Çağımızınn Karacaoğlanı, Musa Eroğlu

Çağımızınn Karacaoğlanı, Musa Eroğlu

Müzik otoriteleri tarafından ‘Günümüzün Karacaoğlanı’ olarak görülen halk müziğimizin usta yorumcularından olan Musa Eroğlu, Memleketi olan Mersin’in Mut ilçesinde kendi adının verildiği parkı gezdi. Mut’un MHP’li Belediye Başkanı ile birlikte adı verilen parkı gezen emektar türkücü, parkta kendine ait bir heykelin yapılması heyecanlandırdı. Musa Eroğlu ile Belediye Başkanı parkı birlikte dolaştılar ve yapılan çalışmaları takip […]

Müzik otoriteleri tarafından ‘Günümüzün Karacaoğlanı’ olarak görülen halk müziğimizin usta yorumcularından olan Musa Eroğlu, Memleketi olan Mersin’in Mut ilçesinde kendi adının verildiği parkı gezdi. Mut’un MHP’li Belediye Başkanı ile birlikte adı verilen parkı gezen emektar türkücü, parkta kendine ait bir heykelin yapılması heyecanlandırdı.

Musa Eroğlu ile Belediye Başkanı parkı birlikte dolaştılar ve yapılan çalışmaları takip ettiler. Başkan, ünlü halk müziği sanatçısı adına yapılan park için hiçbir parti ayrım yapmadan 25 meclis üyesinin tamamı ‘Evet’ oyu vererek  bu karar alındığını, bunun da ne kadar değerli olduğunu vurguladı.

Parkın açılışı ile ilgili duygularını ifade eden başkan, ‘Anadolu coğrafyasında gezmedik yer bırakmamış olan Karacaoğlan’ın Mutlu olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz. Çünkü son günlerini burada geçirdiği için onu da Mutlu kabul ediyoruz. Bu sebeple ‘Günümüzün Karacaoğlan’ı’ olarak kabul edilen Musa Eroğlu hocamıza sahip çıktığınız için çok mutluyuz.’ dedi.

Musa Eroğlu da doğup büyüdüğü memleketi Mut ilçesinde büyük bir parka adının verilerek heykelinin dikilmesi karşısında çok duygulandığını ifade ederek şunları söyledi. ‘Benim adıma böyle bir park yapılması ve sevgi ile anılması benim için çok önemli. Mut’ta bir ilk yapılarak Mut’un tarihine yakışır bir davranış olduğunu düşünüyorum. Kendim için bir şey çıkarmıyorum ancak şunu söylemem gerekir ki, bu beni çok duygulandırdı.’

Musa Eroğlu Heykeli

Musa Eroğlu heykelini Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi hocalarından Bölüm Başkanı Doçent Doktor Mutluhan Taş yönetimindeki heykeltraşlar Salim Kaptanoğlu ve Mehmet Aksoy yaptı. Musa Eroğlu’na adına yapılacak heykelin kaidesinde bulunacak yazı ise Mut’taki okullar arası bir yarışma ile belirleneceği söylendi. 20 Mart 2016 tarihinde açılışı yapılan ve  yaklaşık 50 bin metrekare büyüklüğünde olan Musa Eroğlu Sevgi Parkı’nda aynı zamanda Kuvayi Milliye Anıtı, voleybol, basketbol, futbol sahası, oyun grupları ve dinlenme alanları ile çeşitli kafeteryalar da bulunmaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İyi Vatandaş Nasıl Olur

Ülkemize mal olmuş değerli sanatçıların gerek doğup büyüdükleri yerlerde, gerekse de çok sevilip tanındığı yerleşim merkezlerinde adına yapılan herhangi somut çalışma sadece alkışlanır. Mut Belediyesini bu yüce çalışmalarından ötürü alkışlıyoruz. Buna benzeyen güzel haberleri seve seve paylaşacağımızı biliniz…

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?