101 Meşale ile Türk Bayrağı Figürü

101 Meşale ile Türk Bayrağı Figürü

Samsun ilimizin Havza ilçesinde bulunan  Meslek Yüksek Okulu öğrencileri farklı bir Çanakkale Zaferi etkinliği düzenledi. Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü münasebetiyle 101 meşale ile Türk Bayrağı figürü oluşturdular. 3sene önce yapılan bu harika etkinlik hafızalardan kazınmadı. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günü münasebetiyle, 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin okul bahçesine 101 meşale ile Ayyıldız […]

Samsun ilimizin Havza ilçesinde bulunan  Meslek Yüksek Okulu öğrencileri farklı bir Çanakkale Zaferi etkinliği düzenledi. Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü münasebetiyle 101 meşale ile Türk Bayrağı figürü oluşturdular. 3sene önce yapılan bu harika etkinlik hafızalardan kazınmadı.

18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günü münasebetiyle, 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin okul bahçesine 101 meşale ile Ayyıldız figürü oluşturduğu muhteşem bir etkinlik gerçekleştirildi. Saat 22.00’de başlayan etkinlikler sabah saat 04.00’a kadar devam etti. Çanakkale Savaşları’nın cephe gerisinde ve cephede yaşanan ve çoğu insanın bilmediği farklı kahramanlık hikayeleri ile Çanakkale türkülerinin harmanlanarak hazırlandığı slayt gösterileri de vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Çanakkale Zaferi’nin 101’inci kutlamaları etkinliğine Samsun Milletvekilleri ile Havza Meslek Yüksekokulu müdür yardımcısı, Muharip Gaziler Derneği temsilcisi, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü, Havza Ticaret ve Sanayi Odası başkan yardımcısı ve diğer davetliler iştirak ettiler. Ekabir davetlilerin yanı sıra vatandaşlar ile öğrenciler de büyük katılım gösterdiler. Gecenin ilerleyen saatlerinde yapılan etkinlikler çerçevesinde Havza Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin hazırladığı temsilde Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yılını sembolize eden 101 tane meşale kullanılarak okulun bahçesinde Ayyıldız figürü meydana getirildi.

101 Meşale ile Türk Bayrağı

Havza Belediyesi ve Havza Kaymakamlığı’nın yanı sıra İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Muharip Gaziler Havza Temsilciliği’nin ortaklaşa hazırladığı ‘Seher Vaktinde Çanakkale Ruhu’ adlı projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında, sabah namazı sonrasında vatandaşlara Çanakkale’de mücadele ederken hazırlanan buğday çorbası ve ekmek ikram edildi. Daha sonra Kur’an okundu, dualar yapıldı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Antalya'da Rusça'ya Büyük İlgi

Havza’da gerçekleştirilen bu coşkulu etkinlikle ilgili olarak olumlu görüşler geldi. Havza olarak; vatandaşlar, öğrenciler ve kamu kurumlarında çalışan bütün arkadaşlarımızla birlikte olduklarını gösterdiler. Buradaki amaç şehitlerimizi asla unutmadığımızı ve onların bizlere bıraktığı değerlere elimizden geldiğince bağlı kaldığımızı göstermekti. Bu etkinliklerin bir başka amacı da Çanakkale’de bizler için kanlarının son damlasına kadar mücadele eden şehitlerimizin ve gazilerimizin bizler için nasıl fedakarlık yaptığını gösterebilmekti. Onların yaşadığı zorlukları gençlerimize anlatabilmekti. Başarılı olduğunu ve Çanakkale ruhunu gençlerimize yansıttığını düşünüyoruz. Bu etkinliği gerçekleştiren ve katılan bütün kurumlara, kişilere ve Havza halkına, ayrıca öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Atalarına sahip çıktıkları ve geçmişlerine gösterdikleri saygından ötürü.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?