Belediyeler Çocuk ve Oyun Parklarını Temizliyor mu?

Belediyeler Çocuk ve Oyun Parklarını Temizliyor mu?

Anne-babaların, evde sıkıldıkları zaman çocuklarına oyun oynatmak için götürdükleri çocuk parklarının ya da kolay spor yapmak için yapılan parkların hijyeni nasıl sağlanıyor? Bu konuda kafalarda soru işareti bırakmamak için İzmir’in Konak ilçesi farklı bir çalışma başlattı. Tedirgin olan anne babalar çocuklarının mikrop kapma endişesinden dolayı fazla rağbet göstermedikleri çocuk parkları bundan böyle daha hijyenik olması […]

Anne-babaların, evde sıkıldıkları zaman çocuklarına oyun oynatmak için götürdükleri çocuk parklarının ya da kolay spor yapmak için yapılan parkların hijyeni nasıl sağlanıyor? Bu konuda kafalarda soru işareti bırakmamak için İzmir’in Konak ilçesi farklı bir çalışma başlattı. Tedirgin olan anne babalar çocuklarının mikrop kapma endişesinden dolayı fazla rağbet göstermedikleri çocuk parkları bundan böyle daha hijyenik olması için çalışmalar yapılıyor.

Konak Belediyesi Park ve bahçeler Müdürlüğü’ne ait ekiplerin yürüttüğü uygulama çerçevesinde her gün binlerce çocuğun gelip oyun oynadığı oyun parkları özel olarak üretilen ürünlerle temizleniyor. Düzenli aralıklarla yapılan temizlik çalışmasına ek olarak yürütülen kapsamlı temizlik ile insan sağlığının korunmasına yönelik organik temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Bu amaçla profesyonel temizlik ekipmanları ile tertemiz yapılan oyuncaklar çocukların hizmetine sunuluyor.

Temizlenen oyuncaklar ile çocuklar hijyenik bir ortamda oyun oynamanın keyfini çıkarırken çocukların anne ve babaları da içi rahat bir şekilde çocuk parkında vakit geçirebiliyorlar.

Konu ile ilgili bilgi veren Konak Belediye Başkanı, ilçelerindeki temizlik uygulamaları kapsamında yüzden fazla çocuk parkının temizleneceğini ifade etti. Temizlenecek parklar arasında büyük bölümünün çocuklar için ayrılmış oyun alanlarından oluştuğu vurgulandı. Anne-babaların doğal olarak büyük tedirginlik gösterdiği oyuncakların hijyen olmayan bir pozisyonda bırakılması konusuna dikkat ettiklerini, bu amaçla daha temiz çocuk parkları oluşturmak istediklerini vurguladı.

Konak Belediyesi Çalışanları

Konak Belediye Başkanı yaptıkları çalışmayı şöyle açıkladı. ‘Konak’ta yaşayan hemşehrilerimiz bütün parklara gönül rahatlığı ile gitmeli ve anne babalar çocuklarını gönül rahatlığı içinden çocuk parklarında oynatabilmeli, diye düşünüyoruz. Bu amaçla öncelikle çocuk parklarının temizliğine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Elbette oyun güvenliğini de ön planda tutarak Türk Standartları Enstitüsü yönergesine uygun oyun gruplarını çocuk parklarımızı yerleştirme çalışıyoruz. Ayrıca yerleştirdiğimiz bu oyuncakların hijyenik bir şekilde bırakılması için çalışıyoruz. Yürüttüğümüz bu yeni çalışma ile artık bütün oyun aletlerimiz tertemiz olacak. Bu temizliği yaparken de kimyasal değil, organik temizlik malzemeleri kullanıyoruz. Böylece hem doğaya zarar vermiyoruz, hem de geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını kuruyoruz.’

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Türkmenler de Unutmadı

Yerel yönetimlerin en önemli görevleri arasında sayılan park ve bahçelerin bakım ve temizliğini layıkıyla yapan belediyeleri kutluyoruz. Peki, yaşadığı yerde oyun parkı, çocuk parkı veya diğer rekreasyon alanlarının temizliğinden memnun olmayan var mı? Sizin belediye size değer veriyor mu?

Bir önceki yazımız olan Çilingirin Açamayacağı Kapı Yoktur! başlıklı makalemizde Çilingir fiyatları, Çilingirlik hizmetleri ve mobil çilingir hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?