Boru Profil Sektörü Büyük Rekabet İçinde

Boru Profil Sektörü Büyük Rekabet İçinde


Boru profil sektöründe iddialı firmaların boy gösterdiği ülkemizde kendini geliştiren, atılım yapan makine ve kapasitelerini teknolojiye paralel şekilde yenileyen firmalar elbette söz sahibi olurlar ve boru profil fiyatlarını da onlar belirlerler.

Başta inşaat sektörü olmak üzere otomotiv beyaz eşya ve petrol taşıma ve üretim aşamalarında yoğun olarak ihtiyaç duyulan boru profil ülkemizin önemli değerlerinden biridir. Çünkü yaptığı işleri gereği hem sanayiye katkı sağlıyor hem de inşaatın canlanmasına fayda sağlamaktadır. Boru profil fiyatları bakımından çok değişik rakamların piyasada dolaşması insanların kafasını karıştırsa da bu işin kompedanları hem kalite hem de fiyattan anladıkları için neyi, nerede, kaça alacaklarını çok iyi bilmektedirler.

Türkiye’de profil sektöründe büyük atılımlar yapılmış yurdumuzun her köşesinde farklı fabrikalar kurularak ülkemizin bütün sektörlerine boru profil ihtiyacını gidermek amacıyla gece gündüz demeden fabrikalar üretim yapmaktadır. Kendini geliştiren ve yetişmiş eleman bulunduran, son model makinalarla hem üretim yaparak, hem de servis alanını genişletilen firmalar doğal olarak piyasada söz sahibi olmaktadır.

Sektörde yüzey kalitesinin yanı sıra; iz derinliği ve boru profil ürünlerinde giderek çeşitlilik arz ettiği gözlenmektedir. Boru profil ebatları ülkemizde belli bir standarda bağlantı için kalınlık uzunluk olarak oldukça fazla farklı türde ebatlar göze çarpmaktadır. En küçük ebat 10x20x1,20, en büyük profil ise 40x60x2,00 olarak piyasaya sürülmektedir.


Boru profil ebatları

Boru profil sektöründen güçlü bir firmaları rekabet içinde hareket etmektedirler. Türkiye’de söz sahibi firmalar arasında olmayı amaçlayanlar hem kalite hem de servis ağı olarak rekabetçi bir hizmet anlayışı sunarlar. Boru profil fiyatları olarak da oldukça uygun olduğunuzu söyleyebiliriz. Güçlü firmalar ile iletişime geçen müşterilere her türlü kolaylık sağlanır.

Fabrikalar yaptıkları yenilikleri doğal olarak boru profil fiyatları ile paralel bir şekilde güncelleme yaparlar. Her türlü gider masrafları hesap edilerek işçilik, elektrik vergi gibi hammadde satın alınması gibi kalemler hesap edilerek satılacak olan boru profil fiyatları bu şekilde belirlenir.
Boru ve profil sanayisi ülkemizde yoğun talep gören sektörlerin başında yer almaktadır. Bu sebeple her boyutta ve her şekilde boru profil üretimi yapılmaktadır.

Boyuna dikişli şekilde yüksek frekans kaynaklı olarak çelik boru profil üretimi yapan büyük firmalar da kapasitesini sürekli artırarak, Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almak için mücadele etmektedirler. Bu sektörde var gücüyle çalışarak, boru profil sanayinde söz sahibi olmak için en yüksek kalitede üretim yaparak toptan veya perakende satışta söz sahibi olmak için mücadele eden firmalar uygun boru profil fiyatları ile istikrarlı servis ağıyla piyasada yer edinmeye çalışırlar.

Bir önceki yazımız olan RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) Şikayet Hattı Ne İşe Yarar başlıklı makalemizde RTÜK Çağrı Hattı kaç ve RTÜK telefon numarası kaç hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ