Büyük Şehirde Yaşayanların Yapabileceği Ek İşler

Büyük Şehirde Yaşayanların Yapabileceği Ek İşler

Hesapsızca, plansızca tasını tarağını toplayarak kırsaldan büyük şehirlere göç eden insanlar geçimini nasıl sağlayacak? Belli meslekleri olmayan insanlar mecburen vasıfsız eleman arayan firmalarda evine nafakasını götürecek. Uzun süre şehirde yaşadıktan sonra çevreyi tanıyıp, yaşadığı ilin şartlarına göre hareket edip kendi işini kurmak isteyenler olacaktır. Bu minvalde büyük şehirde para kazanmak için yapılacak iş fikirleri değerlendirilecektir. […]

Hesapsızca, plansızca tasını tarağını toplayarak kırsaldan büyük şehirlere göç eden insanlar geçimini nasıl sağlayacak? Belli meslekleri olmayan insanlar mecburen vasıfsız eleman arayan firmalarda evine nafakasını götürecek. Uzun süre şehirde yaşadıktan sonra çevreyi tanıyıp, yaşadığı ilin şartlarına göre hareket edip kendi işini kurmak isteyenler olacaktır. Bu minvalde büyük şehirde para kazanmak için yapılacak iş fikirleri değerlendirilecektir. Yine burada da bireysel başarılar,  yetenekler öne çıkacak.

Bu  ahvalde küçük ya da orta ölçekli işletme kurulması gerekecektir. Olaya bu açıdan bakan kişilere büyük şehirlerde hayata geçirilebilecek iş fikirlerini sıralamak istiyoruz. Yapabileceklerinizi hayata geçirmek için gerekli analizleri yapmaya başlarsınız. Örneğin boya badana ve dekorasyon işleri. Emlakçılık. 2. el araba alıp satmak. Organizatörlük yapmak. Kuru temizleme, çamaşır yıkamak, ütü işleri yapmak. Kıraathane, restoran, kahvaltı salonu veya cafe açıp işletmek. Taksi, dolmuş, minibüs hattı satın almak. Pasta  börek işleri.  Fırın dükkanı.  Kokoreç dükkanı. Motorlu taşıtlar sürücü kursu. Kreş, Çocuk Bakım Merkezi gibi oldukça fazla yelpazede hareket edebilirler.

Bunlardan  birkaçını sizlere açıklayarak büyük şehirlerde hayata geçirip para kazanabileceğinizi örneklendirelim.

Kahvaltı salonu açma iş fikri

Keyfine düşkün olan insanlar kendilerine ödül vermek amacıyla haftanın bazı günlerinde kahvaltı salonlarında çeşit çeşit kahvaltılık ile keyif yapıyorlar. Özellikle özgün çalışan, müşterilerine kaliteli yiyecek-içecek sunam bu işletmeler iyi para kazanıyor. Yapacağınız bağlantılar neticesinde tereyaği,  zeytin, bal, yumurta, sucuk ve diğer sağlıklı yiyecekleri müşterilerinin önüne sunarsanız büyükşehirde kahvaltı salonu işleterek hayata pembe gözlüklerle bakmak imkanı bulursunuz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yazmak İçin En İyi Blog

Emlakçılık iş fikri

Büyük şehirlerde yaşayıp da çevresinde hızla yükselen binaları görmezden gelmek olmaz. Sizin  için burada nasiplenmek amacıyla güzel katlar mevcuttur. Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı emlakçılık kursuna devam ediniz. Birkaç  hafta süren bu formalite kurslarda edineceğiniz sertifika sayesinde emlakçılık iş fikrini uygulayabilirsiniz.

Küçük bir dükkan kiralayarak çevremizdeki yeni yapılan binaların sahipleri ile görüşüp onlara belli miktarda kar karşılığında müşteri temin edebilirsiniz. Sabırlı olmanız gerektiğini unutmamak gerekir. Çünkü emlakçılık kar marjı yüksek olan bir sektördür. Bazı günler müşteri bulamayabilirsiniz ancak yılda 15-20 tane müşteri bile szi ihya edebilir. Elbette farklı teknikler uygularsanız müşteri potansiyeliniz de artacaktır. Siz de emlakçılık iş fikrinden büyük meblağlar kazanabilirsiniz.

Kuru temizleme dükkanı açma iş fikri

Yoğun iş temposunda elbiselerini yıkayacak, evindeki battaniye, yorganı temizleyecek zamanı olmayan insanların sözleri para kazanmak için önemli bir potansiyel teşkil ettiğini düşünmelisiniz. Bu insanlar sürekli çalışıyor ve evlerinde temizlenmesi gereken gömlek, pantolon, çarşaf, battaniye, yorgan hatta halılar… aklınıza ne gelirse kuru temizleme yapan dükkanlar tarafından servis ediliyor.

Biraz sermayesi olanlar kuru temizleme iş fikri üzerine araştırma yaparak bunu hayata geçirebilir. Çok  fazla eleman çalıştırmanızı da gerek yok. İki üç kişi ile rahatlıkla bu iş yürütülebilir. Her  zaman düzenli temiz titiz bir işletme anlayışı ile hareket ederseniz müşterilerine sizlere para kazandırmak için yarışa girecektir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ecrin Dursun Anlat Bana Öğretmenim Şarkısı

Dekorasyon, Boya-Badana üzerine iş fikirleri

Sermaye gerektirmeyen bir sektör konumundaki boya badana, tadilat işleri oldukça karlıdır. Üstelik kendiniz bu işi yapmak zorunda değilsiniz. Küçük  bir organizasyon yaparak boya badana işlerinden anlayan insanları bir araya getirip küçük çaplı bir işletme sahibi olabilirsiniz.

Büyük Şehirde Yaşayanlara Ek İşler

Her geçen gün yükselen binalar, dükkanlar, daireler, evler mutlaka boyanması veya tadilat edilmesi gerekmektedir. Hatta ve hatta yeni işletme açan dükkanlar içinin dekorasyonu eskimiş, değişmesi gerektiğini düşünen firma sahipleri sizin dekorasyon işleriniz sayesinde  yenilenecek renklenecek, müşterilerin yüzlerini götürecektir.

Sermaye  gerektirmediği tekrar vurgulamak gerekirse; tatilat ya da yeniden dekor sağlanacak dükkanlar için anlaşma yaparsınız. Pazarlık  neticesinde işinizi alır zamanında teslim edersiniz. Fazla yorulmadan güzel gelirler elde edersiniz. Boya badana, dekorasyon üzerine iş fikirleri büyük şehirlerde yaşayanların hayata geçirebileceğini karlı iş fikirleri arasında en kazançlı olanı diyebiliriz.

Birkaç örnek ile büyükşehirin zorluklarına karşı direnme ve  mücadele etme üzerine beyin jimnastiği yaptırmak istedik. Sizin için en ideal iş fikirlerini mutlaka değerlendirin. Cesur olun, girişimci olun. Başkalarının işçisi olmaktansa kendinizin patronu olma mutluluğunu yaşayın.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?