6. SINIF MATEMATİK SORU ÇÖZÜMLERİ

6. SINIF MATEMATİK SORU ÇÖZÜMLERİ

6. sınıflar için matematik dersi soru çözümleri yapılan video dersine hoş geldiniz. Sevgili öğrenciler değerli veliler bugünkü derste çarpma ile ilgili çarpmanın farklı özelliklerini kolay yönleri ile işlemin sonucunu bulmaya öğreneceğiz. Özellikle üslü sayılar ile ilgili örnek çözümler yapılacak sizde dersi dikkatlice takip ederek elbise kalem kağıt alarak örnek çizimler yaparak problem çözümlerine ağırlık verip […]

6. sınıflar için matematik dersi soru çözümleri yapılan video dersine hoş geldiniz. Sevgili öğrenciler değerli veliler bugünkü derste çarpma ile ilgili çarpmanın farklı özelliklerini kolay yönleri ile işlemin sonucunu bulmaya öğreneceğiz. Özellikle üslü sayılar ile ilgili örnek çözümler yapılacak sizde dersi dikkatlice takip ederek elbise kalem kağıt alarak örnek çizimler yaparak problem çözümlerine ağırlık verip kendinizi geliştirebilirsiniz.
Örnek olarak verilen soruları dikkatlice izleyerek işlem önceliği ve nasıl yapılması gerek yani kısa yoldan öğrenerek kolayca soru çözümleri konusunu anlayabilirsiniz. Matematik dersinde öğrencilerin en çok zorlandıkları ve kafaları karıştıran konu işlem önceliği diyebiliriz. Bu sebeple işlem önceliği iyice öğrenerek soruların çözümünü gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış olan Çarpanlar ve Katlar konu anlatımı videolarını Her gün düzenli olarak sitemize eklemeye çalışıyoruz, umarız Siz de düzenli olarak çalışırsınız ve derslerimizde başarılı olursunuz.

6. SINIF MATEMATİK SORULARI

Ayrıca duygu ve düşüncelerinizi alt taraftaki yorum bölümüne yazarak bize yardımcı olursunuz. Biz de sizin eksiklerinizi gidermek amacıyla daha da verimli çalışmaya gayret ederiz. 6. sınıf matematik soru çözümleri videosu sizler için iyi bir fırsattır, Çarpanlar ve Katlar konu anlatımı videosu tekrar tekrar izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece liselere giriş sınavlarında yüksek puan alarak istediğiniz liselere girebilirsiniz. Hepinize mutlu günler dileriz.

 6. sınıflar için matematik dersi soru çözümleri değişik kaynaklar ile beslenmelidir. Aynı tür ders araç ve gereçleri kullanmayınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  4. SINIF TÜRKÇE ANLAM BİLGİSİ TESTİ

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?