2. Sınıflar 2. Dönem Zümre Tutanağı Örneği

2. Sınıflar 2. Dönem Zümre Tutanağı Örneği

2.sınıf 2. dönem bölge zümre başkanları toplantı tutanağı Sabiha Gökçen İlkokulu öğretmeni ….., matematik dersi müfredatı hazırlanırken doğal sayılar konusunun başa alınması gerektiği geometri konularının programda dağıtılarak uygulanması gerektiğini söyledi. ….; matematik dersi etkinliklerinin yetersiz olduğunu da belirtti. Ticaret Odası İlkokulu öğretmeni ….. Türkçe kitabı metinlerinin çok uzun olduğunu ve başlıkla içeriğin tutarsız olduğunu söyledi. […]

2.sınıf 2. dönem bölge zümre başkanları toplantı tutanağı

Sabiha Gökçen İlkokulu öğretmeni ….., matematik dersi müfredatı hazırlanırken doğal sayılar konusunun başa alınması gerektiği geometri konularının programda dağıtılarak uygulanması gerektiğini söyledi. ….; matematik dersi etkinliklerinin yetersiz olduğunu da belirtti.

Ticaret Odası İlkokulu öğretmeni ….. Türkçe kitabı metinlerinin çok uzun olduğunu ve başlıkla içeriğin tutarsız olduğunu söyledi. Tüm öğretmenler okuma metinlerinin öğrencilerin ilgilerine uygun olarak hazırlanması gerektiğini belirttiler.

2. Sınıflar 2. Dönem Zümre Toplantısına katılan zümre öğretmenleri tüm illerde kitap inceleme komisyonlarının kurulmasının gerektiğini belirttiler.

Yahya Kemal Beyatlı Ilkokulu öğretmeni …. dil bilgisi konularında kök kelimeler üzerinde durulması gerektiğini söyledi. ….;  ekler ve kelime çeşitlerine daha sonra geçilmeli dedi.

Sabri Öney Ilkokulu öğretmeni … hiçbir sorun yaşamadığını ve memnun olduğunu söyledi. Programın her öğrencinin zeka seviyesindeki öğrenciye uygun olduğunu da söyledi.

Mevlüt Aysun Ilkokulu öğretmeni ….., okuma parçalarının metinleri arasında kopukluk olduğunu, bu konuda sorun yaşandığını söyledi.

2. Dönem 2. Sınıflar Zümre Toplantısına katılan öğretmenlerin tamamı Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinde fiziki etkinlikler yetersizliği araç gereç eksiklikleri yüzünden sıkıntı yaşandığını söylediler.

Gazikent Ilkokulu öğretmeni ….,  plandaki oyunları öğrencileri gruplar oluşturarak uygulama yaptıklarını belirtti.

Toplantıya katılan öğretmenlerin çoğu Görsel Sanatlar dersinin yetersiz olduğunu ve ders sayısının artırılması gerektiğini söylediler.

2. Dönem 2. Sınıflar Zümre Toplantısına katılan öğretmenlerin tamam mı ders planları uygulamasında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını söylediler.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  MATEMATİK I. DÖNEM II. YAZILI SORULARI
2.sınıf 2. dönem bölge zümre başkanları toplantı tutanağı

Toplantıya katılan öğretmenlerin tamamı Türkçe ve Matematik derslerinin konularındaki  ek etkinliklerle ilgili materyaller cd ortamında çoğaltılarak kılavuz kitaplarla birlikte öğretmenlere gönderilmesi gerektiğini vurguladılar. 

2. Sınıflar 2. Dönem Zümre Toplantısına katılan öğretmenlerin çoğu öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasında kitap özeti çıkarmak yerine hikaye haritaları oluşturulmasının daha verimli olduğunu söylediler.

Öğrencilerin karne değerlendirmelerinde notlar verirken sıkıntı yaşandığı söylendi. Değerlendirme ölçütlerinin yetersiz olduğu ve sistemin yeniden düzenlenmesi gerektiği vurgulandı.

Gazikent ilkokulu öğretmeni …, atasözü deyimler öğretilirken canlandırma yapılmasının kavramayı kolaylaştırdığını söyledi.

Sene sonu zümre toplantılarında ele alınacak konular belirlenmesinde ikinci dönem çalışmaları değerlendirildikten sonra belirlenmesine karar verildi.

2.sınıf 2. dönem bölge zümre başkanları toplantı tutanağı okul sütlerinin dağıtımının veli izin belgelerinin dikkate alınarak e-okula işlendiği ve buna göre de dağıtıldığı tüm öğretmenler tarafından belirtildi.

2. Sınıflar 2. Dönem Zümre Toplantısı öğretmenlerin ikinci dönemin herkese hayırlı olması ve başarılı olması temennileriyle sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Maddelerde Isı Alış-Verişi başlıklı makalemizde Isı alışverişi nasıl olur ve nesnelerde ısı alışverişi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?