Beden Saatinizi Kurun!

Beden Saatinizi Kurun!

Beden saati dediğiniz şey sadece hayali bir varsayımdır. Ancak düzenli bir yaşam için vücudu bir saat gibi düzenli kullanabilirsiniz. Beynimizin sol tarafında bulunan görme sinirlerinin arka tarafında küçük bir beyin hücresi vardır. Vücudun sürekli dengede durmasını, zamanı kullanmasını ayarlar. Eğer beynimizin üst tarafında yer alan kiyazmatik çekirdeği adı verilen yapıyı iyi kullanırsanız vücudumuz 24 saat […]

Beden saati dediğiniz şey sadece hayali bir varsayımdır. Ancak düzenli bir yaşam için vücudu bir saat gibi düzenli kullanabilirsiniz. Beynimizin sol tarafında bulunan görme sinirlerinin arka tarafında küçük bir beyin hücresi vardır. Vücudun sürekli dengede durmasını, zamanı kullanmasını ayarlar. Eğer beynimizin üst tarafında yer alan kiyazmatik çekirdeği adı verilen yapıyı iyi kullanırsanız vücudumuz 24 saat kusursuz çalışan bir saat gibi hareket edecektir.

Beden Saatini Nasıl Kullanabiliriz

Öncelikle her akşam yatmadan önce kendinize bir saat zaman ayırarak yumuşama, gevşeme seansı düzenleyin.
Beden saatini düzenli çalıştırmak için her gün yatmadan önce karbonhidrat bakımından zengin olan yiyecek, içecekler tüketmeli, süt ve süt ürünleri tüketilmeli ama unutmayın ki mide dolu iken uyumak her insan için çok sakıncalıdır. Bu bakımdan karnımız  ne aç olacak, ne de çok tok olacak.
Beden saatini kullanabilmek için uyuşturucu türevleri olan alkol ve benzeri zararlı maddeleri kullanmamak gerekir.

Beden Saatiniz Kaç

Düzenli olarak günün aynı saatinde yatıp aynı saatinde kalkmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.
Yatak odasının sıcaklığı ne çok soğuk olmalı ne de çok sıcak olmalı.
Yatağa girmeden önce aşırı yorucu hareketler yapmayın, egzersiz yapmak istiyorsanız yapmak istediğiniz hareketler vücudunuzun fazladan kan akışını ve adrenalin meydana getirmesine sebebiyet verecek hareketlerden uzak durunuz.
Eğer öğle aralarında uyuma alışkanlığınız varsa bu alışkanlığı bırakın, uykunuzu geceye saklayın.
Spor yapma ihtiyacınız varsa sporunuzu günün belli saatlerinde gündüzleri yaparak spor sonunda da iyi beslenmemiz gerekir.
Yattığınız odanın ışıklandırma çok parlak olmamalı, özellikle uyurken karanlık olması gerekmektedir. Bu sebeple perdelerinizin koyu renkli olması tercih edilmeli.
Uyku saatinde uyumadan önce kitap okumak televizyon seyretmek bilgisayar oynamak gibi beden saatinizin dengesini oluşturmak için yaptığınız çalışmayı olumsuz yönde etkendir.
Akşam yemeğinden sonra uykumuzu kaçıracak kahve, kola, çay veya soda gibi mide asidi oluşturacak içeceklerden kesinlikle sakının.
Yukarıda saydığımız maddeleri düzenli olarak uygularsanız, vücudumuzun dengeye gireceğim böylelikle günün her saatinde istediğiniz şekilde kalkarak rahat bir hayat süreceğinize inanıyor size mutluluklar diliyoruz. Bu uyarıları uygulamak aslında normal, düzgün, sorunsuz bir hayatın oluşmasına da yardımcı olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Enerji Üretim Teknikeri Ne İş Yapar

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?