BÜYÜK RİSK YARIŞMASI NASIL KAZANILIR

BÜYÜK RİSK YARIŞMASI NASIL KAZANILIR

Avrupa ya da Amerika versiyonu riziko olan yarışma Türkiye’de farklı isimlerle yayına sunulmuş ve kanaldan kanala yıllarca taşınmıştır. En son ‘büyük risk’ adı ile yayın hayatına devam eden bilgi yarışması büyük riski kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Büyük risk eğlenirken öğrenmenin farklı bir boyutu ve sistematik olarak bilgi öğrendiniz yeni bilgileri akılda tutmaya çalıştığını […]

Avrupa ya da Amerika versiyonu riziko olan yarışma Türkiye’de farklı isimlerle yayına sunulmuş ve kanaldan kanala yıllarca taşınmıştır. En son ‘büyük risk’ adı ile yayın hayatına devam eden bilgi yarışması büyük riski kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değildir.

BÜYÜK RİSK
BÜYÜK RİSK YARIŞMASI KAZANMA

Büyük risk eğlenirken öğrenmenin farklı bir boyutu ve sistematik olarak bilgi öğrendiniz yeni bilgileri akılda tutmaya çalıştığını eğlenceli bir program.

Yarışmaya katılma

Büyük risk yarışmasını seviyorsanız yarışmacı olarak katılmayı düşünüyorsanız, bazı tavsiyelerimiz olacak. Göreceksiniz ki yarışmanın aslında basit yöntemlerle daha kolay bir şekilde kazanılacağını öğreneceksiniz. Bunu başarmak için elbette bu programın tiryakisi olmanız gerekmektedir. Yarışmaya katılmadan önce her gün dinlediğiniz büyük risk yarışmasının skorlarını bir yere yazarak 5-6 sütunluk bir tablo oluşturun ve bu sonuçları 1 sütun üzerine koyarak kategori oluşturmaya çalışın. Yarışmacılar gibi siz de kendi kendinize oturduğunuz yerden yarışmaya çalışın. Hızlı verdiğini doğru cevaplar için kendinize 2 artı verin, geç verilen her cevap için tek artı verin, ve hiçbir fikrinizin bulunmadığı sorular için de kendiniz için bir eksi koyun.

BÜYÜK RİSK YARIŞMASI

 Bu yöntem sizin zayıf olduğunuz konuları görmenize yardımcı olacak ve hatırlama becerinizin yüksek mi yoksa bilgi dağarcığınız zayıf mı olduğunuzu görmeye yardımcı olacaktır. Yaptığınız bu ekran başı kendinizi değerlendirme yarışmasında sürekli olarak belli bir seviyede skor elde etmeye başladığınız zaman yarışmaya katılmak için başvuru yapın. 

Şunu önceden hatırlatmakta fayda var. Evde yarışırken soruları çok rahat cevaplamanız doğaldır, gerçek yarışmada televizyon kanalına gittiğiniz zaman, stres altında yarışacağınızı unutmayın. Bu bakımdan kendinize heyecan yenme konusunda da antrenmanlar yaparsanız yarışma heyecanı yenersiniz ve bir puan daha kazanmış olursunuz

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Budaklı Kaplıcaları'nda 0 Derecede Keyif

Büyük risk yarışmasında birinci etap genelde eğlence dünyası, spor, kültür gibi fazla yormayacak etaptan oluştuğu için sorular bilgi ölçme ağırlıklı olduğunu bilmeniz gerekir. Size yöneltilen sorulardaki ipuçlarını görmeyi deneyin, ipuçlarının aslında saçma sapan olabilir ya da genelde mesleklerden oluşmaktadır. 

Yeteri kadar bölüm izledikten sonra benzer soruların defalarca farklı biçimlerde sorun olduğuna şahit olacaksınız ve anlayacaksınız. Risk yarışmasının kitapları biçimleri materyal ifade şekilleri birbirine benzemektedir. İrdelediğimiz zaman siz de çok büyük para kazanma şansına sahip olacaksınız.

Büyük risk yarışması için ön elemeye katılmanız gerekecek, orada iyi bir yarışma çıkarın, sizin yarışmaya katılmanız konusunda özgüveniniz olduğuna jüriyi inandırmak için açık net ifadeler kullanın. Kendinizden emin görünün. Bulunduğunuz ortamın keyfini çıkarmaya çalışın. En önemlisi de jürinin sizden beklentilerine cevap vermeye çalışın, yoksa ön elemede yetersiz görülen yarışmacı şansını orada kaybeder.

Bu yarışmasının ön elemesinde geçtikten sonra evde de televizyon başında sütüdyo atmosferini oluşturmaya çalışın. Bunu yaparsanız stüdyodaki aydınlatma gibi basit düzenekler oluşturarak kendinizin yarışacağınız ortama uyum sağlaması bakımından kolaylık sağlayacak. Televizyon programı izlerken radyonun sesini de oldukça fazla açarsanız sizin heyecanınızı yatışacak, dikkatinizi dağılacak ve odaklanma konsantrasyonunuzu da öğreneceksiniz. İşte bütün bu olumsuzlukları yarışmadan önce yaşarsanız kazanmanın sinirlenince kontrol etmek ve dış uyaranlara karşı filtreler oluşturmaktan geçtiğini göreceksiniz.

Büyük risk yarışması kazanmak için size verebileceğimiz son ipucu, soruları hızlı okuma konusunda kendini geliştirme olacaktır. Çünkü hızlı okuma size cevaplama şansını yakalamak için, zile erken basma hakkı verecektir. Büyük risk yarışmasının en önemli unsuru cevabı bilseniz bile cevap verme hakkını ilk yakalayan kişi olmaktır.

Yeteri kadar para kazandıysanız en son etapta iyi bir taktik yaparak rakiplerinizi geçmeyi başarmanız zor olmayacaktır. Hayat risklerle güzeldir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?