Bölgesel Zayıflamada Son Nokta;  Ultra Kavitasyon

Bölgesel Zayıflamada Son Nokta; Ultra Kavitasyon

İnsan vücudunun bazı bölgelerinin aşırı yağlanması ve selülitle kaplanması neticesinde ultra kavitasyon, yani bölgesel zayıflama adı verilen yöntemler ile incelme sağlamaktadır. Bu yöntemin uygulanması hakkında bilgi edinmek için uzmanlara gidip, ne yapması gerektiğine birlikte karar verilir. Ultra kavitasyon nedir Ultra kavitasyon sisteminde, yaklaşık 10 seans sonunda vücut biriken yağ dokularının güçlendirilmiş ultraviyole ışınlar yardımı ile […]

İnsan vücudunun bazı bölgelerinin aşırı yağlanması ve selülitle kaplanması neticesinde ultra kavitasyon, yani bölgesel zayıflama adı verilen yöntemler ile incelme sağlamaktadır. Bu yöntemin uygulanması hakkında bilgi edinmek için uzmanlara gidip, ne yapması gerektiğine birlikte karar verilir.

Ultra kavitasyon nedir

Ultra kavitasyon sisteminde, yaklaşık 10 seans sonunda vücut biriken yağ dokularının güçlendirilmiş ultraviyole ışınlar yardımı ile eritilerek şekillendirme çalışması yapılmaktadır. Bu işlem cerrahi bir operasyon değildir. Sizin isteğinize bağlı olduğu için süresi ve işlem sayısı sizin tercihinize göre değişkenlik gösterebilir. Yapılan işlem sayesinde cildinizin dış yüzey üzerine uygulanan ultrason sayesinde yağ dokusunda bulunan hücrelerin sıvısına hızlı ve yüksek basınç uygulanır. Aynı zamanda vücuda uygulanan sıvı, hücrelerdeki yağı sıvılaştırıp hücre duvarlarının çeperlerini tahrip ederek biriken yağların yapısını bozar. Bu şekilde yağ hücreleri açığa çıkar ve yağ asitleri parçalanarak lenf kanalları sayesinde oradan uzaklaştırılır. Serbest kalan bu yağlar kaslarda yakılarak veya üriner sistem ya da karaciğer yoluyla vücuttan dışarı dışarıya atılır.
Vücuda yerleşmiş yağ dokularını eritmek ve selülitli bölgelerin çirkin görünümü azaltmak amacıyla kullanılan bu bölgesel zayıflama yöntemi ile insanlar bir nebze olsun rahatlamaktadırlar. Yapılan işlem sonucunda ultrason dalgaları cildi sıkıştırdığı için oldukça güzel bir görünüme kavuşturmaktadır.

Ultra kavitasyon

Kavitasyon ne işe yarar

Ultra kavitasyon sistemi ile güçlendirilmiş güvenli ve asla acı vermeyen bir çalışma yapılır. Bu uygulama sırasında ve sonrasında vücutta hafif bir ısı değişikliği hissedilebilir. İşlem bittikten sonra yalnızca kavitasyon uygulanan kişi tarafından duyulabilecek ses duyulur, bu da kişiyi rahatsız etmemektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  20’lik Dişlerin Yaşattığı Sıkıntılar

Bölgesel zayıflama yöntemi nasıl uygulanır

Bölgesel zayıflama yöntemi ıslak ve kuru olarak iki şekilde insanlara uygulanmaktadır. Islak yöntemde yağ hücreleri şişirilerek sıvılaştırma ve patlatma gerçekleştirilir. Bu yöntem 1 seansta ya da 15 gün aralıklarla 3 seansta yapılarak amaca ulaşılabilir. Kuru yöntemde ise vücuda sıvı verilmeden direk uygulama yapılarak ortalama 7 seans sonucunda haftada bir gün uygulanarak iğne ile yapılan bir uygulama olduğunu hatırlatmak gerekir.
Bölgesel zayıflama yaptırmak için özel bir diyet ya da spor yapmaya gerek yoktur diye düşünenler büyük yanılgı içine düşer. Eğer düzenli olarak diyetisyen kontrolünde yeme-içme bu metottan yaralanmak isteyene sistem kazandırır. Aksi durumda kaybedilen yağların tekrar kazanılacağını hatırlatmak zorundayız!

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?