AÖF YAŞAM BOYU EĞİTİM KONU ANLATIMI

AÖF YAŞAM BOYU EĞİTİM KONU ANLATIMI

Yaşam Boyu Eğitim Dersi 7. Ünite 1. Bölüm Videosu Hepinizin bildiği gibi bu çağda her şey önümüze hazır sunulmakta, doğal olarak da biz de her şeyi incelemek düşünerek almak zorundayız. Bize çok yakın olmayan bir konuyu, felsefeyi konuşacağız hep birlikte. Hepimizin genel olarak aklında olan soru işareti, ‘felsefe hep soru sorar, yanıt vermez’ hatta felsefenin […]

Yaşam Boyu Eğitim Dersi 7. Ünite 1. Bölüm Videosu

Hepinizin bildiği gibi bu çağda her şey önümüze hazır sunulmakta, doğal olarak da biz de her şeyi incelemek düşünerek almak zorundayız. Bize çok yakın olmayan bir konuyu, felsefeyi konuşacağız hep birlikte. Hepimizin genel olarak aklında olan soru işareti, ‘felsefe hep soru sorar, yanıt vermez’ hatta felsefenin yıllardır hep aynı soruları sorduğu söylenmekte…

 Felsefe konusunu tartışmak için yine en güzel konu da sorular sormak. zaten bu araştırma alanı soruları sormadan görüşmek mümkün değildir. Yanlış kanı, felsefeci sorular, sorar cevap vermez anlayışı yaygın ve komik bir anlayıştır. herkesin unuttuğu bir konu ise, felsefe diğer alanlardan farklı olarak soru sormadan konuya giriş yapamaz. felsefede en önemli şey ise doğru soruları sorabilmektir. yanıtları bulmak için önemli olan en doğru soruyu sorabilmeniz gerekmektedir. Yani sorular olmadan felsefi araştırmaya başlamamız imkansız. herkesin yanıt olarak beklediği somut şeyler felsefede kolay kolay elde edilemez.
AÇIKÖĞRETİM YAŞAM BOYU EĞİTİM KONU ANLATIMI
Herkesin şikayeti matematikteki gibi kesin sonuçları cevap olarak bulamamasından kaynaklanmaktadır. Felsefede insanların sordukları sorulara yanıt bulmak için araştırma yaptıklarını görürsünüz. Felsefenin en sen en son örneği güzel örneği doğru yolda olmaktır. Aslında felsefeyi çok iyi bilmeyenlerin uydurduğu komik bir algıdır yıllardır aynı soruları sorup durduğunuz cevabı. Felsefeyi bilenler bu tür cevapları ya da ön yargıları asla ciddi almamaktadırlar. Felsefe hep aynı soruları sormaz yeni sorular da sorar örneğin günümüzdeki en çok sorulan sorulardan felsefe sorar ve cevaplamaya çalışır.
Mesela bilim ve teknik bizi özgür özgürleştiriyor mu sorusunu soruyoruz ve cevabını bulmaya çalışıyoruz. Bu göreceli yeni bir felsefe sorusudur. Mesela eskiden ruh nedir sorusu vardı şimdilerde bu soruyu pek duymazsınız. bugün bu soru yerine bilinç nedir soruları geliştirilmiş. Geleneksel ttf bilgi nedir sorusunu yanıtlarken gerçeklendirmemiş doğru inanç diye yanıtlanır. Bunun neden doğru olduğunu açıklamanız gerekmektedir. Yaşam Boyu Eğitim Dersi 7. Ünite 1. Bölüm Videosu sizlere bu konuda doyurucu bilgiler verir.

Bir önceki yazımız olan AKREDİTE OLMAK NEDİR NE İŞE YARAR başlıklı makalemizde Akreditasyon Nedir?, AKREDİTE OLMANIN AVANTAJLARI ve AKREDİTE OLMANIN FAYDALARI hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?