Aklın Yolu Bir midir?

Aklın Yolu Bir midir?

“Aklın yolu birdir” derler ama pek de geçerliliği kalmamıştır günümüzde. Nedendir, derseniz… Bir tane olsaydı herkes bir tane olan o aklı kullanırdı. Oysa şimdilerde herkes birbirine, “kimsenin aklına ihtiyacım yok, senin aklına ihtiyacım yok, aklı olsa kendi kullanırdı” gibi laflarla aklın yolunun 1 tane olmadığını, bilakis çok farklı akıllar olduğunu ve bunun da farklı çözümler […]

Aklın yolu birdir” derler ama pek de geçerliliği kalmamıştır günümüzde. Nedendir, derseniz… Bir tane olsaydı herkes bir tane olan o aklı kullanırdı. Oysa şimdilerde herkes birbirine, “kimsenin aklına ihtiyacım yok, senin aklına ihtiyacım yok, aklı olsa kendi kullanırdı” gibi laflarla aklın yolunun 1 tane olmadığını, bilakis çok farklı akıllar olduğunu ve bunun da farklı çözümler getirdiğini savunmaktalar.

Farklı çözüm yolları

Gerçekten de aklın yolu bir tane olsaydı yeniliklere giden yol kapatılmış olurdu ki sonuçta da bizi teknoloji ve bilimde en üst seviyelere getiren insanların değişik düşünme ve yorumlamaları sayesinde ulaştığımız medeni hayatı rüyamızda bile göremezdik.

Farklı çözüm yolları bulmak için farklı düşünmek, geniş çerçeveden bakmak aklın yolunun ileriki dönemeçten sonra çatallaşacağının ip uçlarını şimdiden bize göstermektedir.

Siz de varsa aklınızı kullanarak farkınızı ortaya koyun ki bu sayede insanlık da aklın yolu 1 değil, 7 milyar kadar olduğunu anlasın.

Elbette aklın birdir derken, insanlar yapılacak işin en mantıklısı ne ise onu yapmak gerektiğinden bahsetmektedirler. Ama dünya değişkenlerinde mantık işi de kişiye göre değişir duruma gelmiş. Neyin mantıklı neyin akıl dışı olduğunu kestirmek oldukça zorlaşmış. Aklı kullanmanın o kadar çok yolu oluştu ki saymakla bitmez. Eskiden herhangi bir iş yapılacağı zaman çözüm yolu 1 tane iken, şimdilerde çözüm yolu için istemediğiniz kadar ya da aklınızın alabileceği kadar yol ayrımları oluştu.  Aklın yolu birdir doğru ama hangi akla göre…?

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Habere Özgürlük İsteniyor

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?