Akupunkturla İğnesiz Tedavi

Akupunkturla İğnesiz Tedavi

Çok eski bir tedavi yöntemi olan akupunktur, yaklaşık 5000 yıldan beri, önce Asya kıtasında denendi, faydası görülünce dünyanın her tarafında uygulanmaya başlandı. Akupunktur ile tedavi yapılırken, vücuttan enerji bloklarının açılması tekniği uygulanır, koruyucu tıp ile de beyin gücündeki en üst dereceye çıkarmanın en etkili yöntemlerinin kullanılmasının amaçlandığı bir sanattır. Bizim bugün size anlatacağım yöntem ise […]

Çok eski bir tedavi yöntemi olan akupunktur, yaklaşık 5000 yıldan beri, önce Asya kıtasında denendi, faydası görülünce dünyanın her tarafında uygulanmaya başlandı. Akupunktur ile tedavi yapılırken, vücuttan enerji bloklarının açılması tekniği uygulanır, koruyucu tıp ile de beyin gücündeki en üst dereceye çıkarmanın en etkili yöntemlerinin kullanılmasının amaçlandığı bir sanattır.

Bizim bugün size anlatacağım yöntem ise iğnesiz akupunktur adını verdiğimiz yöntem olacaktır. Çünkü herkesin bildiği akupunktur özel iğneler yardımı ile yapılmakta iken, bizim size anlatmak istediğini iğnesiz akupunktur yani parmaklarla dokunularak yapılan tedavi yöntemidir. Vücudun enerjisini ortaya çıkarmak için iğneler kullanmak yerine, eller parmaklar ile basınç uygulanarak eklemlerdeki enerjinin açığa çıkarılması yöntemiyle yapılan iğnesiz akupunkturu yani parmakla yapılan akupunkturu tanıtmaya çalışacağız.

Akupunkturla Tedavi

İnsanlar en fazla yorgunluğu, gerginliği boynunda ve omuzlarında hisseder, birkaç dakikalık aku denilen baskı uygulandığı zaman hemen faydasını görür, rahatlamaya başlar. Eğer parmaklarla yapılan aku baskıya devam ederse, üzerinizdeki yorgunluğun gittikçe azaldığını hissederek, daha enerjik ve zinde olarak kalırsınız.

Aku uygulamasında vücudunuzun belli bölgelerine acıtıncaya kadar yaptığınız baskıları tatlı bir ağrı şeklinde hissedersiniz. Bu acı genellikle gergin bir kasın gevşemesi şeklinde hissedilir. Başınızı geriye ya da ileriye doğru omurganızla aynı hizada olacak şekilde arkasına bir kitap yerleştirerek uzanın. Ellerinizi de karnımızın üzerine 1 – 2 dakika boyunca bastırarak derin derin nefes alın. Böylece aldığınız nefes gözünüzde kapalı kalmadan karnımızın en derin yerlerine ulaşacaktır. Sonrasında kulaklarınızın arkasından başlayarak, omurgaların uzak olduğu baş parmaklarınızla kafatasınızın hizasındaki kaslara, yavaş yavaş incitmeden kuvvetli baskılar uygulamaya çalışın. Bu baskılar kaslar gevşeyinceye kadar ya da gerginlik hissiniz gidene kadar devam edebilir. Bu egzersizi yaparken ensedeki kan akışının hızlandıgını hissedebilirsiniz.

Daha sonra göğsünüzü çapraz bir şekilde, elinizin biri ensenizde ve kuluçlarınızı sıkmaya çalışın, öbür elinizle de diğer taraftan baskı uygulamaya çalışın, yavaş yavaş bastırıp serbest bırakarak, derin derin nefes almaya çalışın.

Hala gerginliğiniz geçmediyse, rahatlama hissetmiyorsanız ellerinizi tekrar karnımızın üzerine koyun ve saat yönünde dairesel hareketler yaparak dönmeye çalışın, sonra da saat yönünün zıt istikametinde aynı hareketleri tersten yapmaya çalışın.

Bu iğnesiz akupunktur yöntemini, yani parmaklarla yapılan aku uygulamasını istediğiniz zaman farklı günlerde uygulayarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Diyabet Kör Ediyor!

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?