Berber (Kuaför) Dükkanı Açmak

Berber (Kuaför) Dükkanı Açmak

Sermayesi düşük bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız size süper bir işletme fikri sunuyoruz. Kuaför berber dükkanı açmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. İddia ediyoruz, fazla sermaye gerektirmiyor, birkaç tıraş malzemesi, makaslar, saç kurutma makinesi, koltuklar, şampuanlar, cilt bakım kremleri ve havlular. Tek şart, kendinizi yetiştirmiş olmanız gerekiyor. Kuaförlükten ya da beraberlikten anlamıyorsanız işletme ortağı olarak bulabileceğiniz kalfalar size […]

Sermayesi düşük bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız size süper bir işletme fikri sunuyoruz. Kuaför berber dükkanı açmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. İddia ediyoruz, fazla sermaye gerektirmiyor, birkaç tıraş malzemesi, makaslar, saç kurutma makinesi, koltuklar, şampuanlar, cilt bakım kremleri ve havlular.

Tek şart, kendinizi yetiştirmiş olmanız gerekiyor. Kuaförlükten ya da beraberlikten anlamıyorsanız işletme ortağı olarak bulabileceğiniz kalfalar size destek çıkacaktır. En güzeli de halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslar sayesinde ustalık belgesi sahibi olabilirsiniz. Bu belge sizin dükkan açmanıza imkan verecektir. Ancak işi bilmek, kuaför olmak veya berber olmak ayrı bir maharet gerektirir. Bunu da yıllar içinde tecrübe ederek öğrenebilirsiniz. İleriye dönük düşünen genç biri iseniz mutlaka cilt bakımı ve güzellik uzmanı olmak için eğitim alın.

Kuaför dükkanı açmak için gerekli belgeler

Eğer berber-kuaför dükkanı açmak istiyorsanız, bu işlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız size biraz ayrıntı verelim. Kuaför dükkanı açmak için gerekli belgeler; mutlaka ustalık belgesi gerekmektedir. Eğer ustalık belgesi yoksa dükkan açabileceğinize olanak veren bir başka sertifika sahibi olabilirsiniz.

Kuaför ya da berberlik sertifikasına belgesine sahip değilseniz bu belgeye sahip olan herhangi birinin belgesiyle dükkan açmak fırsatınız bulunmaktadır. Bunu internet aracılığıyla sorgulayarak kirasını vererek dükkan açmak isteyebilirsiniz. Size tavsiyemiz kısa süre içerisinde halk eğitim merkezlerinde edinebileceğiniz ustalık belgesi, kalfalık belgesi, işyeri açma belgesi adı altında size sunulan fırsatları değerlendirmelidir.

Cilt bakımı ve güzellik meslek elemanı

İşletme ruhsatı almak

Bu belgelerden gerekli olanlara sahip iseniz bağlı bulunduğunuz yerleşim birimindeki belediyeye giderek işletme ruhsatı almak zorundasınız. Uygun bir yerden de dükkan kiraladığınız zaman para kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Borcum Olmadığı Halde Niçin Kredi Alamıyorum

Berber dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar nelerdir

Öncelikle erkeklere yönelik mi yoksa bayanlara yönelik bir dükkan açmaya karar verin. Berber dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar ona göre alınacaktır. Yaşadığınız bölgeyi iyi etüt etmeniz gerekmektedir. Çünkü ihtiyaç olan bir yerde kuaför veya berber dükkanı açmanın daha uygun olur.

Aynı işi yapan dükkanların yoğun olduğu bir bölgede işletme açmak pek de mantıklı değildir. İhtiyaç olan bir bölgede berber dükkanı veya kuaför dükkanı açarsanız kazancınız doğal olarak iyi olacaktır. Dükkanınıza farklı ekipmanlar almanız gerekir. Berber dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar nelerdir? Bunlar isterseniz ikinci elden, isterseniz sıfır olarak temin edilebilir.

Sermaye açısından külfeti getirmeyecek olan berber dükkanı için birkaç koltuk, ayna, tıraş takımları, şampuanlar, kremler, jiletler, makaslar ve taraklar sizin işinizi görecektir. Kısaca paranıza göre farklı fiyata ekipman ve malzeme satın alma imkanımız mevcuttur.

Berber dükkanı tasarımı nasıl olmalıdır?

Unutmayın ki dükkanın iç tasarımı da müşteriler için çok önemlidir. Tavsiyemiz farklı, özgün tasarımlar yaparak müşterilerin beğenisini kazanılmasıdır. Müşteri içieriye giriyence kendini rahatlamış hissetmeli, bu mekanı özlemeli.

Randevulu kuaför sistemi

Eğer yapabiliyorsanız dükkanımızın randevulu bir şekilde çalışmasına fırsat verebilirsiniz. Yani müşterileriniz gelmeden sizi telefonla arayıp randevu alırsa müşterileriniz beklememiş olur. Müşterilerin en sevmediği, dükkanda sıra beklemektir. Randevulu bir sistem gerçekleştirebilirsiniz.

Kampanyalı kuaförcülük

Özgün bir çalışma yaparsanız randevusuz gelen müşterilerinize de ikram yapabilirsiniz. Onlar beklerken televizyon izleyebilir, gazete okuyabilir. Birkaç içecek alternatifi sunarsanız sıkılmazlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ormancılık ve Orman Ürünleri Teknikeri Ne iş Yapar İş İmkanları Maaşı

Kuaför-berber dükkanı herkesçe rahatlıkla açılabilecek bir dükkan gibi düşünülse de farklı çalışanlar, farklı düşünenler daha çok para kazanır. Kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Hafta içi müşteri yoğunluğu daha azdır. Bu sebeple hafta içinde saç tıraşlarından, saç bakımlarından, saç kesimlerinden yüzde 20, yüzde 30 daha az ücret alabilirsiniz. Böylece yoğunluk hafta sonundan hafta içine kaymış olabilir. Siz de fazla yorulmamış olursunuz.

Kuaför-berber aboneliği

Ayrıca kuaför abonelik sistemi geliştirebilirsiniz.  Ayda iki kere dükkanında tıraş olmaya gelen insanlara yüzde 50 indirim uygulayabilirsiniz veya kendinize farklı sistemler geliştirebilirsiniz. Yıllık kuaför fiyatı berber aboneliği olan bir sistem sayesinde gelirinizi katlayabilirsiniz. Örneğin bir tıraştan 15 – 20 lira para kazanıyorsunuz, yıllık abonelik yaparak bunun 200 lira 150 lira peşin alabilirsiniz. Böylece yaptığınız anlaşmaya göre ayda bir iki kere müşterinizin saç ve cilt bakımlarına sahip çıkarsınız. Müşterinizi bağlamış olursunuz.

Bunlar kuaför berber dükkanı açmak isteyenlere önemli ipuçlarıdır. Sizler de kendinize göre çalışma sistemleri oluşturarak sektörde yer edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Goji Berry (Kurt Üzümü) Yetiştirip Para Kazanmak başlıklı makalemizde Goji Berry faydaları, Goji berry yetiştiriciliği hakkında ve meyve bahçeciliği destek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Berber (Kuaför) Dükkanı açmak için ustalık belgesi elbette olmalı aksi takdirde işletme açılmasına müsaade edilmez. Kendinizin belgesi yoksa belgesi olan birisini işletmenizde çalıştırarak yine bu soruna çözüm bulmuş olabilirsiniz.

Kuaför dükkanı açmak için ustalık belgesi en önemli belgedir. Bulunduğunuz bölgedeki belediyeden işyeri açma belgesi de alınmalıdır. Sonrasında Bağ-kur başvurusu ile birlikte yaşadığınız yerdeki mesleki odaya kayıt belgesi gerekir.

Günümüzde meslek kazandırmak amacıyla açılan Eğitim kurumları giderek artmaktadır. Eğitim kurumlarımız cilt ve güzellik üzerine programlar açarak yetişmiş eleman gücüne destek vermektedir. Elbette eğitim almak hem işletme sahibi olarak sizi hem de müşteri olarak mekanımıza gelen insanlara güven verecektir.

Bu durum tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Devredilen bir kuaför ya da berber dükkanı insan yoğunluğunun bulunduğu bir yerde ise ve fiyatı uygunsa iç tasarımı da sizin beklentilerinize cevap verecek şekilde ise tercih edilebilir. Yeni bir dükkan açmak hem maliyet açısından hem de müşteri kazanmak açısından biraz zahmetli bir süreçtir.

Kuaför ya da berber dükkanı açmak için çok fazla ekipmana ihtiyaç duyulmaz ama yine de insan saç bakımı cilt bakımı için gerekli olan tıraş takımı, şampuanlar, makaslar, fön makinesi, havlular, cilt kremleri gibi malzemeler önceliklidir. Ekipman olarak ise bu işi yapan kişi ya da firmalarla görüşmeniz halinde kuaför koltukları, saç yıkama bölümü montajı yapılacaktır.

Estetik anlayışı insanlarda gelişmeye başladı. Geçmiş dönemlerle kıyaslandığında ferah mekanlar insanı dinlendiren huzur veren ayarlar tercih ediliyor. Bu akıma ister istemez her meslek grubu dikkat ediyor, dolayısıyla kuaför berber dükkanı açarken iyi bir tasarım hem işletme sahibi hem de müşteri açısından önem arz ediyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?