Alo Fetva Telefon Numarası Kaç

Alo Fetva Telefon Numarası Kaç

Alo Fetva Tel No Diyanet İşleri Başkanlığı danışma hattı en fazla aranan numaralardan biridir. Alo Fetva telefon numarası kaç  biliyor musunuz?  Dini konularla ilgili vatandaşların her türlü işlemlerinin yürütülmesi amacıyla kurumsal bir kimlik içinde hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’deki din hizmetlerinden sorumludur. Bazı ülkelerde din hizmetleri gelenekten devam etmektedir ancak ülkemizde geçmişten günümüze kadar […]

Alo Fetva Tel No

Diyanet İşleri Başkanlığı danışma hattı en fazla aranan numaralardan biridir. Alo Fetva telefon numarası kaç  biliyor musunuz?  Dini konularla ilgili vatandaşların her türlü işlemlerinin yürütülmesi amacıyla kurumsal bir kimlik içinde hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’deki din hizmetlerinden sorumludur.

Bazı ülkelerde din hizmetleri gelenekten devam etmektedir ancak ülkemizde geçmişten günümüze kadar din hizmetleri bir kamu görevi olarak yapılmaktadır. İslam Dini ile ilgili işler Diyanet İşleri Başkanlığı adı verilen kuruma devredilmiştir. Böylece dini konularda hüküm verecek makam Diyanet İşleri Başkanlığı’dır.

Ülkemizin yüzde 99’u Müslüman olduğuna göre doğal olarak sosyal hayatın vazgeçilmez unsuru olan dinle ilgili oldukça fazla merak edilen soru vardır. Vatandaşlar kafalarına takılan uhrevi konulardaki soruları Diyanet’in Alo Fetva tel no aracılığıyla aracılığı ile sormaktadır. Aklınıza gelebilecek her türlü dini konu ile ilgili fetva almak, bilgi almak, sorularınıza cevap bulmak için Diyanet İşleri Başkanlığı telefon numarası aranabilir.

Diyanet Fetva telefon numarası kaç

Türkiye’de dinle ilgili anayasal bir kurum olarak düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı özel kanunda belirtilen görevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Ülkemizde yaşayan vatandaşların her türlü dini inançları, ahlak esasları, ibadet ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda topluma bilgi vermektedir. İbadet yerlerini düzenlemek, yönetmek, vatandaşların dini ihtiyaçları hakkında sorulan sorulara cevap vermek için Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilendirilmiştir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kumar İlletinin Çeşitleri

Diyanet’in telefon numarası kaç

‘Ben bir konuda bilgi almak istiyorum’ diyenlerin aramak zorunda olduğu telefon numarası Alo Fetva Hattı 190 olduğunu hatırlatalım. İl müftülüklerine bağlı olarak çalışan alo fetva hattı iletişim kanalı sizlere merak ettiğiniz soruların cevabını öğrenmek istediğiniz dini konularda bilgi vermektedir. Hangi ilde yaşıyorsanız bu numarayı aradığınız zaman doğrudan sizi kendi ilinizin müftülüğüne yönlendirecektir. Bağlı bulunduğunuz müftülük görevlisi size sorunuzun cevabını verecektir.

Alo Fetva Hattı Kaç

Sorular bazen online olarak anında cevaplanır. Eğer uygun zaman diliminde değilseniz size belli bir süre verilir ve cevap size dönüş yapılarak bildirilir. Bütün dini konularda aklınıza gelebilecek her türlü konularda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın telefon numarası aranabilir.

Müslüman vatandaşların hassasiyetlerini dikkate alan kurum araştırma yapmadan kesin hüküm bulmadan size aklına esen cevabı veremez. Televizyon kanallarında farklı cemaat, dernek, grup… gibi kesimlerin farklı açıklamaları sizleri kafasını karıştırabilir. Kesin, net, doğru cevabı Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva telefon numarası sayesinde öğrenebilirsiniz. 

En etkili ve en yetkili dini fetva makamı olan Diyanet’in telefon numarası kaç olduğunu tekrar hatırlatalım. Dini bilgi almak için mutlaka Alo Fetva Tel No 190 aranmalıdır. Böylece sizlere kesin ve en doğru bilgi verilecektir. Diyanet’in en önemli görevlerinden birisi Müslümanların merak ettiği konularda bilgi vermektir. 

Bir önceki yazımız olan Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları başlıklı makalemizde Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman Kutlanır, Mevlid-i Nebi Haftası ve Mevlid-i Nebi Haftası Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Maruf’u Kerhi Hazretleri Kıssası

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?