Çakranızın Farkında mısınız?

Çakranızın Farkında mısınız?

Çakra, kavramsal olarak her bireyde bulunur ve yuvarlak atomdan daha küçük kozmik enerji çemberlerinden oluşmaktadır. 7 adet omurga boyunca konumlandırılmış biçimde her insanda bulunmaktadır. Çakranızın farkında mısınız? Çakralar insanda enerjiyi bir araya getiren ve aynı zamanda toplayan ruhun fiziksel biçimde ortaya çıkmış halleri olarak yorumlanabilir. Düzensiz veya pasifize edilmiş şekilde bulunan çakralar sağlık durumlarının kötü olması, insanda […]

Çakra, kavramsal olarak her bireyde bulunur ve yuvarlak atomdan daha küçük kozmik enerji çemberlerinden oluşmaktadır. 7 adet omurga boyunca konumlandırılmış biçimde her insanda bulunmaktadır. Çakranızın farkında mısınız?

Çakralar insanda enerjiyi bir araya getiren ve aynı zamanda toplayan ruhun fiziksel biçimde ortaya çıkmış halleri olarak yorumlanabilir. Düzensiz veya pasifize edilmiş şekilde bulunan çakralar sağlık durumlarının kötü olması, insanda stresin artması, enerjinin düşmesi gibi durumlarda psikolojik ya da duygusal olarak insan potansiyeli ile bağlantılarını gösteren bir durumdur.

Çakra Çeşitleri

Çakranın insanda 7 bölgede  bulunduğu varsayılmaktadır.

  1.  Bunlar mor renkli oğlan taç adı verilen başımızın üstünde bulunan ve başlangıcı sembolize eden çakra.
  2. Çivit mavisi renkte olan ve insanda alında bulunduğu varsayılan kaşların arasında, alnımızın merkezinden geçen çakra yüksek özlem ve ruhsat ilişki ile merkezi giriş kapısı olarak kabul edilmektedir.
  3. Boyun bölgesinde bulunan mavi renkli boğaz çakrası ruh ve iletişim ile fiziğin bir araya gelmesiyle bağlantılı olduğu kabul edilmektedir.
  4. Gözün tam ortasında karnımızın üzerinde birleşme noktasında bulunduğu varsayılan solar pleksus adı verilen ve sarı renkli yaratıcı duygu ve otonomi bölgesinden farzedilen çakra türüdür.
  5. Sevgi ve tutkuyu sembolize eden insan göğsünün ortasında bulunduğu söylenen yeşil renkli kalp çakrası samimiyet, bağlılık ve duygu yüklü ifade eder.
  6. Göbek deliğinin alt tarafında bulunduğu ve cinsellik ile gençleşme öne çıkardığı kabul edilen turuncu renkli dalak çakrası vardır.
  7. Omurgasının alt tarafında bulunan ve insanın fiziksel olarak dünyada konumlandıran kırmızı renkli çakraya kök çakrası adı verilmektedir.
BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Portakal Çiçeği Karnavalı İlgi Görüyor

İnsanın yan taraflara doğru durağan ve saat yönünde değil de saat ters yönünde döndü kabul edilen dalak çakrası hariç diğer çakralar hepsi ön tarafta bulunmaktadır ve saat yönünde farklı hızlarda dönmektedirler.

İnsanın kök çakrası  en yavaş olanıdır ki omurgamızı yukarıya doğru diktiğimizde diğer çakallardan bir alt basamakta bulunanlar daha hızlı döndüğü sanılmaktadır.

Çoğu insanın adını bile bilmediği ama bazılarının da onların gücüne inandığı ve bu durumlara göre pozisyon aldığı çakralara siz de ister itibar edin ister deli saçması deyin. Biz konuşulan ve üzerinde durulan konular hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?