3. Sınıf Fen Bilimleri Dersi Konu Anlatımı Soru Çözümleri

3. Sınıf Fen Bilimleri Dersi Konu Anlatımı Soru Çözümleri

 Fen Bilimleri Soru Çözümleri

Bugünkü üçüncü sınıf fen bilimleri dersi konusunda soru çözümleri yapmak istiyoruz. Soru çözümleri öğrendiklerimizi pekiştirmesi açısından çok önemlidir. Fen bilimleri 3. sınıflarda yeni bir ders olduğu için öğrencilerin bu dersi sevmeleri, ilgi duymaları açısından sık sık soru çözümlerini başvurmakta ve bu derse olan ilgisini artırmaya çalışılmaktadır. Soru çözümleri dendiği zaman genelde öğrencilerin korktuğu gözünde büyüttüğün bir durum söz konusudur, ancak o kadar gözde büyütülecek korkulacak bir durum olmadığını siz de anlayacaksınız.

Yapılan çalışmada öğrencilerin bilgi düzeylerini geliştirmek eksiklerini gidermek amacıyla küçük kontroller yapılarak sizlere de sen bilgisi fen bilimleri dersine güzel bir giriş yapıp eğlenceli zevkli yeni bilgiler öğrenerek hayatı tanımaya yardımcı olmanız istemiştir. Bu amaçla hazırlanan ders videosu sizleri soru çözümleri ne kadar kolay olduğunu göstermek için iyi bir fırsattır soruları sırayla takip edip soruları kendimizin çözmesi daha büyük avantajdır. Hazırlanan ders videosu sizlere yol gösterecektir. Üçüncü sınıf öğrencileri henüz soru çözümleri ne fazla alışık olmadığı için başlangıç olması amacıyla öğretmenin taktiklerini iyi dinlemekte fayda var, soruları okurken soruların Olumlu ya da olumsuz olduğuna dikkat ediniz. Bir de önemli yerlerin altı çizilmiştir oralara dikkat ederseniz 3 şıktan bir tanesini kolayca bulabilirsiniz.

 3. Sınıf Fen Bil. Videolu Konu Anlatımı

Bu fen bilimleri dersinde birinci tema da verilen duyu organlarımızın özellikleri ile ilgili sorular sorulmuş ve cevaplanmıştır, anlaşılmayan yerler örneklerle ve açıklamaları ile birlikte anlatılmıştır. Hepinize mutlu, güzel, bilim dolu günler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan 4. SINIF TÜRKÇE ANLAM BİLGİSİ TESTİ başlıklı makalemizde mecaz ve terim anlamlı sözcükler konu tarama testi ve mecaz ve terim anlamlı sözcükler videolu konu anlatımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook’ta Bize Destek Olun