Alparslan Üniversitesi Doğunun Parlayan Yıldızı

Alparslan Üniversitesi Doğunun Parlayan Yıldızı

Muş Alparslan Üniversitesi iletişim bilgileri, eğitim faaliyetleri ve hizmetleri hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz. Türklerin Anadolu’ya kalıcı olarak geldikleri ve karşısında Bizans ordularını buldukları yer olan Muş ilimizin yüksek öğrenim Kurumu olarak hizmet veren Alparslan Üniversitesi hakkında sizlere yaptığım araştırmayı değerlendireceğiz.


Alparslan Üniversitesi telefon numarası

Alparslan Üniversitesi hakkında

Türkiye’de bütün illerde yüksek öğrenim kurulması amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda Muş ilimizde de haklı olarak tarihin en büyük Türk komutanlardan biri olan Alparslan’ın adıyla bir yüksek öğrenim kurumu hizmete açıldı. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yüksek öğrenime aç olan gençlere gerekli desteği sağlamaktadır. Eğitim Kurumu sürekli olarak kendini geliştirerek batıdaki bir üniversite ayarına gelmek için çaba harcamaktadır. Anayasamızın 137. maddesinde belirtilen mevzuat gereği sosyal bilimler ve mesleki eğitim konularında kaliteli eğitim vererek teknolojik ve bilimsel araştırmalar fırsatı vererek, bilgiyi etkili bir şekilde kullanan, bilimsel düşünmeyi esas almaktadır. Toplumun sorunlarına karşı duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla ulusal ve yerel kalkınmanın hızlanmasına aracılık etmek için sürekli kendini yenilemektedir.

Muş Alparslan Üniversitesi vizyon olarak mesleki ve sosyal bilimler eğitimi alanında bilimsel araştırmalar yapılarak, evrensel standartlarda eğitim-öğretim fırsatı vermektedir. Milli ve milletlerarası seviyede herkesin tercih ettiği önemli bir eğitim kurumu olmak için çalışmaktadır. Aynı zamanda kalkınmayı yerelden başlatarak bütün bölge ve topluma yansıtmak için çevreye ve emeğe değer vermektedir. İnsana, demokrasiye ve özgürlüklere fırsat sunan saygın bir eğitim kurumu olmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Çocuk Yetiştirme Sanatı
Muş Alparslan Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Muş Alparslan Üniversitesi iletişim bilgileri

Üniversite hakkında bilgi almak, akademik birimler, idari birimler, öğrenci işleri ya da diğer merak edilen konular hakkında bilgi almak amacıyla Muş Üniversitesi telefon numarası 0 436 249 49 49 numaralı telefon aranabilir. Kurumun adresi; Alparslan Üniversitesi Kampüsü, Diyarbakır yolu yedinci kilometre Muş yazılması yeterlidir. Bütün fakülte, yüksekokul, enstitü ve yüksek okulları hakkında bilgi almak amacıyla Muş Alparslan Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 0 436 249 49 49 numaralı hattı aramak yeterlidir. Buraya bağlandığınız takdirde ister Fen Edebiyat Fakültesi, isterseniz Eğitim Fakültesi ya da başka bölüm ya da birimler hakkında bilgi almak amacıyla sizlere gerekli destek sağlanacaktır.

Alparslan Üniversitesi sosyal ağlarda da etkin bir şekilde çalışmalarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Twitter, ve Facebook ya da isterseniz YouTube aracılığıyla eğitim kurumunun etkinliklerini takip edebilirsiniz.

Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası da aynı şekilde sonu 49’la biten numaralar aranarak ihtiyacızı karşılarsınız. Öğrenci işleri hakkında bilgi almak, öğrenci konseyleri, öğrenci toplulukları, idari birimler, akademik birimler, komisyonlar, kurullar ve diğer merak ettiğiniz bütün konular hakkında yetkili ağızdan bilgi almak amacıyla Muş Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarasını aramalısınız. Üniversitenin web sitesi de sizlere gerekli bilgilendirmeyi interaktif olarak yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Necmettin Erbakan Üniversitesinde Eğitim başlıklı makalemizde Erbakan Üniversitesi telefon numarası, Kampüste yaşam nasıldır ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Bölümleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ