Ağrı Kesici Şişenin Faydaları

Ağrı Kesici Şişenin Faydaları

İnsanların günümüz stresli yaşam koşullarında eskiye nazaran çok sık baş ağrıları meydana gelmektedir. Elbette sadece baş ağrısı değil, vücudumuzun herhangi bölümünde de çok sık ağrılara maruz kalırız. Bu ağrıları dindirmek için farklı yöntemler deneriz. En çok başvurulan ağrı kesme yöntemi de ağrı kesici şişe uygulamasıdır. Ağrı kesici şişeler ilaçtan daha etkili geldiği için insanlar evlerinde, araçlarında ağrı […]

İnsanların günümüz stresli yaşam koşullarında eskiye nazaran çok sık baş ağrıları meydana gelmektedir. Elbette sadece baş ağrısı değil, vücudumuzun herhangi bölümünde de çok sık ağrılara maruz kalırız. Bu ağrıları dindirmek için farklı yöntemler deneriz. En çok başvurulan ağrı kesme yöntemi de ağrı kesici şişe uygulamasıdır.
Ağrı kesici şişeler ilaçtan daha etkili geldiği için insanlar evlerinde, araçlarında ağrı kesici bir şişe bulundurmayı alışkanlık haline getirmeye başlamışlardır.

Ağrı kesici şişe ne işe yarar?

İlaçlar her zaman ağrıyı dindirmek için yeterli gelmeyebilir, böyle durumlarda içinde sıcak su dolu bir şişeyi sıcak su ile doldurun ve ağrıyan bölgenizdeki deri üzerine koyarak derideki ağrılı sinirleri uyarmasına yardımcı olun. Böylece omurilik boyunca sinirler vasıtasıyla geçerek ağrıyan kas veya çevresindeki damarlara yayılır ve acının dinmesine yardımcı olur.

İnsan vücudundaki damarlar genişlemeye başlar ve bu sayede kas dokusunda bulunan ağrı faktörünün hafiflemesine yardımcı olur. Ağrı faktörü zehirli asit üretmesi sayesinde ve kasların kasılma etkisine, kramp oluşumuna yol açması sebebiyle ağrı oluşturur.

Ağrı kesici şişe ne işe yarar?

İşte ağrı faktörünün şiddetinin yüksek olması bizde acı hissi vermektedir. Dolayısıyla ağrı faktörünün şiddetin azaltılması gerekir. Sıcak su şişesinin damarlar vasıtasıyla ağrı faktörünün etkisini minimuma indirmesi sayesinde ağrılı bölge hafifler, böylece doğal bir ağrı kesici uygulaması yapılmış olur.

Siz de eğer denemediyseniz eczaneden ağrı kesici şişe satın alarak içini sıcak suyla doldurun ağrıyan bölgenize uygulayarak ağrı faktörünün şiddetini azaltarak rahatlayabilirsiniz. Böylece ağrılarınızdan bir nebze de olsa kurtulmuş olursunuz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Doğal Mucize; Yeşil Çay

Elbette ağrı kesici şişe bütün ağrılarınızı dindirmek için yeterli olmayabilir. Bazı hastalıklar tedavi edilmesi için mutlaka uzman hekimden yardım alınarak tedavi edilmelidir. Ağrı kesici şişeyi bütün ağrılarını dindirmek için kullanımı pek uygun değildir. Ağrı kesici şişe sadece ağrıları geçici olarak dindirmek için faydalıdır.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?