AÇILAR KONUSU VİDEOLU DERS ANLATIMI

AÇILAR KONUSU VİDEOLU DERS ANLATIMI

Açılar konusu ilkokul sıralarından itibaren yavaş yavaş öğrencilerimize anlatılan, öğrencilerin de severek, isteyerek yaptığı konuların başında gelmektedir.  Açı türlerinin ve derecelerine dikkatli olan her öğrenci çok iyi bilmektedir ki dar açı, 90 dereceden küçük olduğunu, dik açının tam 90 derece olduğunu, doğru açının 180 derece olduğunu, geniş açının 180 den küçük 120 pardon 90 dereceden büyük […]

Açılar konusu ilkokul sıralarından itibaren yavaş yavaş öğrencilerimize anlatılan, öğrencilerin de severek, isteyerek yaptığı konuların başında gelmektedir.  Açı türlerinin ve derecelerine dikkatli olan her öğrenci çok iyi bilmektedir ki dar açı, 90 dereceden küçük olduğunu, dik açının tam 90 derece olduğunu, doğru açının 180 derece olduğunu, geniş açının 180 den küçük 120 pardon 90 dereceden büyük olduğunu, tam açının da 360 derece olduğunu çok öğrencimiz unutmamıştır diye düşünüyorum. Sizler de buna benzer farklı yöntemlerle acı türlerini ve açı hesaplarını çok iyi yapabileceğinizi yaptığınızı tahmin ediyorum. Aşağıda verilen dersimizi takip ederseniz kendinizi açılar konusunda geliştireceğini umuyorum.

AÇILAR KONUSU

Yöndeş açılar 

Yöndeş açılar, paralel iki farklı doğruyu başka üçüncü bir doğru tarafından kesilmesi sonucunda oluşan açı vardır, yöndeş olarak oluşan bu açıların birbirine eşit olduğunu unutmamak gerekir. 
Açılar konusu geometrinin en çok sevilen öğrenciler saat tarafından zevkle izlenen izlenen bölümüdür açıları severek yapmanız sizin için sınavlarda pozitif olarak başarı getirecektir ama açıların kolay olduğu kadar dikkat edilmesi gereken noktaları olduğunu da en başından söylemekte yarar var. 
Bu dersimizde aşağıdaki görseniz de izleyeceğiniz gibi farklı örneklerle bu konunun siz sevgili öğrencilerimize en iyi şekilde aktarılması için özen gösterilmiştir. Siz de benzer soruları kaynak kitaplardan bularak veya farklı eğitim sitelerinden takip ederek çözersiniz kendinizi geliştirdiğiniz. Açılar konusunda çıkan soruları kolayca çözersiniz.

Karşı durumlu açılar 

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Atatürk İlke ve Inkılapları Konu Anlatımı

Bu teorem olarak paralel iki doğruyu yine üçüncü bir başka doğru keserse oluşacak karşı durumlu açılar vardır. işte bu acılara da karşı durumlu açılar diyoruz, yani bu acılar 180 dereceye tamamlanması gerekmektedir. Eğer karşı durumlu açıların bir tanesi 120 derece ise diğer karşısındaki açımız da doğru açı oluşturması gerektiğinden 60 derece olduğu kolayca hesaplama bilmektedir. Yine dersimizi takip ederseniz örneklerimiz incelerseniz göreceksiniz ki açılar konusunun hem zevkli hem de kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Cümlede Fiilimsileri Bulma başlıklı makalemizde Cümlede Fiilimsiler Nasıl Bulunur, Fiilimsiler ve FİİLİMSİLER KONU ANLATIM VİDEOSU hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?