Akıllı telefon aklımızı aldı!

Akıllı telefon aklımızı aldı!

Akıllı telefonların çıkmasıyla her şeyimizi özellikle de hafızamızı kaybetmeye başladık. Eskiden telefon rehberlerimiz vardı. Bir yakınımızın veya önemli bir yerin telefon numarasını kaydedip ve bu numarayı rehbere bakarak telefonla arama yapardık. Günümüzde ise akıllı cihazların ortaya çıkmasıyla ne rehber kullanıyoruz ne de aklımızda herhangi birinin telefon numarasını tutabiliyoruz.   Telefon rehberinin kullanılması insanın beyin hücrelerinin […]

Akıllı telefonların çıkmasıyla her şeyimizi özellikle de hafızamızı kaybetmeye başladık. Eskiden telefon rehberlerimiz vardı. Bir yakınımızın veya önemli bir yerin telefon numarasını kaydedip ve bu numarayı rehbere bakarak telefonla arama yapardık. Günümüzde ise akıllı cihazların ortaya çıkmasıyla ne rehber kullanıyoruz ne de aklımızda herhangi birinin telefon numarasını tutabiliyoruz.

 

Telefon rehberinin kullanılması insanın beyin hücrelerinin zinde kalmasına katkı sağlamakta iken günümüzde akıllı telefonlar sebebiyle beyin hücrelerini atıl duruma geçerek işlevlerini kaybetmeye başladı.

Bu olumsuz duruma dur demek istersiniz, yani beyin hücrelerinizi harekete geçirmek, zinde kalmak, aklınıza mukayyet olmak istiyorsanız size farklı beyin terapileri önerebiliriz.

Akıllı telefon

Bunlardan birisi de telefon rehberinizi ezberlemek. Biliyoruz elektronik cihazların günümüzde insan beynine geçtiği dönemde bunu size söylemek hem komik, hem de pek inandırıcı gelmeyecektir ama birkaç basit yöntemle telefon rehberinizdeki isimleri kolayca ezberleyebileceksiniz.

Telefon rehberini ezberlemek için herhangi bir yakınınıza size 3 tane rakam söylemesini isteyin ve sonra başka bir arkadaşınızdan sonuca ulaşmak için arkadaşınızın verdiği sayıları birkaç basit hesaplama yapmasını rica edin. Daha sonra arkadaşınıza akıllı telefon içindeki isimleri sonuçla 5 geçecek şekilde sayfa 1 isimlerini söyleyin daha sonra kendinizi rahatlatmak için nefes alarak konsantre olmaya çalışın sonra arkadaşınıza onun seçtiği isimleri ve telefon numaralarını söyler misiniz? Siz telepatik bir insan olduğunuzu düşünecekler sonra dünyanın en iyi hafızasına sahip olduğunuza inanacaklar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Telefon Çalınırsa Ne Yapmalıyız?

Oysa sizin yaptığınız çok önemli bir iş değildi, yaptığınız işin sırrı hesaplamalarda yatıyordu. Arkadaşınızın size hangi telefon numarasını söylerse söylesin hesaplamaları sonucu her zaman 1089 olacaktı. Bunun sırrı da 3 haneli rakam 824 olduğunu düşünelim. İkinci arkadaşınıza da tersine çevirmesini söyleyelim. Sonra da büyük sayıdan küçük sayıyı çıkaralım sonuç 297 çıkacaktır. Sonra arkadaşınıza çıkan sonucu tersinden söylemesini ve bu son iki rakamı toplamasını söyleyin arkadaşınıza çıkarma işlemi sırasında iki haneli bir rakam varsa onu tersine söyledikten sonra sağına bir sıfır eklemesini söyleyin bu da 1089 olarak karşınıza çıkacaktır.

Unutmayın, bu hilede hangi rakamlar kullanılmış olursa olsun her zaman 1089 rakamını buluruz. Eğer hala inanmıyorsanız o zaman 3 haneli herhangi bir rakamla deneme yapabilirsiniz ve sonucu 1089 olduğunu gözlerinizle göreceksiniz. Bu işlemi arkadaşlarınızı doneleri hatırlamak amacıyla çok önemli zihinsel bir çaba içine girerek yaptığınıza herkesi inandırmalısınız. Hafızanız zayıfladıysa biraz akıl oyunları oynayıp güçlendirin. Akıllı telefonun aklımızı almasına izin vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?