Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeninde Bilimin Açıklayamadığı Sırlar tam olarak çözülmüş değil. İnsanların yaşamları boyunca açıklayamadığım sırlar da olmuştur. Fakat teknolojik gelişmeler sayesinde bu soruları açıklamak için yeni teoriler gündeme geliyor. İşte zamanımızın en kafa yorucu sorularını yanıtlamak ve yeni izler sürmek için araştırmalar son hızla sürmektedir. 4 Aralık 1970 tarihinde Bonanza sahilinden sakin bir havada küçük bir […]

Bermuda Şeytan Üçgeninde Bilimin Açıklayamadığı Sırlar tam olarak çözülmüş değil. İnsanların yaşamları boyunca açıklayamadığım sırlar da olmuştur. Fakat teknolojik gelişmeler sayesinde bu soruları açıklamak için yeni teoriler gündeme geliyor. İşte zamanımızın en kafa yorucu sorularını yanıtlamak ve yeni izler sürmek için araştırmalar son hızla sürmektedir.

4 Aralık 1970 tarihinde Bonanza sahilinden sakin bir havada küçük bir uçakla Florida sahilinin 110 kilometre açıklarında, Batı Pan Beach’a gitmekte olan bu uçak ansızın motoru bozuluyor ve uçak 12 kilometre uzunluğundaki tuhaf bir fırtına bulutuna kapılıyor. 23 yaşındaki pilot ve uçakta bulunan yolcular ölümle burun buruna geliyorlar, tek çıkış yolu hemen önlerinde açık bulunan bir alan. Ama o da çok hızlı bir şekilde kapanıyor. Pilot bulutlardan oluşan bu tüneli yararak geçmek istiyorBERMUDA ama bir kaçış yolu bulamıyor. Çok geçmeden çıkış yolu gibi görünen bu buluttan tüneli bir kapan olduğu anlaşılıyor. Uçakta bütün elektronik cihazlar arızalanıyor, hiçbir şey çalışmıyor. Bu bahsettiğimiz uçak bermuda şeytan üçgeninin son kurbanı oluyor.

Şeytan Üçgeni Florida’nın hemen dışında yer alan bu bölgeyi ve bu bölgede olan bitenleri mantık yoluyla açıklamak imkansız. Buraya yüzyıllar boyunca farklı isimler verilmiştir; Lanetli Deniz, Atlantiğin Mezarlığı ve en çok kullanılan ismi de Şeytan Üçgeni’dir. Ancak bütün bu gizemlerin içinde kesin olan bir durum söz konusu; oda çalışır durumdaki gemi ya da uçakların hiç bir terslik olmamasına rağmen ortadan kaybolmasıdır. Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemi başka yerlere oranla, burada daha fazla uçak ve geminin geçerli hiçbir neden yokken ortadan kayboluşlarıdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  MATEMATİĞİN TEMEL KAVRAMLARI KONU ANLATIMI

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir

Bermuda Şeytan Üçgeni 804 kilometre karelik açık denizi içermektedir. Üçgenin bir ucunda Miami, bir ucunda Porto Riko, diğer ucunda ise Bermuda bulunmaktadır. Bugüne kadar burada birçok kayıplar verilmiştir ama kayıplar konusunda kesin bir sayı verilmemektedir. Ama son 35 yılda dünyanın en Şeytani suları 700 teknenin, 120 uçağın da ortadan kaybolmasına ve bu kazalar sonucunda da sayısız canların yok olmasına sebep olmuştur.

Bermuda Üçgeni’nin sırrı

İlginç olan bütün bunların yaşanmasına neden olan şartlar var ortada. Çünkü bütün bu gizemlerin hepsi hava şartları tamamen normal iken meydana gelmektedir. Kazaların sonucunda da tuhaf olan, ne kazadan bir kalıntı, ne de ölenlerin cenazelerine rastlanılmamaktadır. Bermuda Şeytan Üçgeninde uçaklar ya tam havalandıktan sonra, ya da tam inişe geçtikten sonra kaybolmaktadır. Gemilerse son derece donanımlı olmalarına rağmen onlar da hiçbir iz bırakmadan kayboluyorlar. Teknelerin bu bölgede kaybolmasının farklı sebepleri var olduğu söylenmektedir. Bunlar deniz canavarlarından ufolara kadar farklı efsaneler olarak sayılabilir. İşte bu gizem, insanların ilgisini çekmekte, bu bölgede araştırma yapmaya yönlendirmektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir

Keşfe katılan ekipler sürekli fiziksel kalıntılar bulmaca işine düşmüşlerdir. Bu sebeple araştırma ekipleri farklı bir yöntem geliştirmeye çalışıyorlar. Ekiplere ait uçaklara farklı isimler vererek uçakların bu bölgede batması, sonra da bu batan uçakların deniz altında araştırma çalışması planlanmaktadır. Bilim ekibi ise Bermuda Üçgeni’nin sırrı içinden uçan bu uçakları direkt olarak uçarken uçakları etkilemesi muhtemel olan o gizemin elektronik sesini de incelemeyi düşünmektedirler.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ziraat Mühendisi İş İmkanları-Maaşı-Görevleri

Aynı zamanda gizem avcıları uçakların kaybolmasından ufoların sorumlu olup olmadıklarını da araştıracaklar. Özel olarak imal edilen dalga havuzları sayesinde Şeytan Üçgeni’nindeki gemilerin ortadan kaybolmasının sebebinin azgın dalgalar olup olmadığını araştırmak için kullanacaklar. Pek çok bulut üçgenden ortadan kaybolmadan önce elektronik sis olarak adlandırılan bir fenomen ile karşılaştıklarını anlatmışlardı. Bu olaylardan birisi 1980 yılında yaşandı bu olay.

Tek motorlu bir uçakla Miami’ye gitmek üzere yola çıkar. Birkaç saat sonra rotasından çıkar ve motorunu kaybettiğini düşmeye başladığını ve 300 metre olduğunu belirtmiştir. Miami Havaalanı kulesi ise o gün hava şartlarının çok iyi olduğunu söylemişti ve bahsedilen bulutların ne bulutları olduklarını anlayamamıştı ve aynı pilotun 11 saat sonra haber alındı, sinyal ortadan kaybolduktan sonra 11 saat sonra, 11 saat yakıt kullandıktan sonra Miami’den yaklaşık 960 kilometre uzaklıkta olan kuleye net bir telsiz mesajı gelir. Uçağın numarasını da alırlar; N0 92. Pilot telsizi kullanamadığını ve inmek istediğini söyler ancak uçak yere inemedi.

Elektronik sisle karşılaşıp uçağıyla o sisin içinden geçen kişi Bruce Gordon Bermuda Şeytan Üçgeni’nden kurtulan tek kişi. Bu deneyim Bruce Gordon’un hayatını değiştirdi. Henüz yanıtlanmamış pek çok soru akıllarda sorun olmaya devam etmektedir. Daha önce hiçbir insanın başaramadığı bir olayı tecrübe eden bu insan olaydan sonraki uçuşun her detayına tam olarak incelemedi. Bulutların içindeki doğaüstü bir güçten bahsetmektedir. Bermuda Üçgeni’nin sırrı doğa üstü bir olaydır. İnsanlar sürekli bunu çözmeye devam edeceklerdir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tornacı-CNC Operatörü Kimdir Maaşı Ne Kadar

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?