3. Sınıf H.B. Yurdumuzda Dört Mevsim

3. Sınıf H.B. Yurdumuzda Dört Mevsim

Merhaba sevgili öğrenciler değerli öğretmenler,  Üçüncü sınıf hayat bilgisi dersinin yurdumuzda dört mevsim konusunu sizinle birlikte işlemeye çalışacağız. Mevsimler dört tane olduğunu sanırım bilmeyen kimse yoktur, yine de hatırlamak için saymak gerekirse İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış olduğu aşikardır. Mevsimlerin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır sizler bunları çok kolayca biliyorsunuz ve ayırt edebilirsiniz. 3. Sınıf Hayat Bil. […]

Merhaba sevgili öğrenciler değerli öğretmenler,

 Üçüncü sınıf hayat bilgisi dersinin yurdumuzda dört mevsim konusunu sizinle birlikte işlemeye çalışacağız. Mevsimler dört tane olduğunu sanırım bilmeyen kimse yoktur, yine de hatırlamak için saymak gerekirse İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış olduğu aşikardır. Mevsimlerin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır sizler bunları çok kolayca biliyorsunuz ve ayırt edebilirsiniz. 3. Sınıf Hayat Bil. Yurdumuzda Dört Mevsim konu anlatımı üzerine birlikteyiz. 

lkbaharda çiçeklerin açtığını doğanın canlandığını bütün çocuklar söyleyebilir, sonra havalar iyice ısınınca yaz mevsimi geldiğinde sıcaklar iyice artar bunaltır ve denize de girmeye çalışırız, ince giyiniriz, bol su tüketiriz diye söyleyebilirsiniz. Yaz mevsimi bitince de sonbahar gelir. Artık soğuklar Yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlar ama çok soğuk olmaz, yine de bu mevsimde yapraklar dökülür bol bol meyveler toplanır. Ardından kış mevsimi başlar ve soğuklarla mücadele etmeye başlar. Kış mevsiminde hep kar yağar diye öğretilir ama nedense bir türlü beklenen kar yağışı gelmez. Ama siz yinede elbette işin doğası gereği kış mevsimi çok soğuk geçer Kar Yağar, üzerimize kalın giysiler giyeriz diye bilmek zorundasınız. 

4 MEVSİM

Küresel ısınmadan dolayı mevsimlerin aşırı derecede farklılık göstermesi hem uzmanları hem de insanları şaşkına çevirmektedir. Bütün bunların sorumlusu da yine de insanlardır doğaya yeteri kadar değer vermediğin için doğada düzenini bozduğu için ister istemez mevsimlerin farklı şekilde yaşandığına tanıklık etmekteyiz. Böylece Yurdumuzda Dört Mevsim isimli konuyu anlatmaya çalıştık videolu ders anlatımında da benzer konuları örneklerle anlatan öğretmeni dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Hepinize iyi dersler mutlu yarınlar sevgili öğrenciler.

Bir önceki yazımız olan Duyu Organlarımız Konu Anlatımı başlıklı makalemizde Burun sağlığı, Duyu Organlarımız Videolu Konu Anlatımı ve Göz nasıl korunur hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  2. SINIF TÜRKÇE NOKTALAMA İŞARETLERİ SINAVI

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?