Can Sıkıntısı Nasıl Giderilir

Can Sıkıntısı Nasıl Giderilir

Günümüz insanının en büyük problemlerinden birisi olarak gösterilen can sıkıntısının kaynağı aslında boş zaman fazlalığından kaynaklanmaktadır. Yani işi gücü olmayan boş boş oturan insanın canı sıkılır meşguliyeti olan hesap yapan kafasını vuran insan can sıkıntısı nedir bilmez. Eğer Sizin canınız çok sıkılıyorsa bunu gidermenin elbette farklı yolları vardır. Can sıkıntısını giderme yolların başında kendinize mutlaka […]

Günümüz insanının en büyük problemlerinden birisi olarak gösterilen can sıkıntısının kaynağı aslında boş zaman fazlalığından kaynaklanmaktadır. Yani işi gücü olmayan boş boş oturan insanın canı sıkılır meşguliyeti olan hesap yapan kafasını vuran insan can sıkıntısı nedir bilmez. Eğer Sizin canınız çok sıkılıyorsa bunu gidermenin elbette farklı yolları vardır.

Can sıkıntısını giderme yolların başında kendinize mutlaka önemli meşguliyetler bulmaktır. Bulunduğumuz konum, yaş çok önemlidir. Eğer emekliyseniz, elbette kendinize göre yapabileceğiniz bir şeyler bulmanız gerekiyor. Örneğin şehirde yaşıyorsanız bir apartman arasına sıkışıp kaldıysanız, Elbette canımız çok sıkılacak. Dolayısıyla evde Eşinize saracaksınız ve çevrenizdekilere sizi istemeyen kişi olarak ilan edecektir. Bu durumdan kurtulmak için yapmamız gereken apartmanlar arasından bir an önce köydeki doğal yaşantıya dönmek olmalıdır.

can sıkıntısına iyi gelen şeyler

Eğer köye dönme imkanınız yoksa yaşadığımız şehirde yakın bir yerden bütçeniz imkanları ölçüsünde bir arazi satın alarak burada tarım ve hayvancılıkla bitkilerle zaman geçirmeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Şunu unutmayın ki, bunları ben bilmiyorum, nasıl yaparım, nasıl öderim diye düşünüyorsanız fazla kafanızı yormayın.

Günümüz teknolojisi sayesinde her türlü kolaylık sağlanır. İnternetten araştırarak meyvecilik nasıl yapılır, Çiçekçilik, Sebzecilik, arıcılık… aklınıza gelebilecek her türlü toprakta zaman getirebilecek uğraşların nasıl yapılacağı bir bir anlatılmaktadır. İnternetten anlamıyorsanız köy TV, tarım TV gibi yeni çıkan kanalları izleyerek de kendini geliştirebilir, orada satılan ürünlerle imkanlar ölçüsünde doğada zaman geçirebilirsiniz. Unutmayın sizin amacınız para kazanmak değil, zaman geçirmek, can sıkıntısına çözüm bulmak olacağı için maddi kazanç hesabı yapmamalısınız. Sadece ve sadece bulunduğunuz anı kaliteli geçirerek sıkıntınıza çare bulduğunuzu unutmamanız gerekir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Türkiye'nin İlk 'Okul Televizyonu'

Diyelim ki çalışan bir insansınız ve buna rağmen çok canımız sıkılıyor. Can sıkıntısını bir türlü üzerinden atamıyorsunuz. Demek ki sizin işiniz çok hafif ve yorucu değil. Bu durumda da yaşadığınız yer ve çevre şartlarına göre kendinize farklı uğraşlar hobiler bulmanız gerekir. Denize yakın bir yerde yaşıyorsanız balık avlama turlarına katılabilirsiniz, teknolojiden bilgisayardan internetten anlıyorsanız web sitelerine üye olarak oralarda insanlara faydalı bilgi paylaşımları yapabilirsiniz.

Eğer paraya ihtiyacınız varsa bu durumu gelire dönüştürebilirsiniz. Yani WEB sitelerine içerik sağlamak için içerik sağlayıcı pozisyonunda makaleler yazabilirsiniz. Korkmayın makale yazmak derken, profesyonel makalelerden bahsetmiyoruz. Yyeteneğiniz, bilginiz ölçüsünde paylaşabileceğiniz yazıları yazarak kelime başına minimum bir kuruştan makaleler yazarak hem can sıkıntısını giderir, hem de bu durumdan kendi lehinize para kazanma durumuna geçebilirsiniz.

Değerli can sıkıntısı sorunu yaşayan arkadaşlar, siz de kendi özel durumlarınızı alt taraftaki yorum bölümüne yazarak neler yapabileceğimizi, neden canınız sıkıldığını, nerede yaşadığınızı gibi konuları yazın, biz size farklı çözüm önerileri yazarak Can sıkıntınızı gidermeye yardımcı olalım. Kısacası kadın erkek, çocuk yaşlı, demeden sıkıntınızın sebebini alt tarafa yorum olarak yazın çözüm önerileri sunalım.  Hoşça kalın.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  • Uyuyan Güzel Kardeş,
   Okulu sevmen ve özlemen çok güzel ama malum biraz sabırlı olmalıyız.
   Neler yapabilirsin?
   1. Kendine bir hobi bulabilirsin. Çiçek yatiştirmek, hayvan beslemek, hikaye yazmak, koleksiyon yapmak…
   2. Video çekip yayımlayabilirsin. Youtuber olup kanalından ileride para kazanırsın. Şarkı söyleyerek, mutfakta yemek tarifleri çekerek, hayvan bakımı yaparak veya resim yaparak düşüncelerini videoda anlatabilirsin.
   3.Enstrüman çalabilirsin.
   4.Sportif etkinliklere katılabilirsin.
   5.Şiir, hikaye denemeleri yapabilirsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?