Bardakta Mısır Değil, Kısır Satma Fikri

Bardakta Mısır Değil, Kısır Satma Fikri

Bulgur salatası olarak da bilinen kısır, ana bileşen olarak salça, bulgur, maydanoz, domates ve sarımsaktan müteşekkil bir yiyecektir. Genelde ekşili olarak tercih edilen ve özel günlerde veya kendilerine bir en güzellik yapmak isteyenlerin tercih ettiği basit bir yiyecek türüdür. Türk mutfağının meze grubunda yer alan kısır satışı yapmak isteyenler yazımızda ayrıntıları görebilirler. Her köşe başında […]

Bulgur salatası olarak da bilinen kısır, ana bileşen olarak salça, bulgur, maydanoz, domates ve sarımsaktan müteşekkil bir yiyecektir. Genelde ekşili olarak tercih edilen ve özel günlerde veya kendilerine bir en güzellik yapmak isteyenlerin tercih ettiği basit bir yiyecek türüdür. Türk mutfağının meze grubunda yer alan kısır satışı yapmak isteyenler yazımızda ayrıntıları görebilirler.

Her köşe başında bardakta mısır satışı yapan stand dikkatinizi mutlaka çekiyordur. Oysa Türk toplumunun yedisinden 77’sine herkesin yanında turşu, marul, ayran, şalgam tercihleri ile asla hayır diyemeyeceği bu mükemmel lezzetin hem tanıtılması, hem yaşatılması, hem de para kazanılması için iyi değerlendirilmesi elzemdir.

Zamanla İskender dönerde olduğu gibi farklı türleri ile insanların belleğine kazınarak marka olma durumu bile söz konusudur. Aperatif olarak ya da yemek niyetine yenilebilecek meze, bardakta kısır satışı ile müthiş kazançlara kapılar açabilir. Bu fikrin vücut bulması aynı zamanda markalaşma sektörde lider ve önde olma anlamına da gelmektedir. Zaman içerisinde bayilik verme durumu bile söz konusu olabilir.

Bardakta kısır iş fikri

Türk toplumu olarak özel günlerde özellikleri kadın toplantılarında ve kadın günlerinde kısır olmazsa olmaz. Biz de sizlere bardakta kısır satışı çok sıcak bir kazanç fikri. Son zamanlarda bildiğiniz gibi bardakta mısır satışı büyük ilgi gördü ve her köşe başında yerlerini aldı.  Buradan yola çıkarak hiç kimsenin asla hayır diyemediği bizlere özgü doğal yiyecek kısır satışına ne dersiniz?

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  BÜYÜK RİSK YARIŞMASI NASIL KAZANILIR

Hem bizden bir yiyecek, hem de sağlıklı güzel bir aperatif bardakta mısır değil kısır iş fikri size sıcak geldiğini düşünüyoruz. Ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz özellikle alışveriş merkezlerinde küçük stantlarda görmeye alışık olduğumuz bardakta mısır satışı yavaş yavaş cazibesini kaybediyor. Toplum olarak yeni şeylere çok meraklıyız.  O zaman siz de bulunduğumuz yaşadığınız bölgede bardakta kısır satış yapma fikrinin benimseyebilirsiniz. Kaybedeceğiniz hiçbir şey yok. Zaten çiğ köfte satışları iyi tuttu.  Bunun bir benzeri olan bizim damak tadımıza uygun bulgurdan yapılmış olan kısır satışı neden olmasın…

O halde aynen bardakta mısır satışı benzeri bir çalışmayı kısır üzerinde geliştirebilirsiniz. Tabii ki bunu yapmak için kısır yapmasını bilen seven elemanlara ihtiyaç var. Çünkü yapacağınız iş tuttuğu zaman sürekli kısır yapacak elemanlara da ihtiyaç duyacaksınız. Ürünlerinizin yanında şalgam suyu ayran iyi gider. Bunlarında altyapısına hazırlarsınız inanın bardakta kısır satışı  patlar ve paraya para demezsiniz.

Anadolu’nun bazı bölgelerinde bardakta kısır satışları başladı bile. Gençler oldukça ilgi göstermeye başladı. Tabii ki hanımlar asla hayır diyemez. Yanında turşu, marul olmazsa olmaz. Güzel bir hazırladıktan sonra satışlarımızın her bölgede tutacağını söyleyebiliriz.

Kısır nasıl yapılır anlatmaya pek gerek olduğunu düşünüyoruz. Ancak yine de kısırı oluşturan maddelerden bahsedebiliriz. Doğal bulgur. Buğdaydan yapılan bulgur. Oldukça sağlıklı ve insan için faydalıdır.  Yine domatesten yapılan salça olmazsa olmaz. Doğal yollardan yetiştirilen domateslerden elde edilen salçalar kısırlar için en önemli malzemelerden birisidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yaşam Koçluğu Yaparak Para Kazanmak

İçine sıvı yağ, domates ve maydanoz da eklenmesi gerekir. Sizler farklı yeşillikler baharatlar ekleyebilirsiniz.  Zaten farklılık olması gerekir ki sizin sattığımız ürün ilgi görsün, dillerde dolansın. Yaptığınız iş tutarsa çiğ köftecilik gibi işletmenizi büyütürsünüz. Bayilik bile vermeye başlarsınız.  Her şey düşünce ile başlar,  hareket ile devam eder, uygulama ile para getirir.

Bardakta kısır iş fikri çok sıcak geldiğini düşünüyoruz. Bu fikre kimse hayır diyemez ve oldukça iyi para kazandıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hemen plan yapmaya ve planınızı harekete geçirmek için çalışmaya başlayın deriz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?