Akıllı Telefonların Savaşı Kızışıyor!

Akıllı Telefonların Savaşı Kızışıyor!

 AKILLI CEP TELEFONLARI PİYASASI İnsanların cep telefonu alışkanlığını hızla değiştirmesi sonucunda ortaya çıkan pazarda akıllı telefonların pazardan pay almak için ürettikleri telefonların özelliklerini geliştirme yarışına girdiler. İnsanların akıllı telefon alırken en çok üzerinde durdukları özelliklerin başında kamera boyutu gelmektedir. Cep telefonu firmalar bu hassasiyeti bildikleri için durmadan kamera piksellerini geliştirip, tüketicilerin daha yüksek çözünürlük veren […]

 AKILLI CEP TELEFONLARI PİYASASI

İnsanların cep telefonu alışkanlığını hızla değiştirmesi sonucunda ortaya çıkan pazarda akıllı telefonların pazardan pay almak için ürettikleri telefonların özelliklerini geliştirme yarışına girdiler. İnsanların akıllı telefon alırken en çok üzerinde durdukları özelliklerin başında kamera boyutu gelmektedir. Cep telefonu firmalar bu hassasiyeti bildikleri için durmadan kamera piksellerini geliştirip, tüketicilerin daha yüksek çözünürlük veren akıllı telefonlar sunmaya çalışıyorlar.

Samsung Galaxy s6, HTC One M9 akıllı telefonları bu pazarda bir adım öne çıkarak kendini gösteriyor. Çünkü Galaxy ve HTC yeni modellerinde kameraların bile pixel boyutunun oldukça büyüterek diğer markaların arka kamerasının çözünürlüğünü geçmek üzereler.
Kamera özellik sınıfında Apple fazla adım atmayarak 8 megapiksel ısrarına da devam edip tüketicilerin olumsuz eleştirilerini almaktadır.
Teknoloji fuarlarına ilgi gösteren tüketiciler özellikle akıllı telefonlar bölümüne rağbet ederek firmaların çıkardığı son akıllı telefonları incelemeye alıyor. Amerika’nın firması olan Apple son tanıttığı iphone 6 akıllı telefonunda arka kamera boyutunu 8 megapikselde sabit tuttuğunu görünce tüketiciler yine şaşkınlıkla karşıladılar. Çünkü insanların akıllı telefonlarda en çok dikkate aldıkları özellik arka kamera özelliği ve son zamanlarda selfie çılgınlığı ile ön kamera boyutlarının geliştirilmesi de onları memnun etmektedir.
Akıllı telefonlarda üzerinde durulan bir başka özellikleri de video özelliğidir. Son dönemde video özelliklerine 4K özelliği de getirilerek video çekimleri geliştirilmiş, full hd kayıt özellikleri eklenmiştir.

Akıllı Telefonların Savaşı

Akıllı telefonların hayatımıza girdiği son birkaç yıldır insanların en çok Samsung Galaxy  serisini beğendiği ve tercih ettiği göze çarpmaktadır.  Çünkü Samsung araştırma geliştirmeye oldukça fazla önem vermekte, yeni özellikli telefonlar üretmeye çalışmaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Zeytincilik Zeytin İşleme Teknolojisi Teknikeri Ne İş Yapar

AKILLI TELEFON  FİRMALARI – AKILSIZ TÜKETİCİLER

Akıllı telefon pazarında büyük bir yarış devam etmektedir bu yarışta kazanan her zaman üretici firmalar olurken maalesef kaybedenler ise biz tüketiciler oluyoruz. Çünkü akıllı telefon üreten firmalar sürekli ürettikleri telefonlara birkaç yeni özellik ekleyerek her yıl yeni seri, yeni ürün, son ürün, en son teknoloji gibi isimlerle tüketicileri yanıltarak insanların ihtiyacı olmadığı halde yeni ürettikleri ürünleri satın almalarına yönlendirmeleri elbette insanların emeklerinin çalındığı anlamına gelmektedir.
Üretici firmalar elbette zorla ürün satmıyor ancak yaptıkları reklamlarla, tanıtımlarla insanları teknoloji bağımlısı hale getirerek, farklı şekillerde insanların cebinden paralarını alma yollarına gitmektedirler.

Burada uyanık olması gereken doğal olarak biz tüketicileriz. Eğer ihtiyacınız olmadığı halde gidip yeni ürünleri satın almaya devam edersek, zenginler daha zengin olacak, bizler gittikçe fakir düşeceğiz.

Lütfen bilinçli tüketici olmanın kurallarını yerine getirelim, lüzumsuz yere paralarımızı harcamayalım.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?