Boya-Badana İşlerinden Anlar mısınız?

Boya-Badana İşlerinden Anlar mısınız?

Bazı insanlar boyalarla oynamayı, vakit geçirmeyi çok severler. Üstelik bunu bir sanata dönüştürerek para kazanma düşünceleri ile birleştirilirse tadından yenmez. Sizlere boya badana işleri yaparak nasıl para kazanılır, kimler yapabilir anlayacağınız biçimde değinmek istiyoruz. Böylece sizler de uygun zamanlarınız olursa ek iş olarak ya da sürekli bir gelir amacıyla meslek edinerek bu işten para yiyebilirsiniz. […]

Bazı insanlar boyalarla oynamayı, vakit geçirmeyi çok severler. Üstelik bunu bir sanata dönüştürerek para kazanma düşünceleri ile birleştirilirse tadından yenmez. Sizlere boya badana işleri yaparak nasıl para kazanılır, kimler yapabilir anlayacağınız biçimde değinmek istiyoruz. Böylece sizler de uygun zamanlarınız olursa ek iş olarak ya da sürekli bir gelir amacıyla meslek edinerek bu işten para yiyebilirsiniz.

Bu mecradan gelir elde etmek için doğal olarak daha önce boya badana işleri ile iştigal etmiş olmak büyük bir avantaj sağlayacaktır. İşini kaybeden insanların çoğu rahatlıkla yapabilecekleri boya ve badana işlerinden hatta duvar kağıdı kaplama işinden bile güzel paralar kazanabilirler.

Boya yapmadan önce yapılması gerekenler

Öncelikle kendi evinizi, bahçenizi, sokağınızı, duvarınızı boyayarak tecrübe edebilirsiniz. Balkon demirlerinizi, pencerelerinizi, giriş kapınızı boyamaya ne dersiniz? Göreceksiniz ki başlangıçta yabancı olduğunuz, zorlandığınız bu iş siz özveride bulundukça vücut bulmaya başlayacak, mükemmel işler çıkaracaksınız.

Yağlı boya nasıl yapılır

Yağlı boya işi yapmak sanıldığı kadar zor değildir her işte olduğu gibi birazcık sabırlı olanlar yağlı boya işini de rahatlıkla yapabilirler. Boyanacak yüzeyi tel fırça, ıspatula ve benzeri materyallerle temizleyiniz. Önce astar boya hızlı bir şekilde sürülmeli. Üstüne gerçek yağlı boya sürüleceği için çok özenilmesi çok mantıklı değil. Tiner ile incelttiğiniz yağlı boya ayrı bir kaba dökülür. Sonra boyanacak yüzeye göre küçük fırça veya rulo fırça tercih edilir. Size tavsiyemiz, öncelikle rulo fırçanın girmeyeceği zor noktaları kapatmaya odaklanın. Zor noktaları küçük fırça yardımı ile sabırla yavaş yavaş boyanması işinizin hızlanmasına ve çabuk sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır

Eğer doğrudan kolay bölümlerden başlarsanız sonunda sizi yoracak olan, ulaşılması zor bölümler kapatılırken boyadığınız yerleri batırabilirsiniz. Boya badana işleri yaparak para kazanmak için birkaç platformdan iş almak için başvuru yapabilirsiniz. İş ve eleman bulma platformları Armut, sadeceon ve benzeri yerlerden size ayrılan rızkı kazanmaya ne dersiniz. Unutmadan, baştan savma, sadece para kazanma odaklı düşünmeyiniz. Size, kimse ne referans olur ne de tavsiye eder. Yaptığınız 1-2 işle kalırsınız ve kaş yapayım derken göz çıkarmış olursunuz.

Bu çağda ekonomik koşulların ne kadar zor olduğunu herkes az çok biliyor ve bu durum insanların canını sıkıyor.  Klasik bir atasözü olan ekmeğin aslanın ağzından midesine indiği herkesin malumudur.  O halde az para kazanıp yetinmek avunmaktan başka bir şey değildir. Sizlere tavsiyemiz kazancınız yetmiyorsa geliriniz sizi tatmin etmiyorsa farklı iş fırsatlarını değerlendirmek gerekiyor.

Boya badana işleri nasıl yapılır

Bu işler doğal olarak sizlerin bireysel yeteneklerinizin el verdiği ölçüde olmalıdır. Kimisi temizlik yaparak, kimisi ikinci el otomobil alıp satmayı başarırken, bazıları da küçükbaş büyükbaş hayvan yetiştirerek para kazanabilir. Sadece bunlar değil aklınıza gelecek her türlü ek iş fikrini kendi imkanlarımız ölçüsünde düşünebilirsiniz.

Bugünkü konumuz boya badana işleri üzerine gelişmiştir. Eğer bu işi yapmak için yeterli beceriyi kendinizde görüyorsanız birazcık araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bu iş nasıl yapılır, kimler yapar ne kadar para kazanılır kısaca öğrendikten sonra siz de nasibinizi boya işleri sipariş almaya başlayabilirsiniz. Herkesin kendine göre bir potansiyel müşteri için olacaktır.  Eğer profesyonel bir boya badana ustası iseniz sizlerle çalışmak isteyen büyük firmalar olabilir. Ancak orta ölçekli kendine yetebilen bir boya ustası iseniz yine size uygun çevrenizdeki müşterileriniz bulunacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeri Ne İş Yapar Maaşı Ne Kadar
Boya badana işlerinden gelir sağlamak

Boya badana işleri nasıl yapılır

İnsanlar işlerini gördürmek için referans üzerine çalışır. Sizden memnun olan müşteriniz sizi bir başkasına tavsiye eder. Böylece müşteri portföyünüz giderek artar. İster ekip olarak boyacılık yapabilirsiniz ya da daimi bir meslek şeklinde bu işten para kazanabilirsiniz. Herkes kendini ölçüp biçmeli ona göre karar vermelidir.

Bu işi kimler yapabilir?

Elbette bu meslek daha çok erkeklere yakışıyor ve doğal olarak erkeklerin öncelikli olarak bu kesimin tercih edeceğini düşünüyoruz. Ancak bazı durumlarda yetenekli bayanlar da çıkabilir.  Boya badana işleri yaparak ne kadar gelir elde edilir, Evet bu durum yine sizin yaptığınız işlerin yansımasıyla ortaya çıkacaktır. Yani şunu demek istiyoruz. İşini yaptığınız insanlar sizden memnun olursa sizi tavsiye ederse sizin de pazarlık payınız artacaktır. Yani müşteri potansiyelimiz çoğaldıkça mecburen fiyatı siz belirleyeceksiniz. Bir günlük çalışma sonucunda ne kadar emek ve bunun karşılığında da neler ne kadar para kazanacağınızı siz belirleyeceksiniz. Kısacası farklı iş fırsatları arayanlar, boya badana işleri  sizin tercihinizde olacaktır. Her türlü geliri de gideri de siz belirleyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?