Az Emekle Çok Para Kazandıran Meslekler

Az Emekle Çok Para Kazandıran Meslekler

Göreceli bir konu olsa da az emek harcayarak çok gelir getiren mesleklerin neler olduğunu araştırdık. Kimilerine göre yaptığımız araştırma sonuçları yanlış, eksik, mesnetsiz gelebilir; fakat harcanan emek oranında kazanç kıyaslaması yapıldığı gözardı edilmemelidir. Dünya genelinde işsizlik hızla artmaktadır, dolayısıyla herhangi bir iş bulup çalışmak bile büyük bir başarı olarak değerlendirilmelidir. Bu bilgiler paralelinde az çalışıp […]

Göreceli bir konu olsa da az emek harcayarak çok gelir getiren mesleklerin neler olduğunu araştırdık. Kimilerine göre yaptığımız araştırma sonuçları yanlış, eksik, mesnetsiz gelebilir; fakat harcanan emek oranında kazanç kıyaslaması yapıldığı gözardı edilmemelidir.

Dünya genelinde işsizlik hızla artmaktadır, dolayısıyla herhangi bir iş bulup çalışmak bile büyük bir başarı olarak değerlendirilmelidir. Bu bilgiler paralelinde az çalışıp çok para kazandıran meslekleri sıralamak istiyoruz.

Saç stilisti

Saç stilistliği yaklaşık yılda 25 bin dolar kazandırıyor. Üstelik çok fazla çaba harcamadan sadece görsel olarak saçların nasıl daha etkili görülebileceğini tasarlıyor.

Tıbbi kayıtlar teknisyeni

Bir diğer örnekte ise tıbbi kayıtlar teknisyeni olarak görev yapan meslek çalışanı yılda ortalama 40.000 dolar kazanıyor.

Laboratuvar Teknikeri

Tıbbi laboratuvar teknikeri

Bırakın lisans düzeyinde 4 yıl eğitim olarak bir sağlık fakültesini bitirmeyi, sadece 2 yıl önlisans düzeyinde eğitim alıp mezun olan tıbbi laboratuvar teknikeri yılda 52.000 dolar gibi bir kazanç sağlıyor. Bazılarının burun kıvırarak küçümsediği bu meslek az emek harcayıp çok para kazanmaya güzel bir örnek olarak kayıtlara geçiyor.

Konuşma dili patoloğu

Sırada yıllık geliri 77 bin dolar olan konuşma dili patoloğu var. Konuşma bozukluğu olan insanlara yardımcı olan, fazla yorulmadan iyi bir gelir elde etmek için bu meslek seçilebilir.

Teknik yazar

Teknik konularda yazmayı sevenler ortalama olarak 70 bin dolar gibi bir kazanç sahibi olabiliyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Hangi Ek İşleri Yapmalıyım?

İnsanlar çok fazla yorulmadan az çalışarak çok para kazandıran meslekleri araştırmaya başladılar. Doğal olarak yorulmadan zahmetsizce para kazanmanın hesabını yapıyorlar. Siz de bu düşüncede olan insanlar grubunda yer alıyorsanız sizlere kısa sürede çok para kazandıran meslekler hakkında yaptığımız analizi paylaşalım.

Yönetici Sekreteri Olmak

Yönetici asistanı ya da sekreter

Kısa süre içerisinde çok fazla kazanan meslekler sıralamasında yönetici asistanı ya da sekreter olduğunu söyleyebiliriz. İdari asistan olarak büro işlerinde organizasyon ve örgütsel görevleri yerine getiren bu meslek grubundaki bireyler oldukça fazla para kazanıyor. Elbette üst düzey yöneticilerin asistanlığının yapmaktan bahsediyoruz. Kısa sürede çok para kazandıran bir iş alıyorsanız üst düzey yönetici asistanı olarak çalışmayı deneyebilirsiniz.

Kamyon sürücülüğü yapmak

Kamyon şoförlüğü yapmak kısa zaman diliminde çok para kazanmak isteyenlerin tercih edeceği meslektir.  Genelde kargo firmalarında kamyon sürücüsü ya da kamyon şoförü olarak çalışanlar oldukça fazla gelir elde ediyor.  Bunun için yeterli  sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Şehirler arası yollarda acil teslimat gereken malların ulaştırılmasında görevli olan kamyon sürücüleri kısa süre içerisinde büyük rakamlar kazanabilir.

Diş hekimi asistanı

Diş Hekimi asistanı olarak çalışmak isteyenler saatte 30-40 bin lira civarında gelir elde etmektedir. Ancak profesyonel dişçi asistanı olmanız şart. Çünkü zor pozisyonda çalışarak yardımcı olmanız gerekiyor.

İnşaat işçiliği

Az iş yaparak çok para kazandıran meslekler arasında inşaat işçiliği yapanlar bulunmaktadır. Bu insanlar kimsenin tercih etmediği inşaatlarda çalışarak az çalışıp çok para kazanmaktadır. Sizler de belli bir mesleğiniz yoksa ya da az çalışıp çok para kazanma düşünceniz varsa inşaat işçisi olarak görev alabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Kimdir-Ne İş Yapar

Finans memuru

Sigorta şirketleri bankalar ve diğer finans kurumlarında mali işleri yerine getiren finans memurları kısa süre içerisinde çok para kazanan meslek grubunda yer almaktadır. Bu işi yapmak isteyenlerin üniversitelerin ekonomi ile ilgili bölümlerinden mezun olması şarttır.

Müşteri hizmetleri ekibi

Müşteri hizmetleri temsilciliği yapmak

Kurumsal firmalar müşteri hizmetlerine ağırlık vermeye başladı. Doğal olarak müşteri hizmetleri temsilciliği yapmak kısa süre içerisinde çok para kazanma fırsatı sunmaktadır. Çok konuşarak yıpranmak zorunda kalan müşteri temsilcileri az çalışıp çok para kazanan grupta yer alır.

Montajcılar

Gerçekten çok zor olmayan az çalışıp çok para kazanan insanlar arasında montajcılar da yer almaktadır. İşin püf noktasının bu uzman kişiler kısa süre içerisinde işlerini bitirip çok para kazanma fırsatı yakalayan grup içinde bulunmaktadır. Sizler de az çalışıp çok para kazanma fırsatını değerlendirip montajcı olabilirsiniz.

Kan tahlili uzmanı

Sağlık kuruluşlarına gittiğiniz zaman şikayetlerinin üzerine uzman hekim bazı durumlarda sizden kan tahlili ister. Bu tahlilleri yapan kan uzmanı kısa süre çalışarak çok para kazanmak insanlar arasında kendine yer edilmektedir. Laboratuvar ortamında kanların örneklerini toplayıp bunları hekimlere  gönderen kişi az çalışıp çok para kazanan insanlar bu grupta bulunmaktadır.

hangi meslek daha çok para kazandırır

Çok para kazandıran mesleklerden bazıları da şunlardır;

 • müsteşar
 • genel müdür
 • profesör
 • mühendislik
 • avukatlık
 • doktorluk
 • noterlik
 • mali müşavirlik
 • sigortacılık
 • pilotluk
 • eczacılık
 • veterinerlik
 • aktüellik
 • yaşam koçluğu
 • reklamcılık
 • tercümanlık
 • yazılımcılık
 • diyetisyenlik
 • SEO işleri
BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Stres Atma-Öfke Kontrol Merkezi Açmak

Meslek seçiminde karar verirken en az emekle çok para kazanmak isteyenler, verdiğiniz örneklerden kendilerine uygun olanların araştırmasını yaparak, eğitimini almak için hazırlıklar yapmasını tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?