Araç Park Sorunu Başımızı Ağrıtacak

Araç Park Sorunu Başımızı Ağrıtacak

 ARAÇ PARK ETMEK İÇİN YER BULUNAMIYOR İnsanımız ne kadar  ekonomik ve sosyal seviye bakımından şikayetçi olsa da durumunun o kadar kötü olduğunu düşünmüyoruz. Herkes ya borç alarak ya da kredi çekerek bir şekilde para bularak ayağını yerden kesecek bir araba sahibi olmayı düşünüyor. Bu durumda da araç park sorununa davetiye çıkarıyorlar. Son 10 yılda gözle […]

 ARAÇ PARK ETMEK İÇİN YER BULUNAMIYOR

İnsanımız ne kadar  ekonomik ve sosyal seviye bakımından şikayetçi olsa da durumunun o kadar kötü olduğunu düşünmüyoruz. Herkes ya borç alarak ya da kredi çekerek bir şekilde para bularak ayağını yerden kesecek bir araba sahibi olmayı düşünüyor. Bu durumda da araç park sorununa davetiye çıkarıyorlar. Son 10 yılda gözle görülür bir şekilde herkesin bir otomobil sahibi olduğunu veya olmak üzere olduğunu söylemek  yadsınacak bir durum değildir.

Bırakın büyük şehirleri orta halli bir ilçede hatta kasabada ve hatta ve hatta köylerde bile insanların otomobil sahibi olduklarını gözlemlemek mümkündür. İnsanlar belki ekonomik anlamda gelişmiş olabilir belki yer ihtiyaçlarından kesintiye gidip rahatını düşünerek bir otomobil ihtiyacını düşünerek diğer gereksinimlerinden vazgeçmiş olabilir. Her ne olursa olsun bir şekilde yurdumuzda yaşayan bütün vatandaşların bir araç sahibi olduklarını biliyoruz ve görüyoruz.

Burada esas sorun araba sahibi olmak, araba almak kullanmak değil, gizli ve hesapsız bir sorunla başbaşa kalmak üzereyiz. İşte bu sinsi sorun farkına varamadığımız geleceğin en büyük sorunlarından birisi araç park yeri sorunu olacaktır. Eğer yerel yönetimler hatta merkezi yönetim bu sorunu fark edemez ve önden alamazsa gelecekte çok büyük kargaşa yaşanacağı herkesin malumu olacaktır.

İstemsiz bir ülke olmamız hasebiyle bu sorun da bir kenarda bekletilmeden acilen çözümler üretilmeli ve park yeri sorunu acilen ele alınmalıdır. Büyükşehirlerde veya orta ölçekli Anadolu şehirlerinde bile araç park etmenin güçlüğünü hemen hemen her gün yaşamaya başladık. Sokaklar ağzına kadar araçlarla dolmuş park edecek yer yok. Bunun sonucunda da işini görmek üzere herhangi bir yere giden vatandaş ister istemez aracını park edecek ve işini görmek isteyecektir. Ama görevini yapmak isteyen çarpık sistemin kontrolörleri yani polis ve zabıtalar durumdan vazife çıkarıp vatandaşa bir güzel trafik ihlali cezası kesecektir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Antibiyotik Kullanımında Bilinçlendik

Siz siz olun, bu sorunu çözmek için yola çıkan bilgili şehir planlamacısı işinin ehli insanlara yetki verin ki gelecekte başınız park sorunu yüzünden ağrımasın. Yoksa hiç ummadığınız yerde trafik cezaları yemeye mecbur kalırsınız ve canınız çok yanar, o zaman söylemek istediklerimizi çok iyi anlarsınız.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Park Sorunu
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?