Bilardoya Yoğun İlgi Camiayı Sevindiriyor

Bilardoya Yoğun İlgi Camiayı Sevindiriyor

Türkiye 3 bant Bilardo Şampiyonası ikinci etap müsabakaları için yoğun ilgi olması federasyon başkanı Ersan Ercan’ı gururlandırıyor. Bilardoda Milli Gururlarımız; Semih Saygıner, Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu, Adnan Yüksel, Lütfi Çenet, Can Çapak, Serdar Gümüş, Hacı Arap Yaman, Ömer Karakurt, Gülşen Degener… bu sporun sevilmesine vesile olmaktadırlar. Bilardo Federasyonu Başkanı olan Ersan Ercan, ‘Son dönemlerde […]

Türkiye 3 bant Bilardo Şampiyonası ikinci etap müsabakaları için yoğun ilgi olması federasyon başkanı Ersan Ercan’ı gururlandırıyor. Bilardoda Milli Gururlarımız; Semih Saygıner, Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu, Adnan Yüksel, Lütfi Çenet, Can Çapak, Serdar Gümüş, Hacı Arap Yaman, Ömer Karakurt, Gülşen Degener… bu sporun sevilmesine vesile olmaktadırlar.

Bilardo Federasyonu Başkanı olan Ersan Ercan, ‘Son dönemlerde bilardoya yoğun bir ilgi var, bu ilgi de bizi çok mutlu ediyor. Bu ilgi karşısında kayıtsız kalmadık ve turnuva oynama düşüncesinde olan sporcuları görmezden gelmemek için gerekli çalışmaları yapacağız.’ dedi.

 3 Bant Bilardo Şampiyonası için sporcular müracaatlarını yapmaya başladı. Ürgüp’te yapılan turnuva için başvuru kayıtları açılırken 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde yüzlerce başvurunun olması bilardoya olan yoğun ilgi sebebiyle camiada büyük memnuniyetle karşılandı.

Türkiye 3 bant Bilardo Şampiyonası

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, daha önce birinci etap müsabakaları yapılan 3 bant bilardo Şampiyonasında rekor katılımlı bir turnuva gerçekleştiğine dikkat çekti. Antalya Side’de yapılan birinci etap 3 bant bilardo turnuvasına 1200 civarında sporcu katılırken, 86 hakem ve teknik kurul üyeleri ile birlikte bu sayı 1300 geçerek bilardo tarihinde dünya rekoru olarak tarihlere geçtiğini dile getirdi. Başkan Ersan Ercan, ‘Dünyada hiçbir Spor branşında başvurular 24 saat içerisinde dolmaz’ diyerek bilardo sporuna olan ilgiyi dile getirdi. Türkiye 3 bant bilardo Şampiyonası’nın ikinci etabı Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde 2-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini bildiren Ercan konu ile ilgili şunları söyledi:

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Savaş Dehası; Atilla

‘Bilardo şampiyonalarında 3 yıl öncesine kadar en fazla 700 kişilik turnuvalar düzenlediğimiz zaman ‘dev turnuva’ olarak nitelendirilirdi. Bu sayı günümüzde ikiye katladı ve artık yüksek katılımlı turnuvalar olmaya başladı. Sürekli turnuva talepleri gelmektedir. Camiamız tarafından gelen talepleri karşılamak için biz de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, ancak yüzlerce sporcuyu bir yerde toplayarak organizasyon yapmak kolay olmuyor. Herkesin bildiği gibi birinci etapta 1200 civarında sporcu katılmıştı. İkinci etap müracaatlarını ise 22-30 Mart tarihleri içerisinde kabul edecektik, fakat 1300 civarındaki öngörümüz ilk günde dolunca, hiç alışık olmadığımız bu durum ve sporda çok öngörülemez bir durum meydana getirince teknik kurulumuz bana bir rapor sundu. Ben de o rapor doğrultusunda bir iyileştirme yaparak ek kontenjan düzenleyebiliriz. Bunu yarın duyuracağız.’

Federasyon Başkanı Başkan Ercan bilardo sporu ile ilgili konuşmalarına şöyle devam etti:

‘Son zamanlarda bilardoya olan ilgi giderek artmıştır. Dolayısıyla sporcularımız da büyük organizasyonlara katılmak istemektedir. Bu durum bizleri oldukça gururlandırıyor. Bugüne kadar hiç bir spor dalında 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde bu kadar yoğun bir başvuru olmaz. Böyle büyük bir katılımı olan turnuvaların çok önceden maliyet, organizasyon ve bütçeleme çalışmaları yapılması gerekir. Aşırı talebin olması bizleri de hiç ummadığımız ve tahmin etmediğimiz problemlerle karşı karşıya bırakmaktadır. Ancak her şeye rağmen sporcular tarafından gelen bu yoğun ilgiye asla kayıtsız kalmayacağız. Teknik kurulumuzla birlikte oturup masa, gün ve sporcu sayısını olabilecek en uygun düzeyde ayarlamak istiyoruz. Antalya’da gerçekleştirdiğimiz birinci etapta toplam 20 masada 1744 maç organize edilmişti, hiçbir sorun olmadı. İkinci etap için bana verilen raporda ek kontenjan için çalışma yapıp kamuoyu ile bunu paylaşacağız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Türk Dili'nin Tarihi Gelişimi

İkinci Etap Türkiye 3 Bant Bilardo turnuvası ‘Gençler, Kadınlar ve Erkekler’ kategorilerinde 2-9 Mayıs tarihleri arasında Ürgüp Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?