Yağlı saçlardan kurtulmak için birkaç basit yöntem uygulamak gününüzün rahat geçmesine, kendinizi mutlu hissetmenize yardımcı olacaktır. Saçlarınızı her gün düzenli bir şekilde yıkadığınız halde yine de yağlı görünümünden kurtulamıyorsanız siz de farkında olmadan hatalar yapıyorsunuz demektir.
Saç yağlanmasının sebepleri

SAÇLARIN YAĞLANMASINA SEBEP OLAN YANLIŞLAR

  • Saçlarınıza şekil vermek amacıyla kullandığımız aletlerin çok sıcak olması sebebiyle yapılan uygulama hem zamandan çalıyor hem de saçınıza şekil verirken saçların kurumasına sebep olmaktadır. Kuru saçlar yağ üretimini artırdığı için bu sebeple yağlı göründüğünü çoğu insan bilmez. Saçlarınızın yağ üretmesine engel olan saç kurutucu araç gereçleri fazla kullanmamanızı tavsiye ederiz.
  • Eğer saçlarınızı yıkarken fazla şampuan kullanıyorsanız yağlı görünümden kurtulmak için pek de akıllıca bir iş yapmıyorsunuz demektir. Çünkü fazla yağlı görüntüye neden olan kullandığınız şampuan saç köklerinin fazla yağ üretmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple şampuanı fazla kullanmanın saçlar için faydası olmadığı gibi zararı olmaktadır. Size tavsiyemiz az şampuanla saçlarınızı durulamanız.
  • Her insanın saç tipi farklı olduğu için, saç ürünlerini de herkes kendi saç tipine göre seçmesi gerekir. Eğer yanlış bir ürün seçimini yaparsanız  saçlarınızın yağlanmasına etken olabilir. Her saç tipi için farklı özellikte olan şampuanları ve saç ürünlerini kullanırsanız saçlarınız kuru da kalmaz, fazla yağlı bir görüntüye de girmez. Uzmanların saç tiplerine göre ürettikleri saç ürünlerinin doğru kullanılması saçların yağlanmasını da azaltmaktadır.
  • Saçlarımızın yağları köklerinden üretilir, bu sebeple saçları taradığınız zaman saçın tütünde bulunan yağlar kafamızın bütün bölgelerine dağılır, saçları fırçalarken çok fazla kıl köklerinden başlarsanız yağlanmayı azaltmış olursunuz. Yani saç tarama derinlemesine değil yüzeysel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Böylelikle saç kıllarının diplerinde bulunan yağlar diğer saçlara da bulaştırmış olacaktır. Köklere yakın bölgelerde kalıp insanların saçların kötü görünümü girmesine de engel olacaktır.
  • Saç yağlanmasının önemli sebeplerinden birisi de saç  kremlerinin düzgün kullanılmaması sayılabilir. İnsanlar saçlarını açmak için saç kremi kullanıyor fakat saç kreminin gereğinden fazla kullanılması saçların yağlı görünmesine neden oluyor. Saç kremini az öz kullanırsanız hem saçlarınızın beslenmesi sağlanacak hem de yağlı görünümden kurtulmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Penisilinin Bulunuş Hikayesi başlıklı makalemizde Penisilin nasıl icat edildi? ve Penisilinin Bulunuşu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook’ta Bize Destek Olun