AÖF Öğrencileri Tek Tek Analiz Ediliyor

AÖF Öğrencileri Tek Tek Analiz Ediliyor

Türkiye’nin en çok öğrencisine sahip bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, kısa süre sonra hayata geçirdiği farklı bir uygulama ile bütün öğrencilerin derslerini tek tek analiz ediyor. Bu uygulamanın amacı öğrencilerinin eksiklerinin tespit edilerek onlara iletilecek ve başarı grafiğinin artmasına katkı sağlamak. Açıköğretim Fakültesinin Türkiye ve yurtdışı programlarına kayıt olmuş bütün öğrenciler istatistiklerden faydalanabilmektedir. Akıllı telefonlar […]

Türkiye’nin en çok öğrencisine sahip bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, kısa süre sonra hayata geçirdiği farklı bir uygulama ile bütün öğrencilerin derslerini tek tek analiz ediyor. Bu uygulamanın amacı öğrencilerinin eksiklerinin tespit edilerek onlara iletilecek ve başarı grafiğinin artmasına katkı sağlamak.

Açıköğretim Fakültesinin Türkiye ve yurtdışı programlarına kayıt olmuş bütün öğrenciler istatistiklerden faydalanabilmektedir. Akıllı telefonlar vesilesi ile veriler güncel olarak değerlendirilip, eksik kurumlar hem kurumun web sitesinden hem de televizyon kanalları aracılığıyla tamamlanabilecek.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri zaten akademik takvim öğrenme ortamları sınavların içerdiği üniteler ile ilgili bilgilere web sitesi aracılığıyla kolayca erişilebiliyor.

A.Ü. AÖF

Uzaktan öğretimin en eski ve tecrübeli kurumlarından olan A.Ü. AÖF herkese fırsat eşitliği politikası ile yaklaşmaktadır. Bu sayede müfredat, destek hizmetleri, değerlendirme, kaynakların sunulması ve erişim olanakları öğrenciler için eşit olarak sunulmaktadır.

Eğitim kurumunun sistemi içinde istatistiklerin paylaşılması fırsat eşitliğinin ve teknolojinin kullanımının olumlu bir göstergesidir. Hizmet ve iş sağlamada eşitlik ilkesi ile hareket ederek eğitim alan öğrencilere güzel bir hizmet verilmektedir.

Açıköğretim öğrencilerinin hizmetleri kişiselleştirme ve gelecek dönemlerde her öğrenci için ders bazında başarılarına ait bilgileri birer birer iletilecek. Bütün öğrencilerin ayrı ayrı notları ve başarılarına ait bilgileri kendilerine ulaştırılıyor. Böylece hangi dersten daha başarılı olduklarını, hangi derste yetersiz olduklarını kendilerinin görerek buna göre çalışmaları sağlanıyor. Ağırlık vermeleri gereken ünite ve konu başlıklarını öğreniyorlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  AÖF - FIKIH VE HUKUK HÜKÜMLERİ

Uygulamayla öğrencilerin sonraki sınavlarda başarısız olduğu konulara çalışarak bu eksiklerin giderilmesi amaçlandı. Böylece yapacakları gözlemler eksik yönlerin giderilmesi amacını güdüyor.
Elde edilen bu veriler öğretim üyelerine de gönderiliyor. Onlar da gerekli konuları daha çok işleyerek öğrencilerin başarısını artmasına yönelik çalışmalat yapıyor Bu şekilde kısa süre içinde krediler tamamlanıp programdan mezun olmanın önü açılıyor. Yani bir nevi karne konumunda olan bu çalışma hem öğrencilere hem de hocalara iletiliyor. Böylece herkes kendi üzerine düşen çalışmayı yapıyor.

Kısaca söylemek gerekirse öğrenci girdiği dersle ilgili ne yaptığını, ne yapmadığını öğreniyor. Yapılan bu çalışmanın tek gayesi, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin başarılarının artırmaktır.

Bir önceki yazımız olan Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar başlıklı makalemizde Matematiğin Temelini Öğreten video ve Matematikte Temel Kavramlar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?