Android Uygulama Geliştirme

Android Uygulama Geliştirme

Android, ününü her gün hızla artırmaya devam ediyor. Fakat bu hızlı büyüme de birtakım güvenlik problemlerini beraberinde getirmektedir. En büyük sorun ise Android İşletim Sistemli cihaz sahibi bir kullanıcının cihazına program, oyun gibi bir uygulama indirmenin bir tutkuya dönüşmesidir. Zaten kullanıcı olarak akıllı telefon almaktaki ilk amacımız, oyun oynamak veya sosyal uygulamaları kullanmak değil midir? […]

Android, ününü her gün hızla artırmaya devam ediyor. Fakat bu hızlı büyüme de birtakım güvenlik problemlerini beraberinde getirmektedir. En büyük sorun ise Android İşletim Sistemli cihaz sahibi bir kullanıcının cihazına program, oyun gibi bir uygulama indirmenin bir tutkuya dönüşmesidir. Zaten kullanıcı olarak akıllı telefon almaktaki ilk amacımız, oyun oynamak veya sosyal uygulamaları kullanmak değil midir?

Google Play’e girdiğinizde her çeşit oyun ve uygulama ile karşılaşıyoruz. Google Uygulama Mağazasının çöplüğe dönüştüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Durum böyleyken kişisel olarak hangi önlemleri alabiliriz, bunlar üzerine duralım. İlk olarak kullandığımız sistem hakkında az da olsa bir ön bilgiye sahip olmamız gerekiyor. Telefonun ID’si, Tam İnternet Bağlantısı, vb. Bu küçük bilgiler sizi çok büyük tehlikelerden koruyabilir.

Bir uygulama indirmeyi düşündüğünüzde öncelikle yorumlara bakınız; elbette sizden daha bilgili insanlarda aynı uygulamayı indirip denemiş olabilirler. Yorumlar size kısa fikir verecektir. Hatta bazıları o kadar faydalı olabilir ki tecrübe edilmiş ve zararlı olduğu kesin doğrulanmış uygulamalardır. Bazı uygulamalar size güven verir, çünkü onlar kurumsaldır. Böylelerini rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Ama, elbette istisnai durumlar da olabilir.

Özetle söylemek gerekirse, günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren bu akıllı cihazları korumalı ve temiz tutmalıyız. E-mail gönderimleri, haberleşme, banka işlemleri gibi görüşmeler başta olmak üzere sayısız işlemleri bu cihazlar sayesinde yapmaktayız. Doğal olarak Android uygulamalı bir seçim yaptıysanız riskiniz de aynı oranda artmaktadır. Bunun nedeni Android’in güvenliksiz, her türlü saldırıya açık, öbürlerinin daha güvenli olduğu düşüncesini aklınıza getirmesin.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Elektrikli Scooter Trafiğe Çözüm Olacak

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?