Airbus A380 Belgeseli

Airbus A380 Belgeseli

 Dünyanın en büyük yolcu taşıma uçağı Airbus A380’in özelliklerini anlatmaya çalışacağız Airbus A380 süper jumbo jet uçağı olarak da bilinmektedir. Airbus A380 Boyutları Dünyada şu anda en büyük yolcu uçağı sayılan Airbus A380 yolcu uçağının uzunluğu 50 metre olan uçakta kabinlerinin genişliği 6 buçuk metredir. Airbus A380kaç kişilik?  853 yolcu kapasiteli olduğunu düşününce küçük bir yerleşim yerinin […]

 Dünyanın en büyük yolcu taşıma uçağı Airbus A380’in özelliklerini anlatmaya çalışacağız Airbus A380 süper jumbo jet uçağı olarak da bilinmektedir.
Airbus A380 Boyutları

Dünyada şu anda en büyük yolcu uçağı sayılan Airbus A380 yolcu uçağının uzunluğu 50 metre olan uçakta kabinlerinin genişliği 6 buçuk metredir. Airbus A380kaç kişilik?  853 yolcu kapasiteli olduğunu düşününce küçük bir yerleşim yerinin rahatlıkla bir yerden bir yere uçarak taşındığını düşünmek biraz tuhaf değil mi? Uçağın kanatları da uzunluğuna ve yolcu kapasitesine oranla oldukça büyüktür.  Bu büyüklüğü anlatmak için bir kanadın üzerine 70 otomobilin park edebileceği bir alan olduğunu söyleyerek anlatmak işi kolaylaştıracaktır.
Airbus A380 bir mühendislik harikası olduğunu bilmek gerekir. Bu mühendislik harikası dünyanın en büyük hava otobüsü imal etmek için çok emek sarf edilmiş. Test sürüşleri test uçuşları yapılmış eksikler yanlışlar gidermek için denemeler yapılmış. Nihayetinde bütün testleri başarıyla bitirdikten sonra üretimine başlanmış dünyanın en görkemli hava taşıtıdır.

Airbus A380 Videolu Belgesel

İnsanoğlu yaptığı her yeniliği ürünü özellikle de buluş sayılabilecek büyük eserleri her zaman doğadaki daha önce yaratılmış olan diğer canlılardan kopya çekerek esinlenerek yapmaya çalıştığını herkesin bilmesi lazımdır. Insanoğlu aciz bir varlıktır yoktan bir şey var etmesi düşünülemez. Bu sebeple de uçaklarda kuşları taklit edilerek kopya çekilerek yapılmış varlık olarak düşünmemiz gerekir.
Airbus A380, kartal model alınarak yapılmış bir hava taşıtı olduğunu belgeseli izleyince kendiniz gözlerinizle Airbus A380 Videolu Belgeseli, izlediğiniz zaman göreceksiniz ve ikna olacaksınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Boru Profil Sektörü Büyük Rekabet İçinde

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?