Altıncı His (Duyu Ötesi Algı) Nedir

Altıncı His (Duyu Ötesi Algı) Nedir

Duyu Ötesi Algıları kontrol etmek için bazen kendinize farklı ek tercihler yapmanız gerekir. Altıncı his çok sık duyduğunuz alBazen durup dururken birini düşünürsünüz, sonra birden telefon çalar, arayan kişi sizin düşündüğünüz kişidir… Bu yaşadığınızı bir tesadüf mü olduğunu düşünürsünüz? Bir şarkı söylersiniz usul usul, bir televizyon açarsınız bakarsınız sizin biraz önce söylediğiniz şarkı ekranda çalınıyor. […]

Duyu Ötesi Algıları kontrol etmek için bazen kendinize farklı ek tercihler yapmanız gerekir. Altıncı his çok sık duyduğunuz alBazen durup dururken birini düşünürsünüz, sonra birden telefon çalar, arayan kişi sizin düşündüğünüz kişidir… Bu yaşadığınızı bir tesadüf mü olduğunu düşünürsünüz? Bir şarkı söylersiniz usul usul, bir televizyon açarsınız bakarsınız sizin biraz önce söylediğiniz şarkı ekranda çalınıyor. Sonra gözlerinizi ovalarsınız, omuzlarınızı silkersiniz. Acaba bu bir tesadüf mü, dersiniz. Duyu ötesi algılama, yani diğer adı altıncı his olduğunu düşünürsünüz. Olma ihtimali yüksektir.

Bütün insanların Duyu Ötesi algılaması vardır, fakat maalesef bu algılama çoğu insanda gelişmemektedir. Yukarıda bahsettiğimiz örneklerdeki gibi açıklanamayan farklı olayları herkes yaşadığını çevrenin özelliklerine göre yaşar. Araştırma derneklerinin verilerine göre insanda bulunan beş duyu organı olan işitme, görme, dokunma, tat alma ve koku alma gibi özellikler insanın bilgi alıp vermesine yarayan becerilerdir. Bu sebeplerden duyu ötesi algılama toplum arasında 6. His olarak bilinir.

Altıncı His

Duyu Ötesi Algılar nelerdir

  • Genel olarak 5 bölümde incelenmektedir bu Altıncı his denilen şey.
  • Zihinden zihne iletişim adı verilen telepati,
  • Gaipten ses gelme adı verilen açık ve net görüş,
  • 5 duyu organımız ile algılayamadığımız nesneleri veya olayları görebilme becerisi,
  • Geleceği bilme olayları, gerçekleşmeden önceden görebilme,
  • Uzak geçmişi bilme dediğimiz geçmişteki yaşanan olayları görebilme
  • Bir nesneyi dokunarak bunun geçmişi hakkında bilgi edinebilme yeteneği olarak adlandırılan Psikometri
BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Eleman İhtiyacı Hiç Bitmeyen Meslekler

Altıncı His konusu

İnsanın altıncı hissinin güçlendirilmesi için bazı basit teknikleri yapması gerekir. Fakat bunu başarmak için çok çok çalışması gerekmektedir. Nasıl okumayı yürümeyi ya da şaşı bak şaşır adını verdiğimiz resminizi görmek ne kadar sürdüyse bu egzersizlerin başarılı olabilmesi için de öncelikle altıncı hissin olduğunu kabul etmek gerekmektedir. Sonra bu özelliği geliştirmek için çalışmaya başlamak gerekir. Bu amaçla ne kadar çok egzersiz yaparsanız duyu ötesi algılarınızı günlük yaşantımızdaki gücünün etkisinin o kadar çok farkına varmaya çalışıyorsunuz. Bilinci duygularınıza bilgi aktarmak için bilinç altına izin verdiğin sürece bu çeşit küçük rastlantıların giderek daha çok gerçekleşeceğini göreceksiniz.
Duyu ötesi algıları (Altıncı His) geliştirmek için farklı çalışmalar yapılabilir.

Öncelikle ilk tavsiye edeceğimiz, kendi düşüncelerinizi evinizde varsa bir hayvana anlatmaya çalışmalısınız. Bir köpek, kedi veya kuş. Bu hayvana bir oyun öğretiyormuş gibi el, kol işaretleri yaparak ya da havlama komutları vermek yerine onu anlatmak için konsantre olup talimatları net ve sakin bir şekilde karşınızdaki hayvana anlatmak sonucunda size düşüncelerle karşılık verecektir. Bunu üşenmeden garipsemeden yapmaya devam edin.
Sarkaçlar enerjinizi yönlendirmenize yardım edebilir. Sarkaçlar çok eski dönemlerden beri gizemli amaçlar için kullanılmışlardır. Öncelikle sarkacı tutarak sağa sola sallayarak.

Altıncı His Kontrolü

Evet, Hayır, Bilmiyorum, Cevap vermek istemiyorum, gibi tepkiler arasından birini seçerek düşünmeye ayarlayalım. Sarkacın her sallanmasında düşünceye nasıl tepki verdiğini görmeye çalışın. Önce sağdan sola arkadan öne saat yönünden tersine, şeklinde farklı döndürme çalışmaları yapabilirsiniz. Sarkaç bilinçaltına ideo motor tepkisi üzerindeki etkileri fazla fark edilemez. Bu sebeple elinizdeki küçük kas hareketleri yardımıyla ulaşmaya çalışacaktır. Daha sonra kendiniz için uygun soruları sorarak bilinçaltınızdaki düşüncelerinizle ilişki kurmak  bağlantı halinde olmak için bunu kullanabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Dünya Sağlık Örgütü’nün Görevleri

Duyu Ötesi Algılar nelerdir, altıncı his, 6. his hakkında önemli ipuçları paylaştık. Görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?