Afrin birkaç gün içinde temizlenir

Afrin birkaç gün içinde temizlenir

Türk Silahlı Kuvvetleri’miz tarafından planlı bir şekilde başlatılan operasyon çerçevesinde Suriye’deki Afrin kazası teröristlerden temizlenmek için aralıksız çalışmalar devam ediyor. Türkiye’nin hemen hemen tamamı operasyonu onaylıyor ve askerlerimize dualarını gönderiyor. Operasyon hızlı bir şekilde ilerleme kaydederken mukavemet gösterecek bir unsur Mehmetçiğin karşısına çıkmış değil. Bu gidişle birkaç gün sonra terör yuvası temizlenir. Afrika de asli […]

Türk Silahlı Kuvvetleri’miz tarafından planlı bir şekilde başlatılan operasyon çerçevesinde Suriye’deki Afrin kazası teröristlerden temizlenmek için aralıksız çalışmalar devam ediyor. Türkiye’nin hemen hemen tamamı operasyonu onaylıyor ve askerlerimize dualarını gönderiyor. Operasyon hızlı bir şekilde ilerleme kaydederken mukavemet gösterecek bir unsur Mehmetçiğin karşısına çıkmış değil. Bu gidişle birkaç gün sonra terör yuvası temizlenir. Afrika de asli unsurlar olan Özgür Suriye Ordusu’na teslim edilir.

Afrin Operasyonu

Türkiye’de birkaç çatlak ses olsa da genel olarak hükümet, muhalefet, medya bu operasyonu destekliyor. Bölgede Amerika’nın tutarsız davranışları sebebiyle Türk Hükümeti kendini tehdit eden ve sürekli isim değiştiren terör gruplarına karşı Suriye sınırlarını geçerek terörist avlıyor. Ancak sürekli taciz ateşleri ile Hatay ve Kilis illerimizin vatandaşları rahatsız edilirken operasyona karşı direnen herhangi bir terör grubu şu ana kadar görülemedi.

Bütün Türk milletinin duası ile önüne hiçbir engel çıkmadan ilerlemeye devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları karadan ve havadan organize bir operasyonla terör yuvalarını darmadağın ediyor. Savaş uçakları önceden belirlenen hedefleri tam isabetle vuruyor.  Karadan ise Özgür Suriye Ordusu mensupları başta olmak üzere Özel Kuvvetler mensubu ve Komandolar kara temizliği yapıyor.

Yakında Afrin temizlenmiş olacak gibi görünüyor,  Çünkü abartılan terör grupları kararlı Mehmetçik karşısında ortaya çıkacak cesareti kendinde bulamıyor. Bölgede söz sahibi olmak isteyen Rusya ve Amerika her gün farklı söylemlerle kafa karışıklığına sebebiyet verse de Türk Silahlı Kuvvetleri hiçbir engel tanımadan ilerleyişine devam ediyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Dünya’nın Değişime Uğraması

Operasyonun 4 aşamadan oluştu söylemektedir. İlk 2 aşama hızlı bir şekilde gerçekleşti.  Sonraki aşama ise birkaç gün içerisinde tamamlanacak gibi görünüyor. Operasyonda Rusya ile görüşüp Afrinden uzaklaştıran Rusya unsurları operasyonu sadece seyrediyor.

Sürekli Amerika’nın kendilerini kullanmasına izin veren Kürt grupları Afrin’e operasyon düzenleyen Mehmetçik karşısına çıkmaya cesareti gösteremiyor. Teröristşer kiendini yalnız bırakan Amerika’ya doğal olarak sitem ediyor. Oysa bir türlü akıl edemedikleri ‘büyük güçlerin kendilerini kullanma, ellerindeki enerjilerini alma’ hesabını yapamıyorlar.

Rusya, Amerika, İngiltere, Fransa veya diğer sömürge ülkeleri neden gelip size destek çıksın, silah versin? Kendinize sorup cevabını kaçarken düşünürsünüz.

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrine girdikten sonra Menbiç planını da masada bulunduruyor. Mehmetçik belki de birkaç gün içinde Afrin ele geçirdikten sonra Menbiç kartını oynayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?