Atık Malzemelerle Cüzdan Yapımı

Atık Malzemelerle Cüzdan Yapımı

Tüketim toplumu olduğumuz bu çağda sürekli ambalajlanmış ürünler satın alarak günümüzü geçiriyoruz. Ambalaj atıklarını çöp kutularına atıyoruz oysa ambalaj atıklarının olmadığını medyada farkındalık yaratan reklamlardan da gözlüyoruz. Bugün ambalaj atıklarını kullanarak nasıl cüzdan yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız. Süt ambalaj kutusundan cüzdan yapmak için öncelikle ana malzeme 1 süt kutusu olacaktır ve yanında küçük bir cırt […]

Tüketim toplumu olduğumuz bu çağda sürekli ambalajlanmış ürünler satın alarak günümüzü geçiriyoruz. Ambalaj atıklarını çöp kutularına atıyoruz oysa ambalaj atıklarının olmadığını medyada farkındalık yaratan reklamlardan da gözlüyoruz.

Bugün ambalaj atıklarını kullanarak nasıl cüzdan yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız. Süt ambalaj kutusundan cüzdan yapmak için öncelikle ana malzeme 1 süt kutusu olacaktır ve yanında küçük bir cırt parçası olacaktır. Yanımızda ayrıca bir tane silikon tabancası ile makasta olursa cüzdan yapımı başlayabilirsiniz.

Süt Kutusu ile Cüzdan Yapımı


Öncelikle süt kutumuzu tetrapak şeklinde katlanmış bölümlerden güzelce açıyoruz süt kutusunu açtıktan sonra arka fazlalıklarını kesmeniz gerekiyor.

Süt kutusundaki fazlalıkları kestikten sonra bize gerekli olan kısım üst ve alt tarafı kesilmiş orta kısımdaki süt kutusunun orta bölümüdür. Orta bölümü eşit 3 parçaya öleceğin için hesap kullanacağımız alanları oluşturacağız. Cüzdanınızı güzel kapanması için kapak bölümlerinin yan taraflarını makas yardım etmemiz gerekir.

Söylediklerimi tam olarak anlayamıyor aşağıdaki sizler için görsel video izleyerek işlem basamakları sırasıyla takip edip güzelce bir cüzdan yapmaya çalışabilirsiniz. Cüzdanımı kapak bölünür tetrapak dan aldığımız cırt bölümünü silikon tabancası yardımıyla kapak yapılacak bölüm yapıştırarak cüzdanınızı kapaklarını oluşturabiliriz. Daha sonra hazırlanmış olan cüzdanımızı süsleme ölümüne geçerek zevkinize göre kenarlarını istediğiniz süs parçalarını yapıştırarak süsleme işlemi de bitirmiş olabilirsin.

Bütün işlemler bittikten sonra yaptığınız süt kutusundan cüzdan kendiniz bile hayran kalacaksınız el emeği göz nuru eserinizi isterseniz yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Süt kutusundan yaptığımız cüzdan hem doğayı koruma olacağız hemde ekonomiye katkı sağlamış olacaksınız.

Atık malzemelerle cüzdan yapımı üzerine kafa yorduğumuz bu yazımızda tasarım meraklılarına geniş yelpazede araştırma yapmalarını da tavsiye ederiz. Çok değişik çözümler bulunmaktadır. Zevkinize göre renk ve desenler oluşturabilirsiniz. Video ile de bire bir takip edebilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Evde El İşi Paspas Yaparak Para Kazanmak

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?