Bursalılar Üniversite Sayesinde Doğal Etle Besleniyor

Bursalılar Üniversite Sayesinde Doğal Etle Besleniyor

Et tüketimi ülkemizde oldukça yaygındır. Ancak son zamanlarda ete yapılan zamlar vatandaşları canından bezdirdi. Farklı çözüm yolları aramaya başladılar. Bu olumsuzluklar yaşanırken Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Bursalıların imdadına yetişti. Üniversitenin yetiştirdiği büyük ve küçükbaş hayvanlar sayesinde et ve süt ürünleri satışı yapılmaktadır. Veterinerlik Fakültesi Hayvan Sağlığı ve Hayvan Üretimi Araştırma Uygulama Merkezi yetkilileri ürettikleri ürünlerde […]

Et tüketimi ülkemizde oldukça yaygındır. Ancak son zamanlarda ete yapılan zamlar vatandaşları canından bezdirdi. Farklı çözüm yolları aramaya başladılar. Bu olumsuzluklar yaşanırken Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Bursalıların imdadına yetişti.

Üniversitenin yetiştirdiği büyük ve küçükbaş hayvanlar sayesinde et ve süt ürünleri satışı yapılmaktadır. Veterinerlik Fakültesi Hayvan Sağlığı ve Hayvan Üretimi Araştırma Uygulama Merkezi yetkilileri ürettikleri ürünlerde kesinlikle katkı maddesi kullanmadıklarını ifade ediyorlar. Eğitim kurumu bünyesinde üretilen ürünler doğal oldukları için özellikle et ve süt ürünlerine aşırı ilgi olduğunu belirtildi.

Amaçlarının kendi üniversitelerinde görev yapan üniversite çalışanları için ve Bursa’da eğitim gören üniversite öğrencileri için süt ve et ürettikleri vurgulanıyor. Veterinerlik Fakültesi olarak uygulamalı eğitim amaçlı hayvan yetiştiriciliği yapılıyor, aynı zamanda hayvanların etinden sütünden organik olarak üretim yapılması hedefleniyor. Besledikleri hayvanların etkilerinden farklı türevde yiyecekler yapıldığını et türevlerine de kesinlikle uzun ömürlü olmaları için katkı maddesi ilave etmedikleri belirtildi.

Orman, fabrikasyon ürünlerde raf ömürleri uzun olması için katkı maddeleri kullanıldığına dikkat çekildi. Veterinerlik Fakültesi ürünlerinde kesinlikle katkı maddesi bulunmamaktadır. Çünkü et ve sütten üretilen besinler zaten raflara konulmadan tükenmektedir. Ürünlerde herhangi bir katkı maddesi olmadığını öğrenen vatandaşlar ve üniversite öğrencileri elde edilen her türlü besin türevine büyük ilgi göstermektedir.
Üniversitede yetiştirilen hayvanların genelde sağlıklı ortamda yetiştirildiğine dikkat çekilerek,  keçi ve ineklerden peynir, kaşar peyniri, ayran, yoğurt gibi süt türevleri üretildiğine vurgu yapılıyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ürettikleri ürünleri üniversitelerinin içinde bulunan markette satılıyor. Ayrıca talep karşısında zorlandıkları için diğer marketlerin kendilerinden istedikleri talepleri yerine getiremediklerini dile getiriliyor. Çünkü vatandaşın yoğun talebi ile karşılaştıklarını, ancak fazla üretim yapmadıklarını belli sayıda hayvan beslemesi yaptıklarını öğrenmek tarım ve hayvancılığın bitme noktasına gelmiş ülkemiz için sevindirici değil mi?

Bursalılar Sağlıklı Besleniyor

Sadece et ve süt ürünleri değil, yaklaşık 2000 dekarlık alanda kurulu olan tesisler sayesinde sebze ve meyve üretimi de yapılıyor. Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünün kontrolleri ile doğal olarak üretilen ürünler üniversitenin hem uygulamalı eğitim, hem de para kazanmasına olanak sağlıyor.

Elde edilen ürünler öğrenim ve eğitim amacıyla yapılan hayvan yetiştiriciliğinin gelişmesine imkan veriyor. Üstelik bütün iş ve işlemler hem dini hassasiyetlere dikkat edilerek, hem de hijyen kurallarına uyularak el değmeden üretiliyor.

Bursalılar üniversitenin ürünlerini satış mağazalarında uygun fiyata satın alabiliyor. Eğitim kurumu içinde oluşturulan satış mağazaları saat 9-17 arasında Bursalı vatandaşlara doğal ürünlerden satın alma imkanı veriyor. Doğal ürünlerden satın almak isteyenler perakende satış yapılan mağazalardan temin edebiliyorlar.

Diğer illerimizde faaliyet gösteren yüksek öğrenim kurumlarını da benzer çalışmaları, bulundukları illerdeki vatandaşlara sağlamalarını umut ediyoruz.

Eğitim kurumları sadece öğretmek ile değil aynı zamanda uygulama, satış, pazarlama ve para kazanma; vatandaşa destek ve faydalı olma görevlerini de ifa etmelidir. Bu bağlamda Uludağ Üniversitesi’nin hizmeti geçen öğrenci, fakülte, öğretim görevlisi, satış elemanı… herkesi tebrik ediyoruz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İNSAN İÇİN AİLENİN ÖNEMİ

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?