Belirsiz İntegral Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belirsiz İntegral Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Matematik dersinde bugün integral konusunu anlatmaya çalışacağız. İntegral ne demek kısaca akılda kalıcı bir şekilde anlatmak gerekirse, integral daha önce öğrendiğiniz türev konusunun tam tersidir. Demek ki öncelikle türevin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Türevi bilen kişi integral ide kolaylıkla öğrenebilir. Lys integral soru çözümleri aşağıda bol örnekli olarak anlatılmıştır. İNTEGRAL NASIL GÖSTERİLİR İntegralin nasıl gösterildiğini merak […]

Matematik dersinde bugün integral konusunu anlatmaya çalışacağız. İntegral ne demek kısaca akılda kalıcı bir şekilde anlatmak gerekirse, integral daha önce öğrendiğiniz türev konusunun tam tersidir. Demek ki öncelikle türevin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Türevi bilen kişi integral ide kolaylıkla öğrenebilir. Lys integral soru çözümleri aşağıda bol örnekli olarak anlatılmıştır.

İNTEGRAL NASIL GÖSTERİLİR

İntegralin nasıl gösterildiğini merak ediyorsanız büyük S harfini çok yatay çizmeden biraz dik bir şekilde yapılan bir işaret integrali sembol olarak kabul edilmiştir. Sonra da küçük dx işaretleri konulur. Ortaya da neyin integralini almak istiyorsak onu yazmamız gerekir. integral nasıl çözülür. Türevi nasıl çözdüğünüzde başlayalım isterseniz türevi çözerken üstteki sayıyı bir azaltıyordu ve üstteki sayıda en başında çarpıyordu integral anlamak için sağ üstteki sayı bir artırıyoruz. Üstteki sayı görüyoruz yani türevin tersini yapıyoruz türevde azaltırken integralde atıyoruz türevde çarparken integralde görüyoruz. İntegral alma kurallarını tekrar etmek gerekirse üstte sunduğumuz integral konu anlatımı dinleyerek elinize kalem kağıt alarak örnek çözümleri sizlerin de uygulamalı olarak yapması gerekmektedir yoksa ekrana bakarak integral ve türev konusu asla öğrenemez değerli öğrenciler sizler de ders çalışırken mutlaka yanınızda kaleminiz defteriniz hazırlanmalı bir elinizde fare üzerinde olmalı ki konuyu durdurarak tekrar ederek başı olarak öğrenmek için gayret etmelisiniz. Hepinize başarılar dileriz.

Matematik YKS konusun integral anlatımı videosu profesyonel kişiler tarafından hazırlanmışsa izlenmelidir. integral1, integral2, integral3   YKS integral soru çözümleri size katkı sağlayacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  HÜCRE KONUSU VİDEOLU KONU ANLATIMI

Bir önceki yazımız olan Sıvıların Kaldırma Kuvveti Konu Anlatımı başlıklı makalemizde Basınç ve Kaldırma Kuvveti Videolu Konu Anlatımı ve Sıvıların Kaldırma Kuvveti hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?