Bir Acayip Bilmece

Bir Acayip Bilmece

Otlattığı keçiler eve geri geldi, çoban ise kayboldu. Acı gerçek sonunda ortaya çıktı. Yamaç paraşütü meraklılarının çok yakından tanıdığı Babadağ’da çoban kayboldu. Dün geceden beri arama kurtarma ekipleri de devreye girdi ancak hala kendisinden haber alınamıyor. Olay herkesin kafasını karıştırdı. Çobanlıktan başka uğraşı olmayan biri neden esrarengiz bir şekilde kaybolur.  Muğla ilinin Seydikemer kazasında çobanlık […]

Otlattığı keçiler eve geri geldi, çoban ise kayboldu. Acı gerçek sonunda ortaya çıktı.

Yamaç paraşütü meraklılarının çok yakından tanıdığı Babadağ’da çoban kayboldu. Dün geceden beri arama kurtarma ekipleri de devreye girdi ancak hala kendisinden haber alınamıyor. Olay herkesin kafasını karıştırdı. Çobanlıktan başka uğraşı olmayan biri neden esrarengiz bir şekilde kaybolur.

 Muğla ilinin Seydikemer kazasında çobanlık yapan Hüseyin Göçmen adındaki vatandaşın arama çalışmaları yoğun bir tempo ile devam ediyor. 42 yaşında, evli ve iki çocuğu bulunan Hüseyin Gökmen adındaki çoban dün sabah yaklaşık 150 keçiyi otlatmak amacıyla dışarıya çıktı. Muğla ve Denizli arasında bilhassa yamaç paraşütü meraklılarının çok iyi bildiği 1965 rakımı bulunan Babadağ’da bulunan ‘Akbel’ adı verilen bölgeye keçileri otlatmaya gitti.

Sabahın erken saatlerinde keçileri ile birlikte dışarı çıkan Hüseyin Bey, öğle saatlerinde eve dönmeyince eşi tarafından telefonla aranarak nasıl olduğu, nerede olduğu soruldu. Çoban Hüseyin Gökmen, hiçbir sorun olmadığını, hayvanları otlatmaya devam ettiğini, herhangi bir sorun olmadığını belirterek konuşmayı sonlandırdılar. Günün ilerleyen saatlerde tekrar eşine ulaşmak isteyen Teslime Hanım bir türlü telefona cevap vermeyen eşini merak etti. Eşi hiçbir geri dönüş sağlayamadı. Akşam saatlerinde çoban Hüseyin Gökmen’in otlatmaya götürdüğü keçiler başlarında çobanları olmadan geri dönünce, eşi Teslime Hanım büyük tedirginlik yaşadı.

Çoban Hüseyin Gökmen’in telefonu sürekli iletişime açık olduğu halde aramalara bir türlü cevap vermemesi üzerine büyük merak ve tedirginlik yaşayan eşi durumu jandarmaya haber verdi. Seydikemer ilçesine bağlı olan Eşen jandarma Karakol Karakolu yapılan ihbarı değerlendirdi ve dağlık bir arazi yapısına sahip olan Babadağ ‘Dip’ bölgesi adı verilen yere kısa adı UMKE olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nin Fethiye temsilciliğine bilgi verdi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Dolandırıcılık Bir Türlü Önlenemiyor

ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DE ARADI

Çobanın kaybolduğu söylenen bölgeye ulaşan arama kurtarma ekipleri gruplar halinde gece geç saatlerde kaybolan çobanı aramaya koyuldular. Dik ve sık ormanlık olan bölgede kayıp çoban el fenerleri yardımı ile aranmaya çalışıldı.  Çoban Hüseyin Gökmen’e bir türlü ulaşılamadı. Daha sonra bölgeye Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye Grubu da bölgeye geldi. 11 kişiden oluşan ekip de aramalara katılınca yaklaşık 3 kilometrelik bir arama çevresi oluşturularak çobana ulaşmaya çalışıldı. Ancak çobanın izine rastlanamadı.


Arama kurtarma ekiplerine jandarmada telefon sinyallerini araştırarak yer belirlemeye çalıştılar, ancak çobanın telefonundan alınan sinyaller değerlendirildi. Yine de 11 kilometre genişliğindeki taranan bölge içinde kaybolan çobana ulaşılamadı. Arama kurtarma ekipleri ile birlikte gecenin ortasında kaybolan eşini arayan Teslime Gökmen eşinin her zaman aynı yerde keçileri otlattığını ifade etti. Sürekli keçi otlatmak için birlikte çıktıklarını söyleyen Teslime Gökmen, “Eşim bugün beni almadan kendi başına keçileri otlatmaya gitti ve bir daha geri dönmedi. Keçiler kendi başına eve geldiler, fakat Hüseyin keçilerle birlikte eve dönmedi. Herhangi bir rahatsızlığı olduğunu sanmıyorum. Bildiğim bir hastalığı yok. Yalnızca çok sigara içer. Cep telefonu sürekli açık olmasına rağmen cevap alamıyoruz. Ne yapacağımızı bilemedik. Böyle bir şey hiç başımıza gelmedi.” dedi.

Köy muhtarı olan Nazmi Toraman ise, “Çoban Hüseyin Gökmen Dün öğleden beri bulunamıyor. Köylüler ile arama kurtarma ekipleri toplam yaklaşık 50’den fazla kişi Hüseyin Gökmen’i aradık. Fakat bir türlü ulaşamadık. Gideceği, keçileri otlatabileceği yerleri aradık, ancak kendisine ulaşamadık. Bize yardım eden bu ekiplere teşekkür ediyoruz. Çok yardımcı oldular.” dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Gübre Faydalı mı Zararlı mı

Ekiplerin çalışmaları sonuçsuz kalınca sabah saat 4 gibi ara verildi. Arama çalışmaları günün aydınlanmaya başlaması ile birlikte yeniden başladı.   42 yaşındaki çoban Hüseyin Gökmen’in cesedi Kabaağaç Mahallesi Akbel mevkisinde bulundu. Gökmen’in av tüfeği ile sırtından ve kasıklarından üç el ateş edilerek öldürüldüğü anlaşıldı. Fethiye Cumhuriyet Savcısı çoban Gökmen’in cesedi üzerinde yaptığı ilk incelemeden sonra, önce Fethiye Devlet Hastanesi morguna, ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?