2017 YGS Çelişkili Soruları

2017 YGS Çelişkili Soruları

 2017 YGS soruları öğrenciler tarafından hayal kırıklığı ve şaşkınlıkla karşılandı. Özellikle Türkçe soruları sınava giren öğrencileri ters köşeye yatırarak, öğrenciler neye uğradıklarını anlayamadılar. 9 aydır hazırlıklarının karşılığı olarak şaşkınlıkve hayretle soruları okumuşlar, yetmezmiş gibi cevapları da bulmak için dakikalarca düşünmüşler ama içlerinden bir tane mantıklı cevap bulamayarak çelişkiler içinde dumura uğramışlardır. 2017 YGS TÜRKÇE SORULARI ÇELİŞKİLER YUMAĞI […]

 2017 YGS soruları öğrenciler tarafından hayal kırıklığı ve şaşkınlıkla karşılandı. Özellikle Türkçe soruları sınava giren öğrencileri ters köşeye yatırarak, öğrenciler neye uğradıklarını anlayamadılar. 9 aydır hazırlıklarının karşılığı olarak şaşkınlıkve hayretle soruları okumuşlar, yetmezmiş gibi cevapları da bulmak için dakikalarca düşünmüşler ama içlerinden bir tane mantıklı cevap bulamayarak çelişkiler içinde dumura uğramışlardır.

2017 YGS TÜRKÇE SORULARI ÇELİŞKİLER YUMAĞI

2017 YGS sınav çıkışında, öğrenciler üzerinde şaşkınlık, yıkılmışlık, perişanlık ve nefret söylemleriyle anne babalarına doğru yürümüşler, omuzları düşmüş, canları sıkılmış, heba olan hazırlık dönemine yanmışlar. Öğrenciler büyüklerine, arkadaşlarına, öğretmenlerine ne söyleyeceklerini, nasıl cevap vereceklerini düşünmüşler, gözyaşlarını tutamamışlar, içlerine kapanmışlar, sus pus olmuşlar ters köşeye yayarak kandırılmışlar, kısacası yıkılmışlardır.

Ygs soru ve cevapları

2017 YGS soruları bir çelişkiler yumağı halinde öğrencilerin önüne sunulmuş, eşit ağırlık grubundan soruları çözmek isteyen öğrenciler, adaylar Türkçe sınavından sorulara başlayınca sınav onlar için o dakikada bitmiş, ne yapacaklarını, nasıl cevap vereceklerini bilememişler, elleri bağlanmış, düşünemez olmuşlar. Kısacası; gencecik fidanlar susuz kalmışlar, sadece içlerinden ÖSYM’ye sınav boyunca lanet okumuşlardır.
Sınav sonrasında, sınavdan çıkan adayların yorumlarını dinlediğiniz zaman, sosyal ağlarda da sınava giren adayların veryansınlarını merak edip, ÖSYM’nin her sene farklı bir uygulaması olan sınav sonrası yayınlanan yüzde 20’lik sorulara bakınca, sınava giren adaylara hak vermemek mümkün değil. Çünkü ÖSYM’nin açıkladığı güya rastgele belirlediği 8 tane Türkçe sorusuna bakınca çocukların haklılığı ortaya çıkmaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İNTERNET BAĞIMLILIK YAPIYOR

Sorular ve cevapları birbiriyle alakasız, cevap olacak herhangi bir şık bulmak o kadar zor ki. İnsan şıkların hepsine evet diyebilir, hepsine hayır da diyebilir. Sınav soruları net belirgin herkesçe cevabı bir tane sorular olarak sorulması gerekmektedir. Soruların cevapları herkese göre farklı yorumlanmaya başlanıyorsa sorun en tepededir. Yani ÖSYM’nin soru hazırlama ya da soru oluşturma ekibinde kimler varsa, bu ekibin araştırılıp sağlık durumlarının kontrol edilmesi gerekmektedir.

YGS 2015 FEN SORULARI NEDEN KOLAY SORULDU

Her sene YGS’de çelişki içeren sorular birkaç tane bulunur, itiraz edilir. Kabul edilir veya edilmezdi ama bu sene soru bazlı değil de sınav bazlı iptal başvurusu yapılabilir. Çünkü 2017 YGS Türkçe soruları baştan sona bütün kamuoyu tarafından şaşkınlıkla ve hayretle karşılanmış, cevap seçeneklerinin çelişkileri kimsenin gözünden kaçmıştır.
Herkesin gözünden kaçmayan bir husus da Türkçe grubu soruları çok çelişkili iken Fen grubu sorularının ise tam tersine çok kolay olması hatta ortaokul düzeyinde öğrencilere göre sorulması kafalarda büyük soru işareti uyandırmış, acaba birileri bu sene çocuklarını matematik – fen grubundan mı bölümlere yerleştirmeye karar vermiş, diye düşündürmektedir.
Ygs 2017 soru ve cevapları iyice araştırılmalı, yapılan bu haksızlık ve yanlıştan dolayı öğrencilerde yaşanan psikolojik sorunların ve kayıpların hesabı yetkililere sorulmalıdır.
Yıllardır eğitim sektöründe çalışan dershane öğretmenleri de Türkçe sorularını görünce şaşkınlığa uğramış, Ösym’nin 2017 YGS Türkçe sorularında ne yapmak istediğini anlamakta zorlanmışlardır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Cumhuriyetin Değerini Bilelim

Bir önceki yazımız olan Isı - Sıcaklık Konu Anlatımı başlıklı makalemizde ISI VE SICAKLIK KONU ANLATIMI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?