Çekilin Yoldan! 45 Plakalı Araç Geliyor

Çekilin Yoldan! 45 Plakalı Araç Geliyor

Ege Bölgesi’nde en tehlikeli sürücülerin plakalarına bakılınca 45 ile başladığı herkesin malumudur. 45 plakalı araçlar trafiği tehlikeye düşürmektedir. Bunu Ege bölgesindeki vatandaşların sürekli dile getirmesi yetkilileri harekete geçirmeye yetmiyor. Manisa ilinde ehliyet alan sürücülerin kazaya karışma, trafiği tehlikeye düşürme oranları araştırılmalı ve sebebi ortaya konmalıdır. Kaza haberlerinde başı çeken Manisa plakalı araçlar gün geçmesin ki masum insanların hayatına mal olmasın.

Dün gece 01.30 sıralarında meydana gelen kazada Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi’nin 5048 numaralı sokağında 200 kilometre hızla gittiği tahmin edilen bir aracın, park halinde duran bir başka araca çarpıp takla attı. Daha sonra iki katlı müstakil bir eve çarpması ile evde büyük hasar oluştuğu bildirildi.

Olayın görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamaya göre çok hızlı gittiği öne sürülen otomobil virajı göremeyerek refüje çıktı. Oradaki bir ağacı devirdikten sonra park halinde bulunan başka bir araca hızla çarptı. Oradan iki katlı bir evin balkonuna çarparak park halindeki kamyonetin üzerinde ters gelerek durabildi. Yaşanan olay neticesinde otomobilde bulunan 37 yaşındaki N.E., 28 yaşındaki İ.Ç. ile 24 yaşında olan H.Ç. kazada feci şekilde can verdi. Kazada hayatını kaybedenler otomobil içinde sıkıştıkları yerden itfaiye ekipleri tarafından uzun çalışmalar sonucunda çıkarıldı. 112 Acil Servis ekipleri de kurtarma çalışmalarında etkin görev aldı ancak yaralı kimse bulamadığı için müdahalede edemedi.

45 Manisa Plakası

YETKİLİLERİN ÖNLEM ALMASI GEREKİYOR

Sabahın erken saatlerinde, gece meydana gelen bu kazaya mahalle halkı büyük tepki gösterdi. Bu kazanın sürekli burada meydana geldiğini, yetkilerin virajı düzenlemesi gerektiğini, ancak hiçbir önlem alınmadığını söylediler. Kazadaki otomobilin çarptığı ev sahibi olan H.A. ise yaşanan olayı şöyle izah etti:

‘Gece saat 1 buçuk suları, karşı yoldan hızı saatte 200 kilometreyi bulan bir araç evin önünde bulunan aracımıza çarpıyor, daha sonra ikinci katından balkona fırlıyor ve yine bizim aracın üzerine düşüyor. Kazaya sebebiyet veren aracın içinde bulunan 3 kişi hayatını kaybediyor. Sesi duyunca kalktık kaza yapan aracı gördük. Biz evde oturuyorduk, otomobil önce bizim kamyonete çarptı, sonra eve, ondan sonra yine kamyonetin üzerine düştü. Hem evde hem de aracımızda büyük hasar var. Çünkü çok şiddetli çarpma oldu. Bizim evde 10 kişiden fazla insan yaşıyor. Çünkü iki hane ikamet etmektedir. Otomobilin kilometresi iki yüzü gösteriyormuş. Çünkü araç o şekilde kalmış. Yetkililer de zaten ibrenin 200’de takılı kaldığını söylediler. Yolda eğer bariyer bulunsaydı bizim eve araç çatlayacaktı. Belki de bu insanlar ölmeyecekti. Bu yolda çok sık kaza meydana geliyor. Geçen yıl da bu virajda benzer bir kaza olmuş, başka bir eve çarpmıştı. O zaman bir çocuk hayatını kaybetmişti. Eğer bu kaza gündüz olsaydı daha fazla kişi hayatını kaybedebilirdi. Çünkü burada çocuklarda oyun oynamaktadır. Burada sürekli kazalar meydana gelmektedir. Ayda en az bir iki defa aynı olay tekrarlanıyor. Bu tehlikeli viraj yüzünden devamlı kazalar olmaktadır. Bu yol aslında dosdoğru devam etmesi gerekiyor. Seçim sebebiyle yol okulun önünden geçmeye başladı. Bu yolun okulundan önünden geçmesi büyük yanlışlık. Çevre yolunun açılması buradaki kazaları biraz azaltmıştı, fakat yine de kazalar çok oluyor. Bir de insanlar çok fazla hız yapıyor. Sanki burada resmen şov yapıyorlar. Araçların çıkardığı gürültüden bazen çarpışıp devrildiğini sanıyoruz.’

45 plakalı araçlar yollarda adeta terör estiriyor. İnsan düşünmeden edemiyor. Bütün Manisalı sürücüler mi sıkıntılı yoksa bilerek ve isteyerek mi tehlikeli araç kullanıyorlar. Haksızlık yapmamak için 45 Manisa plakası olan bütün vasıtaları kasdetmediğimizi bu şehrin kurallara uyan vatandaşlarımızı tenzih ederek özür diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Hakiki Bal Nasıl Anlaşılır başlıklı makalemizde hakiki bal donar mı, hakiki bal nasıl olur ve hakiki bal şekerlenir mi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ