Bel Fıtığı Nedir, Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bel Fıtığı Nedir, Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bel Fıtığı ve Bel Ağrıları Neden Olur Bel fıtığı nedir, nasıl farkına varırız? Belde ağrıya duyarlı anatomik yapı var. Bu yapılardan herhangi biri arızalanırsa ağrı oluşur. İşte bu iki kemiğin arasındaki yumuşak dokunun dışarıya doğru taşması ve sinirin üzerine küçük ya da büyük baskı uygulamasıdır. Ağrının şiddeti de doğal olarak basının atışı ile orantılıdır. Bel […]

Bel Fıtığı ve Bel Ağrıları Neden Olur

Bel fıtığı nedir, nasıl farkına varırız? Belde ağrıya duyarlı anatomik yapı var. Bu yapılardan herhangi biri arızalanırsa ağrı oluşur. İşte bu iki kemiğin arasındaki yumuşak dokunun dışarıya doğru taşması ve sinirin üzerine küçük ya da büyük baskı uygulamasıdır. Ağrının şiddeti de doğal olarak basının atışı ile orantılıdır.

Bel fıtığı arka yapıda, üstteki omurla alttaki omurun çıkıntısında, özel, çok küçük ama büyük işler başaran eklem var. Bu eklem belin öne, arkaya ve yana hareketliliğini sağlar. İşte bu hareketlilik sonucunda en ufak bir sorun olursa belde ağrı hissedilir. Faset eklemler birbiriyle kilitlenebiliyor ve enflamasyon olabiliyor. Belinizi korumadan yapılan her türlü hareket şiddetli bir şekilde kitlenmeye sebep olabilir. Bu sebeple eğilirken kalkarken çok dikkatli olmalı, ani tepkilerden ve düşünmeden yapılar ataklardan sakınılmalıdır. Her kitlenme veya ağrı bel fıtığı olarak yorumlanmamalı, zira kas spazmları da bel ağrılarına sebebiyet vermektedir. Bu ağrının kaynağını hekimden başkası bilemez!

Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bel fıtığı her yaşta insanda görülen önemli bir kemik hastalığıdır. İnsanlar bu hastalıktan kurtulmak için her türlü tedavi yolunu aramaktır ama çoğu tam olarak çözüm bulamamaktadır. En önemli tedavi aslında zamanında dikkatli olup bel fıtığı riskine karşı önceden tedbirler almaktır. Kemikteki yapıyı bozan bir insan kolay kolay eski sağlığına kavuşamamaktadır. Bu hastalığa yakalanan insanlar her türlü söylentiye inanarak paralarını kaptırmaktadırlar. Uzman kişiler haricinde bel fıtığına çözüm bulduğunu söyleyenlere asla itibar etmeyiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Diş Tartarını Kendiniz Temizlemeye Kalkmayın!

Bel Fıtığı ve bel ağrıları için size ameliyat masası önerirlerse sakın ola ki hemen evet , tamam demeyin. Birkaç farklı hekime gitmeden ameliyat çözümüne sıcak bakmayın. Çünkü eğer ameliyat olmak için bıçak altına yatarsanız yarım insan olacağınızı bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?