Bahara ve İnsana Merhaba

Bahara ve İnsana Merhaba

 Sizlerle ve siteyle tanışmam çok yeni. O kadar yeni ki neredeyse bir kaç saatlik bir zaman dilimi. Ben Mehmet YÖRÜKOĞLU. Sizlere faydalı olmak adına duygu ve düşüncelerimi buradan paylaşmaya çalışacağım. Umarım faydalı olurum. Sizler de bana yorumlarınızla olumlu ya da olumsuz dönüş yaparsanız kendimi geliştirmeye çalışırım. Görev yaptığım okuldan bir öğretmenimin bu siteyi yönettiğini tesadüfen öğrendim. […]

 Sizlerle ve siteyle tanışmam çok yeni. O kadar yeni ki neredeyse bir kaç saatlik bir zaman dilimi. Ben Mehmet YÖRÜKOĞLU. Sizlere faydalı olmak adına duygu ve düşüncelerimi buradan paylaşmaya çalışacağım. Umarım faydalı olurum. Sizler de bana yorumlarınızla olumlu ya da olumsuz dönüş yaparsanız kendimi geliştirmeye çalışırım.

Görev yaptığım okuldan bir öğretmenimin bu siteyi yönettiğini tesadüfen öğrendim. Arkadaşım bana istersem bu sitede yazabileceğimi ifade edince gerçekten heyecanlandım. İlkokul yıllarımdan  beri yazma tutkum hep olmuştu. İlk defa böyle  bir fırsat yakaladım. Eğitim hayatım boyunca dersler gereği çok kompozisyon, şiir, makale yazmıştım ama ilk kez ödev olmadan ve sanal ortamda yazmayı deneyeceğim. Umarım başarırım.

Yazmak akılla gönlün sohbetidir.Yazmak kendinle sohbet etmektir. Yazmak bildiğini paylaşmak, bilmediğini öğrenmek için pencere aralamaktır. Yazmak daha yazamadığım pek çok alanda seyahattir.

Bu gönül sohbetimizde, bu emek paylaşımımız da bana yol dostu yazı arkadaşı olmanızı dilerim. Bildiklerimi bazen makale, bazen şiir, bazen hiciv, bazen de övgü şeklinde paylaşacağım. Dilerim okuduğunuzda zaman kaybı olarak görmez, ufkunuzda  küçük de olsa bir ışıklı pencere açabilirim.

Şimdilik hepinize selam, saygı ve esenlik dilerim. Unutmayalım, her türlü maddeye insan değer katar. Pırlanta, altın, yakut… Biz onlara bu değeri yüklediğimiz için değerlidirler. Yani insan yoksa hiç bir şeyin değeri yoktur.

Hoşça, dostça ve değerli kalın.

Mehmet YÖRÜKOĞLU

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çanakkale’de Destanlaşan Türkler

Bir önceki yazımız olan Selamlaşmak başlıklı makalemizde günaydın, merhaba ve selam hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?