Çikolatalı Kivi Yapımı

Çikolatalı Kivi Yapımı

Günümüz çocukları abur cubura alıştığı için kolay kolay meyve tüketmiyorlar. Çocuklarınıza meyve yemeyi alışkanlık haline getirmek için farklı yöntemler denemelisiniz. Çikolatalı kivi yapımını öğrenince siz de hem kendiniz hem çocuklar meyve yemenin zevkine varacaksınız. Çünkü zorlayarak kesinlikle meyve yedirtemezsiniz. Çocuklara meyve sevdirmenin en kolay yöntemi, işi oyunlaştırılan, eğlenceye dönüştürerek, farkına varmadan meyve tüketmelerini sağlamaktır. Çocuklara […]

Günümüz çocukları abur cubura alıştığı için kolay kolay meyve tüketmiyorlar. Çocuklarınıza meyve yemeyi alışkanlık haline getirmek için farklı yöntemler denemelisiniz. Çikolatalı kivi yapımını öğrenince siz de hem kendiniz hem çocuklar meyve yemenin zevkine varacaksınız. Çünkü zorlayarak kesinlikle meyve yedirtemezsiniz.
Çocuklara meyve sevdirmenin en kolay yöntemi, işi oyunlaştırılan, eğlenceye dönüştürerek, farkına varmadan meyve tüketmelerini sağlamaktır.

Çocuklara nasıl meyve sevdirilir

Sizin için, basit bir yöntemle çocuklara nasıl meyve sevdirilir onu anlatmaya çalışacağız.
Çikolatalı kivi yaparak çocuklarınız hem sağlıklı beslenecek hem de meyve tüketmiş olacaktır. Nasıl yapıldığını basitçe anlatmaya çalışalım. Ekteki videoda göreceğiniz üzre öncelikle iki tane kivi, bir paket 100 gram kadar çikolata, bir bardak süt, birkaç tane de kürdan bizim işimizi rahatlıkla görecektir.

Çikolatalı Kivi Yapımı

Öncelikle çikolatayı bir bardak sütte eriterek bir kenarda bekletelim, daha sonraki bir yerimizi güzelce soyarak yuvarlak halkalar halinde dilimleme çalışalım. Çocuklarımızın lolipop şeker şeklinde meyve yiyeceklerini önceden hatırlatalım, ona göre kivi dilimleri yapalım, dilimleme işi bittikten sonra kürdanları kivi dilimlerini herhangi bir yerinden yatay olarak saplayıp lolipop şeker haline getirelim. Daha sonra erittiğimiz çikolata sosunun içine batırarak iyice bekleterek çikolata tamamen kaplanıncaya kadar bu işlemi yapalım, sonra çocuklarımıza bu şeker görünümlü çikolatalı kivi servisini ikram edelim.

Çikolatalı Kivi Yapımı

Göreceksiniz çocuklarınız bu harika fikrinize bayılacaklar ve sürekli benzer şekerler isteyeceklerdir. Çocuklara nasıl meyve sevdirilir bu şekilde öğrenmiş olacaksınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  D Vitamini Kalbi Onarıyor

Bu basit bir örnek olarak anlatılmıştır. Çikolatalı kivi yapımını siz de kendi yeteneklerinizi ve hünerlerinizi göstererek farklı meyveleri farklı şekillerde eğlenceli hale getirerek çocuklarınızın meyve tüketmesini ve çocuklara meyve sevdirmeyi sağlayın. Hepinize sağlıklı günler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?