Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yapmak

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yapmak

Teknoloji bağımlısı olan insanların silkinip kendine gelmesi, kafasını dinlemesi, düşünmesi, rutinden kurtulması için akvaryumdaki balıklar Güzel bir alternatif olarak kabul görmektedir. Her ne kadar insanlar bağımlılık derecesine varacak şekilde internet ile cep telefonları ile vakit geçiriyor olsa da akvaryumda nazlı nazlı dans eden süslü balıkları görünce, onları takip etmek için kendini alıkoyamaz. İlginizi çekerse güzel […]

Teknoloji bağımlısı olan insanların silkinip kendine gelmesi, kafasını dinlemesi, düşünmesi, rutinden kurtulması için akvaryumdaki balıklar Güzel bir alternatif olarak kabul görmektedir. Her ne kadar insanlar bağımlılık derecesine varacak şekilde internet ile cep telefonları ile vakit geçiriyor olsa da akvaryumda nazlı nazlı dans eden süslü balıkları görünce, onları takip etmek için kendini alıkoyamaz.

İlginizi çekerse güzel bir iş fikri olarak kabul edilen akvaryum balığı yetiştiriciliği hakkında sizlerin dikkatinizi çekmek istiyoruz. Bizim burada yapmak istediğimiz bütün detayları tam olarak sizlere anlatmak değildir, çünkü o işi yapan web siteleri ayrıdır. Yani akvaryum balığı nasıl yetiştirilir, nasıl bakılır, nasıl satılır… gibi ayrıntılar niş sitelerde bulunur. Biz ise ekonomik boyutuyla ilgilenip sizlere bu iş hakkında kafanızda soru işaretleri bırakmak, düşünmenize yardımcı olmak, harekete geçmenizi sağlamak için bilgilendirme yapan bir web sitesi konumundayız.

Küçük süs balıkları, yani akvaryumda yaşayan süzgeçli hayvanlar sarı prenses, lepistes, frontoza, beta gibi türler olarak anılırlar. Bu balıkların fiyatları herkesin rahatlıkla alabileceği türdendir. Her işte olduğu gibi Japon balığı yetiştiriciliği için de biraz bilgi, biraz sabır, biraz da ilgi gerekir. İşe koyulan, başlayan herkes anında kazanamaz. Bütün işler için geçerli bir prensiptir bu. Ancak kazançlı bir iş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kimler akvaryum balığı yetiştiriciliği yapabilir

Deniz canlılarına, su ürünlerine ilgi duyanlar doğal olarak avantajlı konumdadır. Daha önce balıklarla haşır neşir olmuş onlara ilgi duymuş, tecrübeli olanlar bir adım önde başlarlar. Her şeye rağmen işin inceliklerini bilenler daha avantajlı bir başlangıç yapmış olurlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Avukatlık Hakkında Bilgi

Akvaryum balığı yetiştirecek ne kadar kazanılır

Kazanç konusu, sizin kafanızda tasavvur ettiğiniz proje ile doğrudan orantılıdır. Yani ne kadar bir alanda üretim yapmayı düşünüyorsunuz, pazarlama için bağlantı yapmayı planladığınız mı, yoksa küçük bir dükkanda yetiştirdiğiniz balıklarımı satmayı düşünüyorsunuz… Her türlü alternatifi masaya yatırıp ona göre kazanç konusunu netleştirilmiş olursunuz.

Kalabalıklar arasında bireyselleşen insanlar yalnızlığını gidermek amacıyla evde evcil hayvanlarla arkadaş olmak istiyor. Evde akvaryum balığı yetiştirerek para kazanmak isteyenlere de bu yalnızlıklarını giderilmesine çözüm arıyor. Hem kendileri para kazanıyor hem de Yalnızlar Kulübü’nün üyelerine destek oluyorlar.

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği

Teknoloji insanları sürekli yalnızlaştırıyor. Canı sıkılan yalnız kalan asosyal insanlar da farklı çıkış yolları ile buna çözüm bulmak için araştırma yapıyor. Uzmanlar evcil hayvanlarla vakit geçirerek yalnızlığa çare bulunabileceğini telkin ediyor. Yalnız insanlar da zevklerine uygun evcil hayvan araştırmaya başlıyor.

Bildiğiniz üzere muhabbet kuşları, kedi, köpek evlerde en sık karşılaştığımız evcil hayvanlar grubunda yer almaktadır. Elbette akvaryum balıklarını unutmamak gerekir. Sessiz sedasız suyun içinde bir o yana, bir bu yana ani hareketler yapan süs balıkları bazı insanları mutlu etmektedir. Bu durumun farkında olan akvaryum balığı üreticiliği yapan insanlar gelir elde etmek için işletme fikirleri araştırılır. Biz de bu düşüncede olan yani evde akvaryum balığı yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyen insanların neler yapabileceğini, nasıl para kazanabileceğini birazcık irdeliyoruz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Böcek Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

 Ek gelir fırsatı olarak düşünülecek bu kazanç fırsatı oldukça eğlenceli ve renkli olduğunu söyleyebiliriz. Evde akvaryum balığı yetiştirerek ne kadar para kazanacaksınız? Bunu merak ediyorsunuz. Hobi amaçlı olarak yapılan iş sonrasında büyük bir pazar payına sahip olunca profesyonel bir şekilde kazanç yolları araştırmaya başlar.

Akvaryum balığı yetiştiriciliği yaparak ne kadar para kazanılır, enine boyuna hesaplanır. Yapılan çalışmalar, planlar, etütler yeni iş fikirleri ortaya koyar. Hiçbir zorluğu olmayan bu iş fikri sizleri memnun ettiyse ayrıntılı araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu işi yapıp para kazanmayan insan çok azdır.

Olumsuzlukları da öngörün!

İşin olumsuz tarafları da elbette olacaktır. Bazen istediğiniz kadar satış yapamayabilirsiniz. Bazen umduğunuz kadar balık tutamazsınız. Bazı balıklar ölebilir. Satış yapılması, yem masrafları gibi sıkıntılar olabilir. Ancak her sektörde risk faktörü mutlaka vardır. Bütün bu olumsuzluklara önceden hazırlıklı olmak gerektiğini bilmek gerekir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki rahatlıkla Japon balığı üreterek para kazanma imkanı da bulunmaktadır.

En çok üzerinde durmanız gereken konulardan birisi de çok az bulunan akvaryum balığı türlerinin yetiştirmenin size avantaj sağlayacaktır. Yani zor bulunan balık ırklarını tercih ettiğiniz takdirde geliriniz oldukça yüksek olacaktır. Akvaryum balığı yetiştirmek isteyenlerin öncelikle bu işi sevmesi, benimsemesi ve zaman ayırabilmesi önemlidir. Tecrübeli olmanız gerekmez zamanla bu işi yaptıkça kendinizi geliştirirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Peyzaj ve Süs Bitkileri Bölümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?