Akıllı İnsan Fıkraları

Akıllı İnsan Fıkraları

AKILLI SÜRÜCÜ

Kurallara uymayan sürücü kırmızı ışıkta hızlıca geçmiş. Polisi fark edememiş ama polis onu hemen fark etmiş ve durdurmuş. Sürücüden ruhsat ve ehliyetini vermesini rica etmiş. Kırmızı ışıkta geçen sürücü:

-Ehliyet ruhsat arkadaşın evinde kaldı. Şu an yanımda yok. İçkiyi biraz fazla kaçırmışım. Bu yüzden kafam iyi değil sanırım, demiş.

Duydukları karşısında şaşkına dönen polis memuru hayretler içinde kalmış. Adam bilerek kırmızı ışıkta geçiyor, üstelik alkollü araç kullanıyor, ruhsatı ehliyeti de yanında değil!!! Ne yapacağını şaşırmış. Biraz ileride araç içinde bekleyen konserine gidip durumu anlatmış.

Komiser de merak etmiş bu sürücüyü. Konuşmak için yanına gelmiş. Kırmızı ışıkta geçen sürücüye bu sefer komiser sormuş:

-Ehliyet ve ruhsatı göreyim lütfen!

Bu sefer ruhsat ve ehliyeti çıkarıp komisere göstermiş. Komiser biraz olanlara şaşırmış doğal olarak. Bu sefer adamın alkollü olup olmadığını kontrol etmek amacıyla alkolmetreyi üflemesinin rica etmiş. Sürücü üflemiş ama 0 promil gösteriyormuş. Komiser yine ne olduğunu anlayamamış. Adama:

-Bizim polis memuru sizin çok alkollü olduğunuzu söylemişti. Üstelik ehliyet ve ruhsatın da yanımızda olmadığını da iddia etti. Nasıl oluyor bu anlamadım doğrusu, demiş.

Kurnaz sürücü konsere dönerek:

-Komiserim, siz bu polise inanmayın! Kafası çok iyi değil sanırım. Az sonra benim kırmızı ışıkta geçtiğimi de söyleyebilir, demiş.

++++

AKILLI İNSAN

Bilge insanların değerini bilenler bilir. Bazı konularda onların görüşünü almak için fikir teatisinde bulunurlar. İşte bu bilgilerden birine bir konu hakkında fikir tanışmışlar. Bilgeden zeki insanla ilgili ipuçları koparmak istemişler, sormuşlar:

-Saygıdeğer bilge insan, merak ettik, bir insanın zeki olup olmadığı nasıl anlaşılır. Bilge insan hemen bu soruyu şöyle yanıtlamış:

-Konuşmasından rahatlıkla anlayabiliriz, demiş. Soruyu soranlar durumu çok iyi anlayamamışlar. Bilgenin ne demek istediğini tam olarak anlayabilmek için şu soruyu ilave etmişler:

-Tamam anlaşıldı, bir insan konuştuğu zaman kendini ele verir, ipuçları yakalanabilir ama bazı insanlar fazla konuşmayı sevmiyor. Yani hiç konuşmayanlar var. Hiç konuşmayan insanların akıllı olup olmadığını ya da ne kadar zeki olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Bilge insan noktayı koymuş:

-Konuşmayacak kadar akıllı insan var mı ki?

Bir önceki yazımız olan Çok Yaşa Kralım! başlıklı makalemizde Haaapşuu, Hapşıran kim ve Kral fıkrası hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ