Batı ‘İnsanlık Sınavında’ Sınıfta Kaldı

Batı ‘İnsanlık Sınavında’ Sınıfta Kaldı

Kendilerini medeni(!) olarak dünyaya tanıtan Batı son günlerde ortaya çıkan coronavirüs ile maskesini fazla koruyamadı. Avrupa ülkelerinde can derdine düşen yöneticiler güya ‘Birlik’ oluşturdukları gruba bile ihanet etmeye başladılar. Avrupa Birliği’nin İtalya’da İspanya’da insanlar küresel salgın da can verirken görmezden geldiler. Sınırlarını kapattılar, basit bir maske için birbirlerini suçladılar, Batı iki yüzlü olduklarını birbirlerinin yüzüne […]

Kendilerini medeni(!) olarak dünyaya tanıtan Batı son günlerde ortaya çıkan coronavirüs ile maskesini fazla koruyamadı. Avrupa ülkelerinde can derdine düşen yöneticiler güya ‘Birlik’ oluşturdukları gruba bile ihanet etmeye başladılar.

Avrupa Birliği’nin İtalya’da İspanya’da insanlar küresel salgın da can verirken görmezden geldiler. Sınırlarını kapattılar, basit bir maske için birbirlerini suçladılar, Batı iki yüzlü olduklarını birbirlerinin yüzüne vurdular. Biz zaten batının 202 yüzlü olduğunu hep söyledik, biliyorduk.

Kendilerine ‘demokrat’ kendilerine ‘medeni’ ülkelerin sıkıştığı zaman hiç kimseyi görmezden geldiğini Covid-19 bahanesiyle ayan beyan herkes gördü.

Amerika aşı üreten Alman firmalarının kendi hesabına çalışması için ahlaksız teklifler yaptı. Aynı Amerika, ulus arası karasularında başka ülkelere giden sağlık malzemelerine kovboyluk yaparak el koydu. Fransa İsviçre’ye giden sağlık malzemelerini kendi ülkesine yönlendirdi. Aynı Fransa bilim insanları(!) coronavirüs için aşı denemelerinin Afrika ülkelerinde yapılmasını söyleyerek, bilinçaltındaki ırkçılık gün yüzüne çıkardı.

Kendilerinden başka hiç kimseyi önemsemeyen Batı toplumu hastalıklı düşüncesini fazla gizleyemedi. Avrupa’da yaşayan Türkleri temsil eden, Avrupa ülkelerindeki partilerde seçilme şansı yakalayıp belediye başkanı, milletvekili ya da bakan olma şansı yakalayanlar icraat yapamıyorlar. Demokrat görünerek seçimlerde oy alabilmek için listelerine aldıkları yabancıların temsil sırasında ne zorluklar yaşadıklarını aşağıdaki örnekle net bir şekilde anlayabileceksiniz.

Batı Çöküyor

İsveç, Kabinesindeki Türk Kökenli Bakan’ı Hazmedemedi

Avrupa’da bakanlık kazanabilen Türk kökenli bürokratlar arasında bulunan İsveç hükümetinin Yeşiller Partisi’nden Konut Bakanlığı’nı yapan Mehmet Kaplan son günlerde kendi partisi tarafından da sık sık eleştiri almaya başladı. Mehmet Kaplan, İsveç hükümeti tarafından sık sık eleştiriliyordu, ancak son dönemde kendi partisi milletvekilleri de Bakan Mehmet Kaplan hakkında olumsuz ifadeler kullanmaya başladılar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  ÇOCUK GELİŞİMİ STAJYERLERİ HİZMETÇİ Mİ?

Türk kökenli İsveç Konut Bakanı Mehmet Kaplan, geçen sene ‘Bozkurtlar Teşkilatı’ başkanlığını yapan Erhan Şentürk ile aynı masada yemek yerken resimleri yayınlanmış, bunun üzerine de büyük tepki almıştı. Ayrıca geçen hafta da İsveç’te yapılan Azerbaycan’a destek mitinginde bir konuşma yapan İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu başkan yardımcısı olan Barbaros Geylani ile beraber aynı karelerde yer alması, İsveç kamuoyunda büyük tepkiyle karşılandı. Son olarak Bakan Mehmet Kaplan’ın İsveç’teki Milli Görüşçüler olarak kabul edilen grupla birlikte fotoğraflarının basına sızdırılmasıyla Yeşiller Partisi içinde de büyük tepkiler oluşmaya başladı. İsveç koalisyon hükümetinde Konut Bakanı olarak kabinede yer alan Mehmet Kaplan aşırı İslamcılar ve aşırı milliyetçilerle sürekli ilişki içinde olduğu gerekçesiyle hem kendi partisinden, hem de hükümet içindeki diğer koalisyon ortakları tarafından sık sık eleştiriliyor.

Konu ile ilgili olarak ise  kabinenin başkanlığını yapan İsveç başbakanı Stefan Löfven, Mehmet Kaplan’ın son günlerde sık sık aşırı kesimlerle birlikte anılmasından dolayı bir yazılı açıklama yaptı. Kısa bir açıklama yapan Başbakan Stefan Löfven ,”Mehmet Kaplan bundan sonra daha dikkatli davranması gerektiğini anladığını sanıyorum.” demekle yetindi. Stefan Löfven,  Konut Bakanı olan Mehmet Kaplan’ın en son yayınlanan fotoğrafı hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

İsveç Türk Dernekleri Federasyonu

‘DERHAL İSTİFA ETMESİ GEREKİR’

Mehmet Kaplan’ın üyesi bulunduğu Yeşiller Partisi’nin eski milletvekillerinden olan Rebwar Hassan, Türk kökenli Konut Bakanı Mehmet Kaplan’ın hem Yeşiller Partisi’nden hem de görevli olduğu bakanlıktan derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Ancak Mehmet Kaplan’ın kendi partisinden destek veren kabine üyeleri de bulunmaktadır. Bunlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nı yapan Gustav Fridolin, Mehmet Kaplan’a destek çıkarak, kabine arkadaşının katıldığı yemekte kimlerin olduğunu bilmediğini söyledi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sınav Kazandıran Taktikler 

Son günlerde İsveç basını tarafından sık sık eleştirilen Konut Bakanı Mehmet Kaplan, İsveç’in resmi televizyon kanalı SVT’de akşam haber programına katılarak kendini savundu. Bakan Kaplan, Bozkurtlar ya da Milli Görüşçüler olarak adlandırılan kesimlerin ülkede faaliyet gösteren dernekler olduğunu ve kendisinin de her türlü dernekle görüşebileceğini, bunun neresinin yanlış olduğunu anlayamadığını, dile getirdi.

Öyle görünüyor ki Bakan Mehmet Kaplan İsveç kamuoyunda uzun süre konuşulacak ve koltuğu sürekli sallanacak gibi. Çünkü Mehmet Kaplan’ın aynı karede yer aldığı dernek yöneticilerinin İsveç’te aşırılık sınırında olan gruplar olarak kabul ediliyor. İsveç basını acımasızca eleştirdiği Mehmet Kaplan, doğal olarak kendisine oy veren kesimlerin davetlerine katılması da siyasetçi olan birinin en büyük görevler arasında yer aldığı İsveç kamuoyu tarafından unutuluyor. Demokrasi gereği farklı görüşlere, farklı gruplara saygı duyduğunu ifade eden ve demokrasinin beşiği olarak kabul edilen İsveç gibi bir ülkede bir bakanın kendi seçmenleri ile bir araya gelmesini hazmedemeyen bir kesim olduğu çok net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Suriye’yi kan gölüne dönüştüren, sınırlarını göçmenlere kapatan, yetmedi kapısına dayanan aç susuz insanlara ateş eden; terör örgütleriyle işbirliği yapan Batı çöküş yaşamak zorundadır.

Bir önceki yazımız olan Coronavirüs'ün Bilinmeyen Etkileri başlıklı makalemizde Corona virüsün faydaları, Koronavirüsün Bize Öğrettikleri ve Koronavirüsün faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?